Dragan

KIKLADI-opšta tema

200 poruka u ovoj temi

Milos i Sifnos - jos jedan glas, u odnosu dana kao Rosbacher. Na Milosu ce vas plaze zabavljati svaki dan po jedna, na Sifnosu vecernji izlasci u Apoloniji i Artemonasu. Ni govora o neuredjenosti i pustim plazama, u oba slucaja! Procitaj malo u temama o ovim ostrvima, narocito o Milosu.

Sto se Parosa tice i to je u temi o Parosu pominjano: Nausa - lepsa je i bolji pristup plazama na severu i istoku ostrva, Parikia - luka, Krios i Antiparos.

Mikonos - sve naj naj naj - i plaze na jugu ostrva i Chora. Ali bolje sacekati septembar zbog cena.

Ne rade mi linkovi sa opisima u potpisu, ali to su poduzi postovi na stranama 1 i 3 ove teme.

Izmenjeno (Ultralamb)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala obojici! Čitala sam već ranije, pa mi se sve pomešalo :) Privlači i mene Milos, ali mi je nekako delovao malo manje razvijen, no - verujem poznavaocima! Mi volimo ipak da na većini plaža ima neki kafić, taverna, ležaljke, ne mora uvek i svuda ali da nije baš pusto. A Sifnos nisam do sada istraživala, sad moram da pitam - zašto je u prednosti u odnosu na Folegandros?

Kako je krenulo, mislim da će izbor pasti na kombinaciju gde pronađem iole pristojan smeštaj. Mikonos ne smem ni da gledam više, zavrti mi se od cifara :nesvest:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

posto nisam bio na folegandrosu, ne mogu ih porediti. ali ima jedna ocita prednost sifnosa (ako se kombinuje sa milosom). to je blizina. treba sat vremena od jednog do drugog ostrva. milos ima mnogo drugih sadrzaja, osim plaza. mada miloske plaze su sasvim dovoljne. ostrvo je malo, lako se predje sa jednog kraja na drugo pa se moze lako izbeci vetar. sifnos je vec drugaciji. brdovit i krivudav, ali ima super bus linije pa ko ne voli da se cima autom po gudurama, ni ne mora.

na sifnosu smo bili ovde smesteni:

http://sifnos.e-sifnos.com/ads/sifnos-hotels-rooms/kamares/rooms-foskolos/rooms-foskolos.php

fino i prijatno mesto, malo uzbrdo od plaze i "glavne" ulice kamaresa.

na milos mozes traziti smestaj u adamasu ili poloniji. adamas je zivlji uvece, i bolje je povezan busevima.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Milos jeste malo manje razvijen, ali ne sam po sebi, nego kada se poredi sa Naxosom ili Parosom.

Na Folegandrosu ni ja nisam bio, ali deluje kao kamicak sa duplo manje sadrzaja, manje naseljenih mesta i manje plaza u odnosu na Sifnos (izvor G.Earth), a i ja bih dodao da je losije povezan trajektima sa ostalim ostrvima (doduse ima divnu Choru). Sifnos je obavezna stanica na putu ka Milosu i obratno ka Pireju. Cak smo primetili i vecu dozu maslinjaka i zelenila u unutrasnjosti ostrva (ne kao na Androsu) kada se uzmu kikladski standardi u obzir :) a moram da primetim i da postaje sve popularniji pa sam malo ljubomoran jer bi mogao prestati da bude skroviste od mas turizma (sve je stidljivo pocelo 2007 kada smo mi bili):

http://www.radioactivefm.gr/index.php/our-media

http://www.radioactivefm.gr/index.php/our-media/319-sifnos

I mi smo bili smesteni u Kamaresu, lepa plaza + luka = sve ovce na broju (i zalasci sunca).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mogu da vam preporučim smeštaj (ako vam ne smeta što nije u gradu, mada je blizu)u kojem smo bili na Milosu,  vlasnici su toliko prijatni  da ćemo Milos pamtiti dosta i po njima (mada oni uglavnom ne budu tu). Mi smo bili u od sredine jula i bili smo uglavnom sami u cijeloj kući, cena je bila dosta povoljna za ono što dobiješ.Nama je doduše najbitnija stavka komotna terasa jer na njoj uveče i ujutro volimo da guštamo (čistoća i lokacija ovog smeštaja su za svaku preporuku takođe)

http://www.milos-island.gr/rooms-apartments/akrothalassia/index.gr.html

Mi smo definitivno odlučili da čemo se vratiti kod tih ljudi jer su nas i oni i Milos zauvek kupili

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na preporukama, bacam se na pretragu... Moram da uklopim razne želje, ali dobro, to su slatke muke :) Javljam krajnji rezultat!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@komisura I ja dajem glas za Milos+Sifnos, takođe iz iskustva od pre godinice dve. Smeštaj na Milosu: http://www.milos-island.gr/rooms-apartments/iliopetra-rooms/

Na Sifnosu: http://www.e-kyklades.gr/showroom/tourism/article.jsp?context=403&globalid=15766&categoryid=1&orgid=17955&css=css201

Plaže na Milosu, rekla bih lepše od onih na Sifnosu. Sifnos je pre, pre romantičan, usudila bih se reći. Milos, nudi sadržaj za svako doba dana, za svaki ukus. I ovo što ti tražiš čini mi se.

Folegandros na spisku želja, još uvek...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao da ste se dogovorili, svima je Milos favorit :) Rezervisala sam neki smeštaj u Adamasu i Kamaresu, dok nije sve nestalo, i u Nausi za svaki slučaj, sve je sa besplatnim otkazivanjem do par nedelja pred put. Valjda mi je Paros ostao tiha patnja jer ga nismo uglavili u obilazak pre dve godine, kad smo bili na Naksosu.

Hvala svima još jednom, gnjaviću vas još na posebnim temama ostrva :) A gde Kiklađani putuju ovog leta?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako si već pre dve godine bila na Naksosu i ostavila Paros za kasnije, onda idi na Paros :) ili ti - što možeš danas ne ostavljaj za sutra! :D

Ja nemam iskustva sa Kikladima, ali (baš) ovog leta idem na Naksos i Santorini i izdvojio sam par dana za još neko ostrvo - to je trebalo da bude mali Kufonisi, ali zbog otkazivanja trajekta došao sam do dileme Jos ili Paros. Paros sam izbacio iz kombinacije (mada još nisam otkazao rezervaciju ;)) zato što ne zaslužuje samo par dana već najveći deo odmora i ostavio ga neku drugu godinu kao glavnu destinaciju nekog novog island hopping-a.

Ako si ga već ostavila "za kasnije" (kao ja sada) i ako si našla pristojan smeštaj, onda i uzmi Paros, možda i za ceo odmor tamo, a odatle možeš na jedan dan posetiti (preskupi) Mikonos, (obližnji) Antiparos i (rajski) Kufonisi, čak i susedni Naksos (ako želiš da se podsetiš). Uzgred, ne znam koliko sada ima slobodnog smeštaja na Naksosu, ali su cene uglavnom povoljnije, tako da ti i on može "zakrpiti rupu".

Pozdrav :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Inace, sa Parosa smo isli na Sifnos najjeftinijom kartom u istoriji kikladskog trajektovanja - samo 4e po osobi (Paros - Sifnos, preko Serifosa), a odatle na Milos, tako da mozes i ti da ponovis tu putanju kad si vec rezervisala. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma i ti Kikladi, toliko lepih ostrva, pa kako da se odlučim :D Mislim da će na kraju jača polovina morati da preseče stvar, ja mogu da se klackam ovako do avgusta. Limit mi je ipak dve promene smeštaja, pošto smo se na prolećnom putovanju selili 8 puta pa sad moram malo da "izbalansiram", obećala sam :)

@A l e x

Odlična kombinacija, slično kao naša pre dve godine. Obavezno poseti Koufonisi makar kao izlet iz Naksosa, meni su tamo plaže bile najlepše (mada i dosta hladne te godine). Sad si me podsetio da mogu opet da skoknem na Koufonisi ako odem na Paros :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Joj mi smo isto kao i vi ove godine, pravili 101 kombinaciju, Paros, Antiparos, Amorgos, kad smo bili na Milosu žao mi što nismo kombinovali Folegandros, i na kraju mi odošmo na Karpatos:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljubiteljima putovanja po grčkim ostrvima.

Astipalia (administrativno pripada Dodekanezima, izgledom i atmosferom Kikladima), Amorgos, Naksos, Paros u 20-tak dana od sredine jula.

Izmenjeno (Brown eyed girl)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajno x 1000

Ja sam na samo jednom mestu video da je Astipalea (Astipalia) deo mape Kiklada, verovatno stavljeno greskom, ali greska nije bila bez razloga :)

Cak fizicki blize stoji Kikladima nego Dodekanezima (G.Earth).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svim ljubiteljima putovanja po grčkim ostrvima.

Astipalia (administrativno pripada Dodekanezima, izgledom i atmosferom Kikladima), Amorgos, Naksos, Paros u 20-tak dana od sredine jula.

Brown eyed girl (jel to nadimak po onoj pesmi Van Morisona), bravo za izbor destinacije. Astipalija ili Astipaleja je za nijansu bliza Kikladima, ali administrativno pripada Dodekanezima ......... ako te zanima, imas posebnu temu o tom ostrvu u okviru opste teme o Dodekanezima .........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26318
    Ukupno tema
    877815
    Ukupno poruka