maca...

Kampovanje na Peloponezu

64 poruke u ovoj temi

Da, to je najpametnije, mnogo je bitna plaža ispred kampa, na nekim slikama se vide stene u vodi, za koje neko kaže da smetaju a neko da ne smeta tj. da ima prolaz između njih, tako da jedino ostaje da se na licu mesta uverim kakav je ulaz u vodu.

Može ko bude prvi otišao neka napiše utiske, ja ću sa porodicom početkom jula.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi idemo pocetkom jula, mozda se i sretnemo. Gledala sam i Lido ok je kamp ima zezalice za decu ali nije neki hlad, najbolje je na licu mesta da pogledamo. Videla sam i ja te ploce mene podseca na plazu u Pefkariju na Tasosu mada realno ta plaza bi nam sluzila cisto za prvu pomoc ionako nameravamo da svrljamo okolo. Trulex hocete i i vi u kamp?

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, sa sve biciklovima.........

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super, mi ne znamo jos tacan datum polaska negde oko 1 jula jer 18-tog moramo da budemo u Srbiji.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi ćemo malo posle, taman da se javiš kad odeš sa utiscima i šta ste odlučili na licu mesta, mislim na kampove, ostalo je sve jasno......

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dogovoreno pisem izvestaj sta i kako za nas kampere, naravno i gde smo se smestili pa ako se poklopimo sa danima cekamo i vas dole.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvar je ukusa,ali cinjenica je da je plaza u Tolou najbolja u okolini,a najlepsa je ispred Lida.Ima dovoljno hlada u Lidu,razapete su mreze iznad mesta za satore,a gazde su veoma ljubazne(grk i austrijanka).Slika imam puno,ali su mi trenutno predaleko,imas foto na netu.Ne ocekujte hlad na Peloponezu kao na severu Grcke,mnogo je suvlje,ali to ima svog sarma,narocito jutarnji pogled na crvene stene na brdu iznad kampa...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno, misijanak pogledala sam sve slike na netu koje sam nasla, plaza ispred Lida jeste najbolja. Letovala sam vec na Peloponezu samo ne na Argolidi. Nista dok ne odemo i na licu mesta se uverimo sta nam najvise odgovara, videla sam da imaju mreze sto je super i malo igraliste za decu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo izgleda odustali od Epidavrosa i kampa, mislim da smo bizi kampu Kastraki zbog hladovine i blizine Nafplia, jer bi voleli da uvece bez neke velike voznje odemo u setnju, to sa smestajem u Epidavrosu nije moguce. Moracemo nekako da se priviknemo na te njihove zetone za toplu vodu :) E sad da li Kastraki ima unutra neke zezalice za decu, tipa tobogane, ljuljaske i ako neki forumas ima neku slicicu kampa da mi posalje bila bih mu zahvalna? Kakvi su po pitanju postovanja pravila, da li je uvece sve tiho?

Bila je ljuljaška (2-3, nisam sigurna), tobogančić, valjda i neka penjalica... Više se ničeg ne sećam. U svakom slučaju, nema puno tih spravica za decu.

Naravno, u svakom kampu piše koja su pravila (čak i da ne piše, ljudi ih znaju), ali, na kraju, do kampera je da li će pravila biti ispoštovana ili ne. Za ovih nekoliko godina koliko kampujem po Grčkoj sam samo jednom doživela da su ljudi kasno uveče bili prebučni, ali su se utišali kada su bili lepo zamoljeni. Mimo toga, nisam nailazila na neka ozbiljnija nepoštovanja pravila. Da li su kamperi finiji svet ili sam prosto imala sreće da sa takvima delim "privremeno stanište", ne znam. :)

U svakom slučaju, najbolje je da obiđete tih nekoliko kampova i sami odaberete šta vam najviše odgovara. Na ovom sajtu: http://www.e-camping.gr/ pogledajte koji još kampovi postoje u okolini.

Eh, imam ukupno tri slike iz kampa, i to plaže - gledano iz tadašnje dnevne sobe.

post-37390-0-69350600-1424452370_thumb.j

post-37390-0-21597500-1424452378_thumb.j

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

definitivno u kamp idu fini ljudi

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, havalius na odgovoru, za pravila pitam zato sto su neki kampovi malo liberalniji i vise su za mlade. Mada i mi smo do sada uglavnom nailazili na neki kulturan svet osim u kampu ispod Olimpa tamo su bili malo liberalniji.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zato i treba obići kampove i snimiti otprilike kakva je struktura ljudi - penzioneri, porodice sa malom decom, mladi (uglavnom željni ludog provoda :D )...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Havalius, jel možeš ti da rešiš tu dilemu oko onih stena što se vide u moru, kako to izgleda, odakle počinje, jel ima prolaza između njih, ukratko jel smetaju brćkanju ili ne?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene zanima oko tih stena ja koliko vidim na slici ima malo plicaka, pa neka kao kamena ploca i ne deluje toliko tesko da se predje, a sta posle njih da li je odmah dubina ili je plicak malo duzi,mislim lepo cu ja da obidjem kampove ali bas da isprobavam i plazu i ulazak u vodu malo teze :). E sad, ne znam da li se pisalo ali zanima me i izlet do Hydre i Specesa koliko sam skontala ima organizovano iz Tola i obilaze se oba ostrva u jednom danu, sto me bas ne raduje. Koja je druga opcija ako zelimo u svojoj reziji, mi bi vise voleli jedno po jedno ostrvo. Za Poros je bar jasno, ali za Hydru i Speces me zanima odakle jos krece trajekt ili ti taksi brodici i jel zna neko koliko su cesti polasci?

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Probaću. :) Na one dve fotke što sam postavila (to je deo plaže odmah ispred kampa), stene (u vidu grebena, ploče) počinju nekih 10-15 metara od obale. Mol na drugoj slici ide iza ploča i tu već počinje dublja voda, bar 2m. Starija deca su odatle skakala, a ljudi sa sitnom decom su se uglavnom zadržavali u delu do ploče.

Nisu svuda stene podjednako udaljene od obale i nisu svuda u vidu neprekinute ploče - negde su bliže obali, negde postoji i više prolaza između stena/ploča, a nije ni problem preći preko njih (naravno, ne baš svuda). Plaža je dugačka, tako da pretpostavljam da svako može da pronađe neko mesto koje mu je ok. Opet, sve zavisi od toga ko šta voli.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26504
    Ukupno tema
    887643
    Ukupno poruka