Dragan

KIKLADI-opšta tema

246 poruka u ovoj temi

Kako ste vi ovde "bezobrazni" :rolleyes:

Mi tamo mudruemo o Halkidikiju..a Vi ovde o raju!

Svaka cast! porasce i moja deca, pa cu vam se pridruziti!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, nije lose ni na Kikirikiju, samo ako se nadje pravo mesto, nisam bio, ali prijatelji su mi pokazivali slike :)

Sitonija konkretno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Brown eyed girl +1 bravo glass za kombinaciju!

Mene zanima koje prevoze koristite (avion, brod za kola, brod "samo za ljude" :kapetan:), koji su prevoznici, kojim redosledom obilazite pomenuta ostrva?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mirko, nije lose ni na Kikirikiju, samo ako se nadje pravo mesto, nisam bio, ali prijatelji su mi pokazivali slike :)

Sitonija konkretno.

Da, u pravu si. Ja to (kikiriki) poslednjih godina obilazim, zasao sam gotovo svuda, i Sitonija jeste donekle neka zamena za neka ostrva, ja sam zadovoljan. Dosad sam bio na 15 ak ostrva (favorit su Sporadi za sada), ali Kiklade jos uvek nisam overio, pa se "sladim" vasim planovima, vasim iskustvima i vasim preporukama. Svaka cast svakome od Vas koji to nesebicno deli na forumu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da svam se sviđa naša kombinacija ostrva.

@  Dragan  U pravu si za Van Morisona. I da , hvala ti za putopis, uticao je na odabir.

@  Gotam  Putijemo redom kojim su ostrva pobrojana. Na prva dva nismo bili do sada i nadomo se da su ok, poslednja dva su nam lepe prošlogodišnje uspomene, pa zašto ih ne osvežiti. Koristimo avion do Atine (28.700 dinara za 2 karte kupljene još u decembru :)), potom klasične ferije, konkretno Blue Star za sve destinacije. Malo je sa Astepalijom problem pošto stižu oko 3 noću (gazda apartmana je predložio da nas sačeka u luci), a polaze oko 5. Ostalo su prihvatljiva vremena. Cene ukupnog prevoza ferijem za nas dvoje su oko 230 Evra. Videću na licu mesta u Pireju da li se isplati ona kombinovana karta (island hoping), do sada je nismo koristili.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Šta se desilo sa ljubiteljima Kiklada? Nema nikakve aktivnosti na forumu.

 

Evo malo podsticaja

DSC02873.JPG

DSC03137.JPG

DSC03141.JPG

DSC03282.JPG

DSC03306.JPG

DSC03155.JPG

DSC02998.JPG

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grčka dužnička kriza ili (već može da se kaže) bankrot,  je vrlo aktuelna i za sada se ne vidi kako i koliko će uticati na turizam. S' obzirom da imam još par dana za otkazivanje razervacija bez naknade, pomno pratim šta se dešava.

Za one koji idu na sever Grčke i nije toliko strašno (plaže neće nestati), ali šta sa nama koji idemo dalje na jug i zavisimo od avio prevoza (u mom slučaju grčki Aegean Airlines i Olympic Air) i brodova (Blue Star Ferries). Kako li će funkcionisati lokalni prevoz na ostrvima? Čak i da ne bude štrajkova, šta sa nestašicama goriva? Kakava su vaša mišljenja - kretati na put ili ne?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vrlo teško pitanje. Da treba sad da idem dobro bih razmislio, ali do kraja avgusta će se više znati. Banke I dizanje keša se reši nošenjem para, ali nestašice goriva I namirnica mogu biti problem na ostrvima. Mislim da niko ne zna kako će biti narednih dana. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Alex

Imamo iste dileme, ja inače nisam neki paničar, u Bosni smo prošli i gore stvari, ali odmor čekam cele godine i baš me malo nervira što 7 dana pred put uopšte treba da razmišljam o otkazivanju. Ono što me najviše brine je taj avio prevoz, dovoljan je 1 dan štrajka pa da imamo komplikacije, jer idemo na Karpatos koji ionako nema baš neke druge opcije za povratak. Za nas su avio karte i cela ta kombinacija odmora dosta skupe, tako da mi nije baš do nekih trzavica. Ostale stvari me ne brinu, isključivo transport...ali za sada ne želim da otkazujem i da u zadnji čas pravim nove kombinacije. Kad počnem o tome da razmišljam pustim video Karpatosa i zaboravim na sve ostalo...Nadam se da će sve biti ok a od ovog odmora očekujem da bude jedan od najboljih do sada...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ovog leta sve realizujemo u zadnji čas, taman se nadam da će se u narednih desetak dana situacija razbistriti, pa da kupujem avio karte. Najnezgodniji je, kao što kažete, transport - za sve koji do krajnje destinacije ne putuju kolima, pa još i kombinuju par ostrva, bilo koja promena može da izazove manje ili veće komplikacije... Ja sam ipak optimista, i svima koji uskoro putuju želim da put i odmor prođu u najboljem redu :cvetic:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cipras izgleda olabavio malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odluka je pala, kupljene su karte za avion i trajekt, nema više premišljanja :razmislja:

Paros 9 noći i Mikonos 3 noći :suncase:. U odlasku ćemo ranojutarnjim BlueStar-om iz Pireja, budući da avion iz Bg-a sleće u 3h ujutru. Za povratak smo izabrali brzi SeaJet sa Mikonosa.

Milos će morati ipak da sačeka svoj red neke naredne godine. Nadam se da će biti još svežih fotki i utisaka za nas što čekamo kraj leta :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

uskoro idem na Kiklade pa imam par pitanja:

- da li moze pocetkom septembra na Mikonosu da se nadje smestaj na bum a da bude oko 40-50e nocenje za dvoje (ne racunajuci paradise i paraga youth hostel)?

-da li postoji neki lokalni prevoz od Naxosa do Koufonisije ili samo zvanicne trajekt linije?

-koliko dana je potrebno da se Naxos lepo obidje ceo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prvo, ne znam kako je na Mikonosu, ali kao što sam napisao u jednoj poruci "Mikonos je Mikonos" odn. jedinstven "brand" sinonim (meni bar) za skupo.

Drugo, Kufonisi jeste geografski blizu Naksosa, ali kad je u pitanju plovidba od Hore na Naksosu ima od 1 do 2 sata plovidbe (što nije malo) - konvencionalni prevoz ide od 40 minuta brzim hidrogliserima do 2 i po sata legendarnim Ekspres Skopelitisom (koji svraća na usputna ostrva Irakliju i Skinusu). Alternativa su izletnički brodovi koji nisu jeftini.

Treće, da se "lepo obiđe ceo" Naksos treba najmanje nedelju dana, mada "lepo" je subjektivan a "ceo" relativan pojam :)

Pozdrav i lep provod ti želim!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pronasao sam taj Skopelitis par sati nakon posta, tako nesto mi je trebalo sto ide svaki dan :) Naxos ipak ostaje za neki drugi put.

Hvala i pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka