beckerek

Ksamil

37 poruka u ovoj temi

Juče sam na fb.naleteo na Miri Tatjanu, izdaju ap. u Ksamilu. Cena 20 -25, imaju i piceriju. Žena grkinja muž AL. dala mi je kontakt njene gošće iz NS pa sam i sa njom porazgovarao. Ap. kao i svaki manje više isti, Ima 7 ap.

čim se uđe u AL ipak se oseća siromaštvo, Tako je i u Ksamilu. Plaža se naplaćuje 1000 2000 leka.Ljubaznost na svakom koraku,žena iz NS sa kojom sam razgovarao  ima 3 dece i igrali su se i sa AL MK  SR. Njima je bilo super.Rekl mi je još da se plaže i ulice čiste svaku noć. Treba izbegavati avgust

Do Ksamila ne treba ići duž obale jer su strašne krivine. Išla je preko Ohrida i rebalo im je 6 sati.

Reče još da Ksamil ima nekoliko plaža i sve su pod suncobranima piće se doplaćuje

More je odlično za kupanje, a plaže su sa nasutim peskom.

Kad se uđe u Ksamil, nešto sl. kao u CG gazde zveckaju ključevima i traže goste.

 

.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Gledam i ja ksamil za ovu godinu. Ono sto me odvraca od ovog mestasca je cena lezaljki i nemogucnost da se nadje mesto za svoj suncobran ili hlad. Idemo sa troje male dece,spavanje u podne je obavezno a posle dremke i rucka obicno menjamo plazu jer to bude vec 17h. Tako da nam se to ne isplati.

Smeštaj + ležljke = 35 evra,

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za koji smestaj Bisi? kod Miri? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Miri joj je suprug, ona je Tatjana vrlo ljubazna grkinja udata za albanca imaju 7 ap i pceriju.Poslali su mi slike ap. klasika čini mi se isto kao u GR. Bojim se samo gužve na plaži. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel može link do FB naloga Miri Tatjanu?

 

Juče sam na fb.naleteo na Miri Tatjanu, izdaju ap. u Ksamilu. Cena 20 -25, imaju i piceriju. Žena grkinja muž AL.

 

.

Jel može link do FB naloga?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kasno,cela sezona je rezervisana kod nje,tako rece pre nedelju dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

naravno kad su navalili  kod nje srbi u onoj grupi letovanje u albaniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ajmo pitanje za iskusne.

1. Planiram krajem jula nas "ekipica" od 9 ljudi letovanje oko Sarande i Ksamila (namerno pisem tako jer nismo striktno odredili gde tacno,posto ocekujem od vas savete i preporuke),ali je taj neki potez,naravno moze i koji km gore-dole od ta 2 mesta.

2. Pored te preporuke zanima me kako je najbolje doci do te lokacije od Ohrida,mislili smo posto ja samo vozim i uzecemo kombi da tu prenocimo,bice mi previse skoro 1000 km voziti u cugu i onda ujutru dovrisiti put.

3. Znam da je Ksamil lep,ali krcat u tom periodu,ima sta u okolini da valja,a da nije krcato?

4. Takodje zeleni karton mi i onako treba zbog Makedonije,ali jel makedonci i Albanci traze medjunarodnu dozvolu?

To su moja 4 pitanja za sad :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se u Ksamilu zaista tolika gužva kao na slikama?

Verujem da u avgustu jeste, a da li je neko bio krajem jula i da li se može negde zabosti svoj suncobran?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gužva je kao na Adi Ciganliji, bilo da je Avgust ili Jun mesec.

Ali vredi se iscimati, prelepo more, plićak za decu,  izuzetno ljubazno lokalno stanovništvo, takvu ljubaznost nikada nisam doživeo u Grčkoj ili Crnoj Gori, možda u Egiptu ali je tamo sve izveštačeno pa i taj njihov osmeh. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u Albaniji i nemam problem sa lokalnim stanovništvom, ali kad vidim one ležaljke sav se naježim, znam da je super za one koji to vole, ali ja nisam taj, volim i ja naravno da ležim u ležaljci na plaži ali ta gustina me malo nervira, pa pitam da li u Ksamilu uopšte postoji kvadrat plaže bez ležaljki, jer more  zaista lepo izgleda, bar na slikama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li se u Ksamilu zaista tolika gužva kao na slikama?

Verujem da u avgustu jeste, a da li je neko bio krajem jula i da li se može negde zabosti svoj suncobran?

Kraj jula je puna sezona u Ksamilu - znaci da na plazama u mestu sigurno necete moci zabosti svoj suncobran, One van mesta su pristupacne nezgodnim makadamskim putevima, lepe su, ali uske prilicno i natrpane lezaljkama takodje. Kako samo mi videli, ostaje mogucnost samo za jednu - mi smo bili 5 dana u Ksamilu u septembru (8-13) 2018-e, obisli smo sve plaze u Ksamilu i okolini (i tada je cak bila guzva) i jedina koja ima  mesta za svoj mobilijar i cak prirodnu hladovinu je Gjiri i Hartes plaza (ovo sam vec napisala na drugoj temi). Tu ima i restoran. Imaju postavljeni pontoni sa kojih se moze skakati. I ako vec dodjete tu, nemojte propustiti restoran The Mussel House na jezeru prekoputa.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idemo u Ksamil u avgustu. Da li neko može da nam da detaljniju informaciju o redovnoj autobuskoj liniji Ksamil-Saranda-Ksamil. Dakle vreme polaska i povratka, cena karte, vreme transfera i sl.. Takođe, koja je cena taxi prevoza u jednom pravcu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na početnoj stanici u Sarandi stoji raspored vožnje da linija saobraca od Sarande ka Butrintu ( i Ksamilu) od 05:30-21:30 na svaki sat, iz Butrinta (i Ksamila) ka Sarandi od 06:10-22:10 što u sada  u junu nije bilo tačno.

Za rano jutarnje polaske ne znam, poslednji polazak iz Sarande ka Butirntu (i Ksamilu) je bio u junu u 17:30, nedeljom sat ranije.

Poslednji polazak iz Butrinta ka Sarandi je u junu bio zvanično u 18:10, na stanici u centru Ksamila u praksi izmedju 18:30-18:45, nedeljom sat ranije.

Nigde nismo videli objave te izmene u redu vožnje, nego smo pitali u samom autobusu ili ljude koji rade u blizini stanice autobusa.

Cena karte je 100 lek.

Nama je vožnja od početne stanice u Sarandi do centra Ksamila i obratno trajala od 30-40 min. zavisno od gužve u gradu i broja putnika u autobusu.

Taksisti u centru Ksamila su nama tražili za prevoz do ulaska u centralni deo Sarande (hotel Butrinti) 10e, cenkanjem 1000 lek do centra Sarande ( izbegavaju da ulaze u centar zbog gužvi i jednosmernih ulica i obično traže posebnu doplatu za vožnju po samoj Sarandi) 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Na početnoj stanici u Sarandi stoji raspored vožnje da linija saobraca od Sarande ka Butrintu ( i Ksamilu) od 05:30-21:30 na svaki sat, iz Butrinta (i Ksamila) ka Sarandi od 06:10-22:10 što u sada  u junu nije bilo tačno.

Za rano jutarnje polaske ne znam, poslednji polazak iz Sarande ka Butirntu (i Ksamilu) je bio u junu u 17:30, nedeljom sat ranije.

Poslednji polazak iz Butrinta ka Sarandi je u junu bio zvanično u 18:10, na stanici u centru Ksamila u praksi izmedju 18:30-18:45, nedeljom sat ranije.

Nigde nismo videli objave te izmene u redu vožnje, nego smo pitali u samom autobusu ili ljude koji rade u blizini stanice autobusa.

Cena karte je 100 lek.

Nama je vožnja od početne stanice u Sarandi do centra Ksamila i obratno trajala od 30-40 min. zavisno od gužve u gradu i broja putnika u autobusu.

Taksisti u centru Ksamila su nama tražili za prevoz do ulaska u centralni deo Sarande (hotel Butrinti) 10e, cenkanjem 1000 lek do centra Sarande ( izbegavaju da ulaze u centar zbog gužvi i jednosmernih ulica i obično traže posebnu doplatu za vožnju po samoj Sarandi) 

 

Da li moze neka preporuka da li ovo u Ksamil ili Valonu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka