mtin

Drač

16 poruka u ovoj temi

Planiram letovanje, negde u drugoj polovini avgusta......Srpske agencije rade samo Drač, pa za prvi put ne bih experimentisala da se sa decom uputim na slepo..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemas potreba od agencija da placas, idi na slepo imas smestaj gde god oces i ne boji se da ces da naletis na skup smestaj + ides druga polovina avusta...najskupo sto mozes platiti je 30e, a ja ti garantujem da ces naci i za 20e odlicna smestaj...

Ako ako planiras da letujes tamo ne bih ti preporucio jer je puno guzva, svi siptari sa Kosova i Makedonije letuju tamo i meni se to ne svidja ali zato Valona, a narocito Saranda je divota :)

 

Smetaj i cene u restoranima ti je mi kazemo bagatela, zivo dzabe :) Smestaj odlican mozes da nadjes recimo za 15-18e studio za dvoje...rucak rostilj, salate i pice platili 11e za dvoje :)

Nemam konkretni smestaj posto uvek nadjem na lice mesto bio sam po 5 dana u Valoni i Saranda i na 3 dana u Drac... smestaj sam platio 17e za dvoje stuidija na 5min setnja do obala :)

 

Sto znam meni Grcka i Albanija je tako blize tako da uvek trazim smestaj na lice mesto ali kazem ti da mozes i ti, nacices za max pola sata nesto povoljno i fino za vas :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, e..sad budi pametan....nije ni ovo skupo što sam našla..hotel AS 4*, PP, 26 e po osobi........deca..pola...... Koja je udaljenost od Drača do Valone i Sarande...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u Draču ( Durres kako oni kažu). INače sve što je BojanMKD rekao je tačno..eh sad što ga nismo u svemu poslušali. Elem, pošto ne volimo noću da vozimo, otišli smo prvo na Ohrid, tamo prespavali, pa ujutru produžili za Albaniju. Prvi utisak je sablasan..em im je zastava ružna do bola, em ona golet, pa šuma...em bunkeri. No preživi se. Glupa navigacija nas je odvukla preko nekih serpentina, kada nisam umrla tad, neću nikad..pa preko centra Tirane, em je ružna em voze ko blesavi. I na kraju stigli, u povratku smo dobili instrukcije pa išli auto-putem preko Elbasana,. sasvim druga priča od dolaska To je hotel udaljen nekih 10-tak km od Drača u Kavaju i skroz je ok, drži ga Ulcinjski Albanac, zna srpski što je u velikoj meri olakšalo komunikaciju jer engleski ne zna niko !!! Znaju italijanski (sreća naša ćerka ga zna pa nas je to spašavalo). Hotel je dobar, hrana Italijanska.. što znači količinski malooo, ali sreća u švedskom stolu. Sobe su lepe, plaža na pljucometar ali je po meni prljava, bacaju svašta a tu je i luka. Malo je urbanistički sve zbrljano pa su hotele sadili gde stignu..tako da kreneš da šetaš duž obale, kad ono na pola šetilišta hotel...skidaj papuče pa preko peska...pa opet... Ono što je BOjan rekao, treba promašiti Drač i ići južno..sasvim druga priča. Što se tiče bezbednosti ok. je. Čuli smo da je premijer Albanije izdao naređenje da turisti ne smeju da se zaustavljaju od strane saobraćajne policije (niko nas nije zaustavio). Čak su i šiptari koji su tamo brojno najveći gosti vrlo predusretljivi da ti pomognu ama oko svega.Čak mi je jedan rekao "gospođo ajte da ne ljomimo jezik na engleskom još uvek smo jedna zemlja dok nas neraspićkaju do kraja" (izvinjavam se administratoru, samo citiram čoveka.

E sad...ono što te verovatno najviše zanima osim bezbednosti...cena apartmana u sezoni za 4. porodicu je oko 20 e, i to veeliki a ne kao u Grčkoj. Cene po restoranima su jako niske. Pica velika je oko 400 din., pivo 120 (pisaću u našoj valuti), kafa 60, koka-kola 100, suvlaki/giros sa pomfrijem oko 100 din, lignje na žaru oko 500 din...uf..ako mi neko bude rekao kako da postavim ovde slike ja ću vam okačiti ceo cenovnik. Pokupila sam neke kontakte, pa iduće godine znam kako ćemo. Mi smo se extra proveli tako da preporučujem. eto..pitaj...sve sam pomešala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kafa 70 centi :D Pivo 1 euro hahahaha :) Kazem ja da je Albanija jeftinija nego Makedonija i to na more ali niko mi ne veruje sem onaj koji je bio slikao u USPEO da okaci sliku ovde ;)

Prelepa Meksicka servesa ;) Corona 2,1e, u Skoplju je 2,5 EUR da je kupis u market,a da ne pisem cene u kaficu :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

aj sad...... Ohrid uopšte nije skup......ili smo ti i ja bili u različitim kafanama..a inače setila sam se..... 140 leka je 1eur..tako da su cene još manje u našim dinarima..... :dance: ......a hvali mi sliku još malo :vestica:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:vestica: letovanje uplaćeno! odluka pala na Drač :) :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zdravje, samo kaj go najde Drac pored Saranda i Valona :) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

paket aranžman presudio :) busom je nekako lakse :) a verovatno cu skoknuti i do Sarande i Valone :vestica:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sigurno pu tim putevima bice ti interesantno narocito od valone do sarande :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz, da li je neko bio u hotelu Dollari u Durresu (Draču) u Albaniji. Ako je neko bio, molim za iskustva i utiske.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, moze li mi neko reci ima li kakva manja plaza blizu draca, nesto gdje nema mnogo ljudi....citaj zavucenija... Kakvi su auto

kampovi??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj oko Drača,luka je,pa je prljavo. Idi južnije....u Valonu, ako ideš kroz Albaniju ili potez Saranda-Valona ako ideš preko Grčke. Za auto-kampove nemam blage veze,niti sam ih videla

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поздрав свима.

Ја сам ишао у Драч августа 2013. године и радо ћу се вратити у Албанију.Планирао сам и ове,али са бебом од 5 месеци ми се није толико возило,па сам се спустио до Бугарске,јер ми је близу,а и знам језик.Дакле,кренули смо кум са девојком и ја са женом у трећем месецу трудноће.Ишли смо преко Црне Горе у одласку,јер смо били код родбине успут.За разлику од Црногораца,који су нас двапут заустављали да траже паре (јер нас је радар ухватио у три ноћу кроз брдо),Албански гранични полицајац нам је само рекао "Срећан пут" и вратио пасоше. Додуше,тражио је зелени картон,који смо уредно имали.Пут је коректан.Свратили смо у Скадар на кафу,вреди видети.У наставку пута,како смо се приближавали Тирани,гужве су постајале огромне.Као веома искусан возач,могу да кажем да су дивљаци у вожњу,претичу и с лева и десна,укључују се из њива,али су и културни када треба ти да се укључиш.Возачи,опрез :-) Упада у очи да је на буквално свака два км пумпа Тачи Петрол,а негде их има и на 300м међусобне удаљености.Ја сам ишао на плин,има га и онда је био десетак дин јефтинији него код нас,сада мислим да је више.Драч је велики град,препун је био у августу.Ривијера са хотелима је мало удаљена од града,плажа је огромна.Све је јефтино (кафа и коњак 100 дин,пица куће у луксузној пицерији на највишој згради у Драчу 600 дин).Имали смо и излет до Тиране,није лоше и то да се види.Напомињем да осим два старија човека,са тетоважама ЈНА,који су сели поред нас у кафани и величали Југославију,нисмо имали ни најмању непријатност.Чак када сам са једним старцем који је чувао хотел покушавао да се објасним,пришао је момак од неких 25 година и рекао на Српском да је из Пећи и да може да помогне,па је превео овоме све.Вратили смо се преко Елбасана,за Стругу,спавали у Скопљу па назад Пирот.У одласку је власник хотела оставио на рецепцији сендвиче и воду за понети,што је леп гест.Касно је мало за појединачно описивање свега и свачега,ако некоме треба било каква информација,ту сам.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka