maca...

Kampovanje na Peloponezu

64 poruke u ovoj temi

Pisem naravno utiske, Triton je super mada za mog muza previse fensi :hahaha: Mada mozda se na kraju tamo i smestimo nista dok se uzivo ne vidi sta i kako.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni se čini da je sve preterano organizovano, i ja to ne volim, ali sam video da imaju fudbalski teren u kampu, a ja imam 2 fudbalera........

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav od kamp porodice , takodje planiramo pocetkom jula na kamp ,prosle smo kampovali na tasosu ,a gledajuci slike i citajuci o peloponezu nadam se da cemo uspeti da se docepamo juga. Nisam uspeo da pronadjem sajt kampa kastraki ako ste videli?  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav sa Peloponeza :) Odmah da kazem Trulex Triton II je ki puckica, bili smo danas u njihov restoran na klopu. Kamp je skoro pa prazan dosta grckih kamp kucica ali na zalost bez domacina, Mesta lepa i ogradjena, video nadzor u kampu, safari selo prelepo ali nije mi za porodice previse blizu restorana i ulice. Ne stigosmo da isprobamo plazu ima stena koje smo videli sa strane, plaza je dosta zauzeta lezaljkama kampa, dve lezaljke i suncobran 5e. Mi smo u Epidavrosu u kampu Verdelis svega 5 gostiju u celom kampu, gazdu bas briga za kamp tako da sta se pokvari to tako ostane, ali dorbo ima prednosti more je bas lepo, plaza sljunkovita nigde guzve, izmestena iz samog mesta ko ne zna tesko bi je naso jer se do nje stize putem kroz plantaze narandze.Do nas je kamp Bekas i lepo mi deluje, nisam ulazila ali jedino sto mi se ne dopada je da je potpuno otvoren ka plazi dakle nema nikakve ograde pa mislim da treba malo vise da se vodi racuna o stvarima. Dete nam uziva juri se sa decom po kampu, kolena su vec sve oguljena prava kamperka. I da u dolasku smo spavali u kampu Interstejson, bungalov 50e na dobar dan ali je ogroman kao jednosoban stan, Sad zajedno sa Grcima cekamo referendum da vidimo sta ce biti da li se vracamo kuci ili sedimo do kraja sledece nedelje. Inace Argolida je cudo obisli smo za sada Nafplio, Metanu, Poros i Hydru. Najveci utisak je na nas ostavila Hydra. Ma Argolida je cudo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam šta ti je "puckica", da li si neko slovo pogrešno napisala ili fali neka kvačica , ali računam da je nešto pozitivno:D.

Fino što si našla vremena da se javiš, pa možeš i još nešto da napišeš, naravno ako imaš vremena i ako misliš da je bitno, u vezi puta , kampa, plaža ili trenutnog opšteg stanja u Grčkoj,

ja planiram u sredu da krenem,

lep provod.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

joj puckica to ocigledno mi na jugu znamo sta je bolje receno ko bombonica :) Sve je normalno ima svega, samo na bankomatima po par coveka ceka. Nista neobicno u marketima redovno stanje. Malo smo se olenjili pa evo mrzi nas da idemo u obilazak, ostalo nam je ono istorijski teatar Epidavros, Mikena,tvrdjava u Nafpliu i Speces ako ga uklopimo. Plaze nismo obilazili osim sto smo na Poros presli autom oko 4e i 1e po osobi kupali se na lepoj plazici The Love Bay. Otkrili i u Metani lepu pescanu plazicu ali se nismo kupali. Brod za Hydru ide iz mesta Metohi ima dva prevoznika cena 6.5e po osobi u jednom pravcu, parking u Metohiju lep obezbejden i pokriven cena 5e dnevno. To je to sto sam se setila malo bitnije, veceras nam krece neki poljoprivredni sajam u Epidavrosu i dolazi neka pevacica bice veselo :) Mi cemo kuci cetvrtak ili petak.

I da od Lamije smo isli van autoputa a planiramo da se tako i vratimo s tim sto ce da teramo sve do Larise.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tako i ja planiram u povratku preko Thive do Lamie van auto-puta,

na forumu je jedan član napisao da je on nastavio do Larisse van autoputa i da je pogrešio zbog gužve i ne atraktivnosti puta, pa vi vidite šta će te......

hvala na vremenu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najvece guzve su upravo oko Tive isli smo sve starim putem za Korint, prolazi se kroz naseljena mesta, dosta kamiona. Ali nama je bilo zanimljivo jer ne vozimo brzo na autoputu imamo osecaj da ce sa nasih 110 u proseku ostali da nas oduvaju a i preterali su ga sa putarinama. Mi sve nesto razmisljamo da odavde krenemo uvece pa da negde ispod Olimpa muz odspava a ja da se bavim detetom, ali videcemo mozda ponovo negde prespavamo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto sam imao par nedoumica pre putovanja a imao sam priliku da se uverim svojim očima, evo da prenesem utiske.

Triton II jeste najbolji i najorganizovaniji kamp u blizini Nafplia, u to sam se uverio lično pošto sam na bajsu obišao skoro sve kampove u blizini pa čak i one na drugoj strani kod Epidaurusa, kao recimo Bekas kamp.

Uz sve uvažavanje kolege misajank, ali njegov kamp Lido u Tolu nema ni jednu prednost u odnosu na Triton II, zato je Lido i bio prazan kada sam prolazio kroz njega.Čak sam u Tritonu prvi put video i rešoe na plin koji su bili free.

Dalje, one čuvene stene u vodi na Plaka beach uopšte ne predstavljaju problem, naprotiv, jer ispred Tritona nema stena, a tamo gde ih ima predstavljaju odlično mesto za ronjenje.

I na kraju jedan savet onima koji idu u ovaj deo Grčke na letovanje a ne vole gužvu, neka završe odmor do 20-25 jula, jer Grci počinju masovno da dolaze, prvo naprave gužvu vikendima a onda posle 20 jula počinje svaki dan da bude sve manje mesta na plažama.To važi za celu Grčku, ali ovde sam to posebno  osetio, valjda zbog blizine Atine.

Inače, tačno je da je temperatura mora ovde veoma topla, jedna grkinja koja ima zakupljeno mesto u kampu cele godine nam je ispričala da se njen muž ne kupa samo decembar, januar i februar, čim dođe mart, počinje kupanjac.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

maca...

Bio sam i u vašem kampu, svidela mi se vaša plaža, i ustvari sam ukapirao da postoje 2 vrste kampova kod Grka, jedan ko puckica, kako vi kažete, gde je sve uređeno i gde su parcele odvojene živom ogradom, i druga varijanta, da je kamp postavljen u šumicu, obično je borovina u pitanju, gde nema ograđenih parcela, nego gde se ko kako snađe,

obe varijante imaju svoje prednosti i mane, ako uopšte kamp ima neku manu,

bitno je samo da je kamp na samoj plaži, ostalo manje-više.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tako nekako dodje u kampovina, i kad nema te ograde onda je drvo granica, neko nepisano pravilo kad god smo bili u takvom kampu smatrali smo da nam je  drvo granica koliko mozemo da se rasirimo :) Verdelis kamp je mali i sladak, gosti uglavnom stalni i penzioneri koji tu provode po celo leto. Ja im zavidim oni znaju da uzivaju, voleli bi i mi jednog dana da tako provodimo starost. Naidje tako po koji prolaznik na par dana samo. Kamp bi bio ko puckica da ima njime ko da se bavi a treba vrlo malo dobre volje, ma da ga meni daju znala bi sta i kako, salim se malo. Kao sto rekoh gazde su nekako lezerne, radi im jedna Rumunka sve po kampu oni sede po ceo dan i pricaju nemam pojma samo kako im ne dosadi. Kampu treba jedno ribanje, to me najvise i nerviralo daleko od toga da vam je grozno da odete u wc ali isto tako bi mnogo bilo lepse kad bi neko pustio malo crevo i sve ono isprao, prasinu, bubice koje su se skupile. U prostorijama gde se peru stvari jedno korito funkcionalno a ostala 5 nisu, nakupila se neke prljavstina i prasina. Ima dosta tus kabina i toaleta i nije mi jasno zasto bar pola ne zakljuca a ovo ostalo ne odrzava kako treba, kad vec ima malo gostiju. U restoranu uglavnom ima na meniju jedno jelo i to je ono sto gazdarica sprema za svoju porodicu par puta smo degustirali i bilo je ukusno. Market nemaju ima samo vitrina sa hladnom vodom i picem a ujutru donose i hleb, a mozete da narucite i neko pecivo. Prednost kampa je blizina plaze, plaza je stvarno super, nikad guzve ispred kampa. Net je bio odlican, i vlada neka opustena atmosvera, malo je bilo gostiju tako da nam je dete bas uzivalo u slobodi.I da platili smo 17e dnevno plus smo dobili popust na br dana tako da je kamp jedan od jeftinijih.

Izmenjeno (maca...)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Trulex,nema potrebe da objasnjavas,ovde smo da se pomazemo a lepota je u oku posmataca.Lido za mene ima sentimentalnu vrednost,to je subjektivno,za mene je vazna blizina Toloa..Mislim da si dobro postupio sto si obisao kampove,ja uvek prvo udjem da pogledam,to svakom preporucujem,tako znas sta dobijas.Raduje me da ima vise kampera,mozda bi trebalo da otvorimo posebnu temu kampovanje koja se odnosi na sve zemlje a ne u okviru svake teme posebno,iskustva su nekada zajednicka a to bi pomoglo onima bez kamperskog staza da pocnu avanturu.

Ipak moram da kazem da sam poslednji put biou Lidu pre 5 godina,moguce je da nije ulagano u medjuvremenu ,zato i kazem da treba da se pogleda kamp pre ulaska.

Izmenjeno (misajank)
Dopuna
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

misajank

Znam da si proveo detinjstvo u Lido kampu i moji utisci nisu ni bili tebo namenjeni, jer se podrazumeva da si sentimentalno vezan za taj kamp, utiske sam izneo zarad onih ljudi koji odluče da kampuju negde u Argolidi.

Podržavam otvaranje nove teme gde bi ljudi koji vole kampovanje kao vrstu odmora mogli da razmene iskustva, evo ti bi misajank mogao da je otvoris i da nam kazes gde si sve kampovao zadnjih 5 godina kad već nisi bio u Lidu, a mislim da na forumu imaš najviše iskustva što se tiče kampovanja, ako grešim izvinjavam se unapred.

 

Izmenjeno (Trulex)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I nazalost nije otvorena jedinstvena tema za nas zainteresovane za kampovanje a potpuno bez iskustva. Ovako moram od jednog do drugog podforuma da skupljam info

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka