oljica70

Maldivi - opis

21 poruka u ovoj temi

MALDIVI

Šta reći o Maldivima osim da su stvarno čarobni. Ja sam se pre puta dvoumila izmešu dva tri ostrva , pa neču ovo zbog ovoga itd. A onda sam se sama sebi nasamejala i rekla tražiš Maldivima dlaku u jajetu. Svako ostrvao je divno.

Da počnem od ovoga - Maldivi su za nas u vreme visoke sezone jako skupi. Prvo sam planirala put u martu ali su cene na Madivima tada još uvek visoke. 7d se smanjilo na 5d ali je i to još uvek bilo 1000evra. Samostalno nešto naći takođe je bilo skupo . U turističkoj agenciji uzela sam Derturov katalog i u njohovoj tabeli sam videla kad u kom resortu počinje popust i tako sam odabrala dva ostrva Paradise Resort i Sun Island resort. Prvi je bio najjeftiniji i to ostrvo je najbliže glavnom gradu Maleu i zato je transfer najjeftiniji. Kontiki kad vodi putnike na Maldive vodi ih na to ostrvo. Upoređivala sam oba ostrva putem video klipva sa You tubu. I na taj način mi se učinilo da je Sun Islan interesantnije ostrvao . Klipovi sa Paradisa su uvek bili iz vazduha i to mi je slutilo da nešto nije uredu.A sa Sun Islanda bilo je lepih klipova, zabave na ostrvu. Najviše me je privuklo hranjenje raža i ajkula na Sun Islandu ,tako da sam se odlučila za njega. Odabrala sam transfer brodom i potajno se nadala da će mi ga zameniti za avion jer su to i nekim drugim ljudima činili , jer im je to bilo jeftinije nego da mene samu voze brodom 3,5sati a avionom je poka sata. I tako je i bilo . Na Maldive se ne ide kao na ŠL bez predrezervacije , to sam uradila u Bg. 5n 6d u singl variajanti 640e za dvoje bi to bilo 54e po noćenju u pp+transfer ukupno oko 720e. Let od Colomba do Malea traje 1,5sati. Maldivi su muslimanska zemlja i zabranjen je unos alkohola, i zaplenili su mi rakiju od kokosove palme Arak koji sam ponela kao poklon za ćaleta. Napravili su resit i vratili mi na povratku. Kad se izađe iz zgrade aerodroma sačeka me predtsavnik Dertura i uputi me na šalter za brod ili avion. Tu me je izenadio promenom , koju ja nisam odbila.Pokažu ti minibas prema aerodromu-besplatan transfer do aerodroma . Mislim da sam tek tada, kad sam se vinula u nebo i videla ta malena ostrvca rasuta po celom Indijskom okeanu, shvatila da sam na Maldivima. Gde piloti nose papuče , kratke pantalone. Očas posla bili smo na ostvu. A to popodne ...milina... još nisam išetala celu rutu po molu i nisam kročila na tlo ostrva već sam razmišlajla kako hoću da se vratim. Nije bilo vetra , ljudi su okolo snorkali samo su cevčice virele... ma htela sam da se istopism od milne na toploj klimi i od pogleda na onu tirkiznu vodu i beli beli pesak. I pre polaska sam znala da ne želim vodeni bungalov i nisam se prevarila. Oni divno deluju na slikama ali na licu mesta nije tako idalno. Nalaze se po 100 ili 200m u vodi gde zna priločno da duva vetar i preti da te oduva sa mola , nema hladovine . Meni je bio lepši pogled iz moje sobe ujutru iz kreveta i to ne bih nizašta menjala. Ispred svakog bungalova na plaži ima dve drvene stiice i stočić , pa na samoj plaži dve ležaljke koje pripadaju sobi sa dušekom i peškirima za plažu. Sobe se sređuju dva puta dnevo , tako da sam morala da stavljam znak na vratima da ne ulazi ida mi petlja oko kreveta. Svaka soba dobija gratis flašu od 1,5l vode dnevno. Ostrvo je veliko i po sredini su ulice sa osvetljenjem postavljeno na svaku palmu. Večernje hranjenje raža i ajkula je doživljaj koji se ne može prepričati. Voda je uvek topla čak i ako pada kiša , samo je ujutru malo svežija. Ukoliko pada kiša u svakom bungalovu ima dva velika kišobrana, i bilo je romantično šetati po kiši po ostrvu jad je jedno popodne padala , samo ne bi mi bilo romantično da je padala sve vreme. Voda mami da nikada ne izađeš iz vode. Lako je obići celo ostrvo peške ili kao što rade skoro svi turisti unajme bicikle. Svakodnevno se nude izleti koji u proseku koštajo od 29$ do 45$. Uspeh nije 100% zagarantovan, što znači da nije izvesno da ćete videti delfine , mante , kit ajkule. Bazen i zabava oko bazena je o.k , klopa je internacionalna i na bazi samoposliženja. Na ostrvu se služi alkohol i ako je unos zabranjen, cene ... alkohol ne pijem ali Coca kola je 6$ , Sprajt ,Šveps isto, voda u flaši je 3,5$. Posetioci odtrva su uglavnom Nemcu,Francuzi , Italijani i Rusi pa onda neke manjine od Polajka i neki Srbin. Ljudi koje sma tamo srela ostavili su mi negativan utisak jer niko se nikom ne javlja , ni komšija iz susednog bungalova. Niko neće nikog da zamili da ga slika već postavljaju aparate na stalkove , kače ih na drvo i uključuju tajmere. Ispred bungalova ima mala slavina da spereš pesak sa nogu pre nego što kročiš na pločice . Dok sam tako prala noge čula sam neki šum iza sebe okrenula se i videla moje komšije , mlađi ljidi, kako sede ispred svog bungalova i tik iza mene. Jednostavno sam reka HAJ... odgovora nije bilo. I sto se desilo još par puta i onda sam ih sve oterala nepristojne i nekulturne tamo gde im je mesto. Po povratku su prijatelji gledali slike i zezeli se kavi su ovo debeli ljudi po plaži , zar na Maldivima nisu samo zgodni ljudi kako se predstavlja na reklama. Videla sam tamo svašta , po mom mišljenju nekima bi trebalo zabraniti da se skidaju i da izlaze na plažu i da deci ostavljaju dugotrajne posledice.Srečom ostrvo je baš veliko i ima dovoljno mesta za svakog da se osami ukoliko mu je to volja. Ja sam volela da budem veći deo dana na tz. glavnoj plaži pored mola i bazena a ujutru i uveče ispred mog bungalova. Možda bi tu i više provodila vremena jer je bilo jako lepo , imala sam i pogled na vodene bungalove, ali su me odbijali moje mutave komšije koje se odatle nisu pomerali.U toku dana se u prićaku mogu videti male raže i ajkule. Bilo je interesantno videti kako se dve velike raže tuku oko hrane kod hranjenja ajkula. Ajkule su okretne i hranu odmah na površinićape a raže čekaju da hrana padne pa im je fitilj kratak i onda nasrnu na prvu ražu koja im preseče put. Staja sam izmešu Ruskinje i Italijanke i kad je okršaj počeo Ruskinja je vikala OJ,OJ,OJ a Italijank MAMA MIJA... od smeha sam mislila da ću da padnem usred okršaja . I tako... definitivno bih volel da se ponovo vratim na Maldive.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oljice, hvala ti na ovim odlicnim informacijama, koje uvek nesebicno podelis sa ostalim forumasima. klap.gif

Pre nekoliko dana sam gledala malo po net-u o potencijalnoj buducoj kombinaciji puta blush.gif SL- Maldivi, i ucinilo mi se da bi sve bilo preskupo, tako da ce mi ova tvoja prica izuzetno koristiti.

P.S. Mozes li neku fotku da ubacis u ovu temu ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slike mogu da se pogledaju na MFT . Ja nisam vična postavljanju slika kao što ti to radiš. Jednom si mi poslala uputstvo ali meni to jednostavno ne polazi za rukom.Sorry.

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/6766

http://www.putovanja.info/sr/moja_foto_tura/galerija/6768

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Taman mislio da su Maldivi raj na zemlji, kad ono - ajkule! :o

Ajd reci nešto detaljnije o njima i ostalim nemanima kojih ima u tim vodama, kako se kupati među njima, itd.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam uglavnom vidala male ajkule i bile su u plićaku kad ih talas nanese . Ajkule sa slike u mft su snimljene u večernjim satima kad se na određenoj lokaciji na ostrvu hrane , na to su naviknute. Uveče se na toj lokaciji upali svetlo i one privučene svetlom kruže i čekaju da im daju ribu kao hranu. Uglavnom su to bile manje ajkule dužine oko 1m ali su se dve večeri pojavile i dve velike ajkule . Koliko sam mogla da vidim to su bile one ajkule koje nemaju zube, ili grešim da nemaju zube. Imaju usta kao raže . I videla sam jedan divan klip na you tubu kako devojka pliva sa 5 ili 6 takvih ajkula. Ona je izvodila neke piruete u vodi i to je tako trajalo i trajalo , klip traje najmanje 10 min. U toku dana ih nisam videla u vodi blizu plaže, videla sam jednu mali sivu ražu koja se skrivala blizu plaže u plitkoj vodi. U svakom slučaju noću se ne preporućuje da se kupa, jer može da se desi da nevidite ražu u vodi . A što se tiče raža bile su stvarno miroljubive i manje i veće. Doplivaju do mojih stopala lagano me opipa i udalji se . Sive su posve glatke a veće crne su malo hrapave. Repovi su im testerasti. Jedna glupava turiskinja , kad tako moram da kaže, a istina je , nogom je gurkala ražu onako kao kad hoće da dodirne mačku ili psa ali se pola gadi a pola plaši pa to čini nogom. Pri to je stajala pored mene. Morala sam da je ukorim kao malo dete , kad je tako nesmotrena i neodgovorna. Kad se raža razljuti i mlatne repom neće je biti briga da li sam je ja munula nogom ili gospođica do mene. U tom momentu sam pomislila šta li je onaj nesretni Stiv Irving uradio onoj raži pa ga je na smrt probola. Više sam se plašila korala u vodi nego pomisli na ajkule. U dodi ima mrtvih korala oko kojih se skupljaju ribice i obavezno se oko njih snorki. Treba biti operzan da te neki talas , kad ne stojite lepo, ne gurne prema koralima jer su jako oštri. Ja u vodi nisam videla da jedan koral viri iz peska i talas me je malo gurnuo i posekla sam se na nožni prst. Osetila sam jak bol i mislila sam da će mi prst otpasti koliko je zabolelo. Rana je bila 2 ili 3 mm. Kad sam izašla iz vode prestalo je da boli a kad bi ponovo ušla bol se vratio u svoj jačini. Prema tome treba biti jako oprezan sa mrtvim koralima u vodi i paziti da nestanete na neki. Lako se uoče u vodi i nisu razbacani .

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram da priznam da sam se iznenadio i malo zbunio kada sam pročitao da na ostrvu na kojem si bila hrane ajkule. Mi smo bili smešteni u wather vili i svaka vila ispred svoje terase je imala instaliran mali reflektor koji po želji možete upaliti noću da bi posmatrali ribe koje plivaju ispod vaše vile. Životinjski svet je šarenolik i noću se stvarno svašta može videti raže, ajkule, velike ribe, ... Ali smo od strane menadžmenta resorta, čoveka koji je bio zadužen za održavanje naše vile pa i putem info book-a obaveštavani da je hranjenje riba najstrože zabranjeno. Kako su nam objasnili, zabranjeno je iz tog razloga što se ribe nauče da uzimaju hranu od čoveka i postanu agresivne prema kupačima. Ja sam mislio da je to pravilo koje važi na celim Maldivima ali eto, vidim da sam se prevario.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod njih na Sun Islan resortu to je atrakcija. Može da se pogleda na you tubu. Pogledajte nekoliko klipova ostrva pa će izaći i taj sa hranjenjem raža i ajkula. Donesu kantu sa ribljim ostacima iz restorana i odgozgo im turisti bacaju . A raže se mogu hraniti iz ruke. Nekome sam odgovorila na pp i opisala neverovatno glupavo ponašanje jedne turiskinje , koja je nogom pokušavala da " pomazi" ražu . A to je tako delovalo kao kad kod nas neko hoće da "pomazi " kuče ili mačku ali se pola plaši a pola gadi da slučajno ne isprlja ruku , pa to čini nogom brzim pokretima. Stajala je pored mene i ne mogu da vam opišem koliko sam bila i iznenađena i zgožena njenim ponašanje , pa sam je bez pardona povukla i rekla da to neradi. U sebi se mislim ako se raža naljuti i mlatne repom baš će da je bude briga da li sam to bila ja ili ova glupača.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari planiram da idem na maldive za medeni mesec u septembru, najvise me zanima kakve su cene klope na ostrvima? Uplatio bih polu pansion pa me zanima za rucak koje su cene a i cena vode soka voca i slicno? Za nekih 200 eura je razlika izmedju punog pansiona i polupansiona pa se dvoumim sta da uplatim?

P.S.

Jos nisam izabrao ostrvo gde da budem smesten pa svake preporuke i u tom smislu bi mi znacile.

Hvala i pozzzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Evo ja došla sa Maldiva. Prelepo nešto i vredi tih para. Bila sam u nahvaljenom od naših ljudi Sun Island Spa&Resort hotelu i super je, nisam se pokajala. Konkretno tamo se po meni samo all inc isplati. Kokosovo mleko 4usd, dva espresa i dve koka kole 23usd, ručkić van all inc-a u Vani coffee shop (bez supe i salate) za dvoje cc 40usd, tajlandski restoran večera za dvoje (sa supom i prilogom i desertom) 80 usd. Znači all inc je must i po meni se isplati, barem u Sun Islandu. Travel House koji radi sa Der Tourom je sjajno odradio svoj deo posla - i to je za svaku preporuku. S tim da sam ja kombinovala Der Tour i sopstveni aranžman preko booking.com-a jer sam prvih 5 dana išla na lokalno ostrvo Maafushi a drugih 5 u Sun Island. Sun Island su pravi Maldivi ali mi je drago što sam videla obe varijante. I da Maafushi je drastično jeftiniji od resorta. Tamo je i vanpansionsko jeftino. Dve kafe i kole 5usd naspram onih 23usd u resortu. Avion ja direktno preko katar ervejza bukirala na nekoj promociji, doduše pola godine ranije, pa je izašlo sa taksama 583e po osobi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ivy planiram u avgustu u Sun Island Spa pa te molim da mi das jos neke informacije, htjela bih da budem u onim bungalovima na vodi, da li znas da li je velika razlika u cijeni izmedju tih na vodi i tih na plazi? U agenciji sam vidjela da imaju samo polu pansion i pun pansion, ali iz tvojih komentara vidim da se polu pansion ne isplati....molim te da mi preneses jos utisaka iz Sun Islanda trebace mi :))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hajde i ja da se ukljucim malo. Za par dana putujem na Mladive. Smestaj sam uzeo preko Travel Housa na Biyadhoo Island. Pun pansion i sedam dana. Po osobi nekih 500e sto smatram da nije lose, a preporuke na internetu nisu lose za njih (odnos cene i kvaliteta naravno). Karte sam uzeo preko druge agencije Beograd-Abu Dabi-Sri Lanka-Maldivi po nekih 570e.

E sad me interesuju neke smernice. Da li mogu da se unesu cigarete i alkohol. Za alkohol sam cuo da ne moze, ali ako probas ne strpaju te u zatvor vec ti zaplene ;). A sta je sa cigaretama? I da li je neko uspeo da provuce neku pljosku ili sta slicno ;)? Uzivanje je ustati ujutru, skuvati kafu, sipati jednu casu domace mucenice i uzivati na miru. Vredi rizikovati ;)!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sta mislite?Kakva je cena 570 evra po osobi za avionsku kartu do maldiva?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imajuci u vidu cene avio karata generalno, dobra je cena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To i ja mislim meni deluje ok.Polako pocinjem sa planovima za sledecu godinu,ali jos nisam potpuno siguran gde cu.Razmisljam izmedju Sri Lanke ili Maldiva,a mozda i nesto drugo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sri Lanka mi je odlicna i rado bih se vratila za ono sto nsam stigla da vidim u prvoj turi. Za Maldive, ako volis aktivan i odmor u pokretu, verovatno je ok da odvojis 3 dana kao izlet sa SL.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka