maca...

Kampovanje na Peloponezu

64 poruke u ovoj temi

Razmisljamo o Argolidi sa detetom koje ce tada imati dve godine i to kampovanje. Nas plan je minimum 15 dana, odmor pri dolasku najverovatnije Delfi nocenje i ujutru obilazak, pa polako put mora a u povratku neko mesto ispod Olimpa. Plan je da se smestimo u kampu u Epidaurusu jer nam treba mir i tisina, naravno po preporuci :) Obilazak Nafplio, Poros, Hidra, Mikena, Korint, Metana. 2009-te smo letovali na Peloponezu-Lakonija tako da je plan da sad predjemo na Argolidu. Sever Grcke nam vise nije zanimljiv :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se kampa tice moja preporuka je Lido u Tolou.Odatle je sve dostizno,ukljucujuci i Korint i Epidaurus,jedino ako zelite na Elafonisos,onda je daleko,za sve ostalo je Tolo najbolja baza,posebno zbog sjajne plaze ispred kampa i blizine Nafplia.

za Teogoniju,savet je isti,sve je u Argolidi blizu,na sat vremena putovanja,mislim da je Tolo najbolji,iz ggore navedenih razloga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi razmisljamo o Argolidi sa detetom koje ce tada imati dve godine i to kampovanje. Nas plan je minimum 15 dana, odmor pri dolasku najverovatnije Delfi nocenje i ujutru obilazak, pa polako put mora a u povratku neko mesto ispod Olimpa. Plan je da se smestimo u kampu u Epidaurusu jer nam treba mir i tisina, naravno po preporuci :) Obilazak Nafplio, Poros, Hidra, Mikena, Korint, Metana. 2009-te smo letovali na Peloponezu-Lakonija tako da je plan da sad predjemo na Argolidu. Sever Grcke nam vise nije zanimljiv :)

Da li mogu znati koji kamp ste odabrali blizu Epidaurusa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze naravno camping Verdelis, jos nismo izabrali ali razmisljamo :) Elem vec dva leta za redom nasi stari kamperi tetka i teca kampuju tamo, a samo iz jednog razloga mir i tisina, kamp u kome nema buke, plaza nije neka ali je voda kristalno cista, svaki gost kampa dobija na plazi lezaljke i suncobran. E sad oni nemaju jednu malu devojcicu ko mi, pa cemo videti, mir i proverena tisina u Verdelisu ili lepsa plaza u kampu u Tolu ali i veca guzva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, i meni je kolega misajank preporučio kamp Lido, ali ja sam upravo krenuo da letujem po kampovima da bi izbegao gužve na velikim gradskim plažama pa sam malo skeptik prema Tolu i njegovoj plaži.

Za sada razmišljam o Triton kampu kod Drepana, blizu je Nafpliu, jedino nisam siguran kakva je plaža ispred kampa, čitao sam na forumu o nekim stenama u vodi,

pa evo prilike da neko ko zna malo detaljnije opiše plažu ispod mesta Drepano, gde se nalaze par kampova.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za Lido vezan sentimentalnim razlozima,jer sam tamo isao kao mali,sa roditeljima,naravno da se ukusi razlikuju,i da svako ima svoje razloge.Plaza u Drepanu je ok,nisam je detaljno obilazio,ali ono sto sam video nije mi se svidelo,to su ploce u plicaku,nesto kao u Buljaricama u Crnoj Gori,mislim da nije pogodno za decu,ali,kazem,nisam obilazio celu plazu.U Tolou je pesak savrsen i dobro je sto se moze otici u setnju,uvece,pesice a sam kamp je dobro opremljen,ima,izmedju ostalog i frizider i zamrzivac,sto ulazi u cenu,a veoma je korisno,jer u Nafpliu postoji Lidl.Moguce je da i drugi kampovi to nude,mada su neki,na severu,poceli da tu uslugu naplacuju posebno,kao u Italiji.

A sto se tice guzve na plazi,nije velika,medjutim,ako je to problem,moj favorit je kamp Melissi u Sikyi,tamo guzve nema uopste,a plaza je fantasticna,jedino je na Sitoniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zajednički frižideri i zamrzivači su standradna oprema svakog kampa, a gužva na plaži jeste problem, barem meni,

a te stene, jel su odmah u plićaki ili polaze od recimo 20 metara, ako je to nešto slično kao Tripiti plaža na Tasosu onda je Ok, posto tamo ima prolaz između stena, a tamo gde su stene, zna se, dušu dalo za ronjenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zajednicki frizideri su bili standardna oprema,to se menja.Sto se stenja tice,bilo je pre 15 godina i ne secam se detalja,ali mi se cini da je na nekih 5-6 metara od obale,da se radi o dugackoj i neprekinutoj ploci,ne o pojedinacnim stenama.Nisam dalje ulazio,posto mi se nije svidelo,znam da su ljudi na plazi nosili cipele za kupanje,jer je stena klizava,i ponavljam,nisam obilazio celu plazu,koja je velika,moguce je da je bilo bolje na drugoj strani.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se nadovežem na priču o kampovima. Letos (prva polovina jula) sam boravila u Kastraki kampu. Zvanično, nalazi se u Asiniju, mada mi nije najjasnije gde se završava Tolo, a gde počinje Asini. U svakom slučaju, od kampa Lido do Kastrakija mislim da nema ni kilometar.

Najveća prednost kampa je to što je na plaži i u debeloj prirodnoj hladovini. Plaža je ok, šljunkovita, u plićaku ima ploča, mada postoje i prolazi između njih, kao i drveni mol koji prolazi iza njih. A i kako je plaža podugačka, dovoljno je malo se prošetati i naći deo bez ploča. Prilično ljudi iz Toloa je dolazilo na tu plažu.

Sam kamp je ok, prosečan - zajednički frižideri, deo za spremanje hrane, za pranje sudova, za pranje veša... Čisto je (mada sam viđala i čistije).

Iritiralo me je to što je za tuširanje trebalo ubacivati 20 centi u aparat. A pritisak vode nije neki, pa još ako se više ljudi tušira u isto vreme, lako se desi da treba ubaciti još 20 centi da bi se dovršilo tuširanje. Naravno, 20 centi nije puno, ali do sada nisam na to nailazila, ni u kampovima tog ranga, a ni u boljim.

Od drugih kampova koje sam videla u tom području, Lido je lepo sređen, ali ima premalo zelenila (rizla na sve strane).

Triton je izuzetno sređen, ima puno rastinja, čak su mesta za šatore ograđena živom ogradicom. Ali, nekako je skučen. Ili je to bio moj utisak, jer je tad bilo puno ljudi u njemu. Plaža ispred kampa Triton je fina, mada dosta uska.

Izmenjeno (havalius)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I meni se učinio Kastraki kamp kao odlično rešenje, a onda sam video na slikama neke čudne automate kod tuševa i ukapirao da naplaćuju tuširanje, a meni se baš ne ide sa novčanikom na tuširanje.

Čini mi se da je to ista plaža kao i ispred Tritona samo na drugom kraju, i postoje dva Tritona , Triton new i Triton II, ne znam koji si opisala u predhodnom postu, meni se čini da Triton II izgleda sređeniji pošto je i skuplji, mada ne znam baš njegov tačan položaj, da li je baš odmah kraj Tritona New ili negde iza njega.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Triton 1 i 2 su jedan pored drugog. U suštini, isti kamp, dva ulaza. Taj skuplji je, čini mi se, manji i skockaniji, mada su oba vrlo reprezentativna. Plaža jeste ista kao i kod Kastrakija, ali je sređenija (suncobrani i ležaljke). I uža je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to sa automatima za tusiranje video sam,do sada,samo u Italiji,cena je bila 50 centi,veoma iritirajuca stvar.Nisam skoro odlazio u Lido,ali tamo toga nije bilo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo izgleda odustali od Epidavrosa i kampa, mislim da smo bizi kampu Kastraki zbog hladovine i blizine Nafplia, jer bi voleli da uvece bez neke velike voznje odemo u setnju, to sa smestajem u Epidavrosu nije moguce. Moracemo nekako da se priviknemo na te njihove zetone za toplu vodu :) E sad da li Kastraki ima unutra neke zezalice za decu, tipa tobogane, ljuljaske i ako neki forumas ima neku slicicu kampa da mi posalje bila bih mu zahvalna? Kakvi su po pitanju postovanja pravila, da li je uvece sve tiho?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teško da ovde na forumu ima puno ljudi koji kampuju, a kamoli oni koji su kampovali na Peloponezu,

zar nema slika na sajtu od kampa?

Meni je neki od Triton kampova zanimljivija opcija od Kastrakija, pošto su na istoj plaži ali je tuširanje free,

a Nafplio je blizu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da sam negde procitala da je neki clan bio u Kastrakiju nadam se da ce da vidi moje pitanje. Upravo gledam i Triton ocigledno da cemo da odlucimo na licu mesta i obidjemo Lido, Kastraki i Triton mislim da je tako najbolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka