beckerek

Ksamil

37 poruka u ovoj temi

Gledajući na netu, ja sam se nekako zagrejao za mesto Ksamil. Malo mi se čini daleko za putovanje sa dvoje dece, ali zato pokušavam već sad saznati dosta informacija, kako bi mogli na vreme isplanirati letovanje.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno je to sto se tice policije da nema pravo da zaustavljana strance sem ako nerade neke gluposti.cak me policija zaustavila i vratila nazad 2km nazad snjima da mi pokaze pravac puta jer dam pogresio put za cg granica.

Sto se tice Ksamila to je dr prica fenomenalno mesto kao i celi jug gde vecina stanovnika su albanci ali katolici pa ima dosta crkvice:-)

Put za juga alb koji ja preporucujem je preko grcka put ka igumenistsi pa odma tu je granica nekih 40km kad se isklucis od egnatis odos...onaj drugi je katastrofa narocito od Valone(vlore) do Sarande.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Grčke jeste najbezbolnije autoputem, ali ja iskreno ako krenem na odmor u Albaniju, onda bih želeo da je i vidim, a ne da je zaobilazim.

A iskreno, baš i neznam kojim putem bih krenuo odavde iz Vojvodine, da li Niš-Priština-Ohrid, ili Beograd-Užice-Podgorica ili preko Fruške Gore pa u Bosnu preko Sarajeva Podgorice do Albanije.

Ovo navodim zato, što ni naši putevi baš nisu najbolji, a još ako te i u Albaniji usporavaju loši putevi, onda nam treba brat bratu dva dana jahanja do južnog dela Ablanije. :brm:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne govorim o bezbednost nego najlaksi put do tamu.i ksd stignes tamo setaj tamo amo i tako uspat nista neces videti.

Ako vec neces preko gr ondak moja preporuka je.vojvodina-nis-kumanovo-tetovo-struga (kafasan) prelaz i ondak prema drac ali ima skretanje levo za valona (vlore) i od tamo put sam te vodi u uzasne serpentine do sarande :-) posle nje je i Ksamil na nekih 15 tak km :-)

Ta avantura preko CG zaboravi :-D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je pitao za smeštaj u Albaniji. Evo ja rezervisao i platio, pa koga interesuje mogu da pomognem. Idem od 22. juna, 14 noći u Ksamil. Puno mi je pomogao naš drug sa foruma nohope, koji je letovao u Albaniji i sa nama podelio iskustvo i fotke. Dao mi je kontakt gospođice koja radi u turističkom centru Sarande (jer je on tamo letovao), ona me je spojila sa gospodinom koji ima agenciju preko koje lokalci izdaju apartmane, studija i vile u Ksamilu, uzeo sam apartman za 4 osobe, sa klimom, terasom, wi-fi internetom, parkingom u dvorištu itd. za 20 evra dnevno u junu i 10 evra dnevno po osobi u julu. Ako koga interesuje evo i sajta preko koga sam bukirao, ja sam u apartmanu KB2.

https://sites.google.com/site/ksamilapartments/

Hvala naravno i našem drugaru BojanMKD za savet oko vožnje, spremam polako navigaciju i sve ostalo. Imam jedno pitanje za tebe Bojane. Ima li nade da u narednom periodu Makedonija uđe u taj savez međunarodnih osiguranja da ne moram da kupujem zeleni karton. I naravno ako još šta se setim pitaću

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, bio sam ja sa porodicom u septembru. I nekako smo se vratili.

Za planine ne znam, ali obala južno od Vlore (Valone) je predivna. Smještaja jako puno ima i to raznih varijanti (zavisno od debljine novčanika) tako da smo mi rezervisali unapred jedan smještaj ali nam je bilo zabavno pa smo u drugom navratu (u međuvremenu smo otišli i do Lefkade) uzeli apartman na blic, tj. našli ga kad smo stigli u gradić Ksamil. Ljudi malo slabije stoje sa engleskim ali su svi vrlo ljubazni bili, klinci par puta dobili na poklon neki slatkiš u prodavnici npr.

Cijene su kao kod nas, čak je i roba u prodavnicama naša (npr. Argeta paštete i Alpsko mlijeko). Apartman nam je bio 20 eur, mada je to praktično van sezone. Čisto, uredno, klima, prostrano... mada mi i nismo zahtjevni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio krajem avgusta 2013. sa lepšom polovinom. Smeštaj u Ksamilu, 20 evra apartman koji je komotan za četvoro, sa klimom, u glavnoj ulici. U prizemlju više nego jeftin restoran, sve cene niže nego kod nas, uopšte jako ljubazan narod. Plaže veštački napravljene, razbijeno stenje pa navučen pesak ili šljunak. Piće na plaži (limenka) oko 100 din. Klopa izvrsna, oduševili nas hobotnicom na 50 načina i jaretinom u medu na žaru. Mi smo išli preko Soluna sve do Igumenice pa obalom do Ksamila a vratili se kraćim putem preko nekog prevoja i izašli an isti auto put u Grčkoj kod Janine. Ako još nešto mogu da pomognem reci

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio u Ksamilu pre dve godine. Idemo ponovo u julu. Idealno za porodicu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da javim utiske iz Ksamila.

U Albaniju smo usli iz Grcke preko Jajine, zadrzavanje na granici 10 min,dok je na Albanskoj bilo pola sata jer je pao sistem,Put do Ksamila mnogo krivudav jedva se mimoidju dva auta,Voznja trajala tim serpentinama nekih sat vremena i sve druga treca brzina,Saranda se izgradjuje mnogo lepih hotela duz deonice  vidi se da mnogo ulazu u turizam.

Ksamil malo mesto ok na prvi pogled ali.....Cene smestaja podigli za 50%,isli smo na bum, nakon 3h odustali od trazenja smestaja( obisli 20-tak smstaja) jer su cene bile min 50e za 3-krevetni studio a nama trebali apartmani za 4 oobe.Spolja su kuce lepo sredjenje a unutrasnjost katastrofa.

Setaliste pored plaza je puno smeca,ocito zaboravljaju da se treba cistiti,plaze uske lezajke nabijene jedna do druge sve prepuno.U razgovoru sa jednim bracnim parom iz Makedonije koji tamo letuje 4 godine sam saznao da su cak  cene lezajki podigli ove godine,cena je 1-na lezajka 6e,po meni mnogooo.Nakon razocaranja odlucili smo da se vratimo u Grcku gde smo i letovali.

Bili videli i ko zna mozda opet odem za neku deceniju.

pozzzzz

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko skorija iskustva sa letovanja u Ksamilu? Interesuju me neke stvari pa da procaskamo. Hval

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili proslog septembra, 10 dana u Sarandi i obilazili sve u okolini. Toplo preporucujem oblizak cele te Krfske regije. Predrasude zaboravite i uzivajte.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledam i ja ksamil za ovu godinu. Ono sto me odvraca od ovog mestasca je cena lezaljki i nemogucnost da se nadje mesto za svoj suncobran ili hlad. Idemo sa troje male dece,spavanje u podne je obavezno a posle dremke i rucka obicno menjamo plazu jer to bude vec 17h. Tako da nam se to ne isplati.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda onda bolje da razmislite o selu Himara. Daleko je lepše od Ksamila, plaže su prostranije i pretpostavljam da bi vam se uklopilo popodnevno spavanje sa menjanjem još neke plaže u okolini, recimo Livadh ili Llamani. :)

Izmenjeno (jelenap.)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

gledala sam ali mi deluje otvoreno more,hladnije. Kazu da budu i talasi. Ksamil mi je nekako ususkaniji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka