suki

Kopaonik u letnjem periodu

86 poruka u ovoj temi

Kopaonik leti.....

 

Ima i super vodopad na Kopaoniku.......

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja boravim svake godine leti na Kopu. Idem u avgustu kada je po meni najlepše: ima borovnica, malina i šumskih jagoda. Ja uživam u šetnji po planini i branju borovnica. One kreću od kraja jula pa do kraja avgusta(otprilike, s tim da ih poslednjih godina češljaju u sve većim količinama , pa se dešava da nema šta da se ubere -tako je bilo prošle godina sredinom avgusta).  Gore baš prija kada upekne beogradski asfalt!. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kada zasednem u borovnice mogu da me odatle proteraju samo puškom, ko medveda.:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravio sam na Kopaoniku prvi put ove godine od 23.06.-01.07.Moja porodica i ja smo oduševljeni ovom planinom.Izbegli smo nesnosne beogradske vrućine koje su bile baš u tom periodu.Gore temp.nije prešla 27 c,noći sveže,kiseonik na max.,odlično se spava.Svaki dan smo prelazili peške oko 10 km(mereno telefonom),nekad i više.Obišli skoro sve što se obići može sa dvoje dece,probali letnje sadržaje Skijališta Srbije,sve je super.

 

IMG_20170628_124533.jpg

IMG_20170624_162718.jpg

IMG_20170624_195951.jpg

IMG_20170625_100740.jpg

IMG_20170625_105457.jpg

IMG_20170626_133657.jpg

IMG_20170626_142718.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan svima!

Razmišljam da deo go provedem na Kopaoniku u avgustu pa bih imala nekoliko pitanja.

Da li na samom Kopaoniku postoji neki vid organizovanog prevoza i kako on funkcioniše u letnjem periodu? Pitam jer sam gledala neke smeštaje par km od centra, pa ne znam je li bolja ta varijanta ili da budem smeštena u centru. Sama bih išla, nemam kola na raspolaganju.

Da li su tamo pešačke staze obeležene? I ima li ih i kod udaljenijih smeštaja od centra?

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juli i avgust su idealni za boravak na planini i nećete pogrešiti,pogotovo što je ovo leto izuzetno toplo i svež planinski vazduh je odlično osveženje.Što se prevoza tiče ne bih znao da vam kažem,jer sam išao sopstvenim prevozom pa nismo obraćali pažnju.Za smeštaj je svakako bolji centar i šira okolina ,u odnosu na vikend naselje koje je udaljeno 3-4 km.pa ako nemate svoj prevoz to je problem.Obeleženih staza ima svuda  i za svakog ponešto.Prednost centra je i snabdevanje Maxi i Idea,zabavni sadržaji za decu.žičara,bob na šinama...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na odgovoru. Ok, onda ću se bazirati na smeštaju pri centru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

.Da li na samom Kopaoniku postoji neki vid organizovanog prevoza i kako on funkcioniše u letnjem periodu?

Prevoz  na Kopaoniku ne funkcioniše u letnjem periodu, pa je zato bolje da budeš smeštena  u centru.  Ipak je vikend naselje mnogo udaljeno od centra da bi se pešačilo svaki dan.  Kada bi išla u avgustu? Ja sam tamo od 7 avgusta, pa možemo zajedno na neki izlet, ako si zainteresovana.  Ako te zanima da ti preporučim neki smeštaj, javi mi se na pp, da ne reklamiram apartmane. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Juli i avgust su idealni za boravak na planini i nećete pogrešiti,pogotovo što je ovo leto izuzetno toplo i svež planinski vazduh je odlično osveženje.Što se prevoza tiče ne bih znao da vam kažem,jer sam išao sopstvenim prevozom pa nismo obraćali pažnju.Za smeštaj je svakako bolji centar i šira okolina ,u odnosu na vikend naselje koje je udaljeno 3-4 km.pa ako nemate svoj prevoz to je problem.Obeleženih staza ima svuda  i za svakog ponešto.Prednost centra je i snabdevanje Maxi i Idea,zabavni sadržaji za decu.žičara,bob na šinama...

Slike su Vam divne!  Da ste boravili malo kasnije, mogli ste da uživate i u šumskim plodovima (borovnicama i  malinama).  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo sam gore, vreme je extra!  Borovnice, maline po neka jagoda i svež vazduh. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li preporuka za smestaj u letnjem periodu za porodicu sa decom na Kopaoniku? Najvaznije nam je da je miran smestaj, cist, da ima opremljenu kuhinju. Bazen bi bio odlican plus.

I moze li neko da mi uporedi vikend naselje i centar? Da li u vikend naselju ima nekih sadrzaja, makar lepih obelezenih staza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sedam dana idem na Kopaonik sa dvoje dece. Jedno ima tri godine, a drugo blizu tri meseca. Načuo sam da nije preporučljivo voditi male bebe na nadmorsku visinu preko 1000m. Navodno zbog promene vazdušnog pritiska, pa smeta bubnim opnama.

Da li neko zna nešto o ovome?

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem iz Kragujevca na Kopaonik. Može li mi neko reći koji je put bolji do Kopa. Preko Jošaničke Banje ili preko Brzeća? Razlika u kilometraži je 10km.

 

Druga stvar. 

Da li je tačno da male bebe ne treba voditi na planine iznad 1000 m nadmorske visine? Navodno zbog bubnih opni. Planiram da vodim i tromesečnu bebu.

Hvala

Izmenjeno (codakg)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A šta rade roditelji beba koji žive na planini. Ne vode ih kući iz bolnice.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka