Dragan

KIKLADI-opšta tema

246 poruka u ovoj temi

Ultralamb je nedavno postavio i 2 foto-ture o Kikladima 2007. Pogledajte obavezno jednu ozbiljnu verziju ovozemaljskog raja!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa uživanjem sam pročitala sve napisano! :srce:

Muž i ja bismo rado išli na Naxos i možda još na neko ostrvo. Interesuje me da li je neko bio u privatnom smeštaju? Kako je došao donde? I okvirne cene? :novine:

Unapred hvala,poz...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Tinosu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam, ali cisto informacije radi da znas da brzi trajekt za ovo ostrvo (kao i za najblizi Andros/Mikonos) polazi iz mesta Rafina koje se nalazi na nekih 7-8 km od Atinskog aerodroma. Proveo sam par sati tamo, da bih prekratio slobodno vreme do polaska aviona za Karpatos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene nesto "zagolicalo" ovo ostrvo, zgodno je za obilazak ili ostanak od po 7 dana na Androsu i Mikonosu.

Za sada je to tek u povoju.

Mi bi isli kolima, a ne znam ni koliko je to moguce. Duga je zima.

Uvek kao opcija ostaje Krit, za sada neprevazidjeni!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Avionom do Pireusa pa:

Mykonos (7) - Koufonisi (4) - Santorini (3)

ili

Mykonos (6) - Folegandros (5) - Santorini (3)

???

prva opcija je skuplja za cca 60eur zbog vise cene prebacivanja sa Mykonosa i do Thire.

Nesto mi je privlacnija ta prva opcija ali ceh mi je cca 1000eur. pomislim da je bolje da odem na taj lend u februaru... :dosada:

ili kolima do Pireusa pa:

Milos (6) - Folegandros (5) - Santorini (3)

ovo je jeVtinija opcija za cca 200eur; dakle ceh bi bio nekih 800 jura...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja bih od:

Milos (6) - Folegandros (5) - Santorini (3)

napravio

Milos (6) - Sifnos(4) - Folegandros (2) - Santorini (2)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

oci moje, da kazem drugima kako je cijena otisla za jos 100evra navise, pa tacno bi me streljali...

mozda padne Milos - Sifnos - Folegandros ali to je another world, another time...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podržavam Milos-Sifnos ... opciju :rolleyes:

Možda da pogledate kombinaciju isti brod ista kompanija, različiti dan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja smislila ovo :razmislja:

Kolima do Pireja pa,

Milos 6 noci

Folegrandos 6 noci

Naxos 1 dan

Amogos 5 noci

Finansijska konstrukcija- nepoznata......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@kalu, lepe su fotografije izabrali. Pomenuta kikladska ostrva su baš, baš različita i nisam našla kriterijum po kom je spisak napravljen. Zašto bi jedan, uslovno rečeno "maleni" Ios bio ispred Naksosa ili Mikonosa. 

S obzirom na to da je spisak rang lista koju su dali korisnicni sajtova za bukiranje smeštaja, usudila bih se reči da  su Ios, Hidra i Folegandros grčka ostrva na kojima je najbolji smeštaj. Ma šta god značilo "najbolji" - kvalitetniji, uređen, dobar odnos cena-usluga itd.:neznam:

Izmenjeno (GOTAM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma besmisleno isticanje liste van Trivago sajta. Pa jasno je da su glasovi manifest njihovih korisnika, ne globalnog mnjenja. Kriterijumi su bili ko zna koji,  sto kaze GOTAM. Sta znaci "najbolja" ostrva? Cene, sadrzaj, hladovina? Ili samo zato sto ih agencija vodi najvise na Ios, Hidru i Folegandros? Mislim, Folegandros i masovnost (kako bez masovnosti izbiti na bolju poziciju od Mikonosa i Santorinija?) - tesko mi je da poverujem, ali ajd...

A u komentarima se ovi nasi poklase - nikom da padne na pamet da se u Srbiji uglavnom zna za ono sto nude agencije - bas kao i u slucaju onih koji su glasali na toj listi. No, B92 je imao lepu posetu stranice, komentari su pljustali i to je bio jedini cilj onog ko je bacio kosku.
 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi pomoć Kiklađana! :) Neuobičajeno za mene ali tek sad planiram leto, gde, šta, kako... I zapela da to budu Kikladi, pre dve godine smo bili na Naksosu i Santoriniju i "inficirali se". Pa da pokušam da objasnim kakva su mi razmišljanja:

- Period putovanja je okvirno 22.8. - 5.9. Letimo do Atine, pa na trajekt. U povratku ostajemo u Atini i moramo se vratiti tamo do 5.9.

- Maksimalno boravak na dva ostrva, jedan duži, jedan kraći deo.

- Kombinacije su:

1) Paros (8-9 dana) + Mikonos (3-4 dana). Ovde me uništava cena boravka na Mikonosu u avgustu. Za Paros nađoh nešto pristojno u Nausi, za period 26.8.-5.9. Da li je Nausa mnogo bolja opcija za smeštaj od Parikie, ili da i Parikiu uzmem u obzir? Iznajmili bismo svakako auto na nekoliko dana, ali ne sve dane. Na Naksosu smo bili smešteni u Hori i to je je bila odlična varijanta za nas, uveče u šetnju bez vozikanja. Mikonos nas ne zanima zbog provoda, već da snimimo plaže, vetrenjače, uveče večerica i toliko.

2) Milos (8 dana) + Folegandros (4-5 dana). Ovde imam problem sa gotovo već potpuno popunjenim kapacitetima na Milosu. Takođe, čini mi se da su ova dva ostrva malo manje turistički razvijena, a ovaj put ne bismo hteli baš puste, neuređene plaže i slabiju infrastrukturu.

Šta mislite? Nekako mi je žao da posetimo samo jedno ostrvo, ali možda na kraju i tako rešimo da bi izbegli avgust što više, pa skratimo boravak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka