lazzaro

Toskana -u svojoj režiji

60 poruka u ovoj temi

Ako rezervišem, javljam da pijem kafu negde na trgu, npr. na Kampu u Sijeni:)

Tu se i ruča i cene su veoma pristojne. Božanstveni tortelini su tipa 7 EUR. 

Svi restorani na Trgu Kampo (koji ima oblik školjke) su za preporuku. Vodiči preporučuju uglavnom restoran "Al Mangia" (Manđa)  Il Campo, 43, sa dobrom klopom i najlepšim pogledom na trg. Tu smo nas 20-ak ručali toga dana. 

Evo koji je pogled:

https://www.google.rs/maps/uv?hl=sr&pb=!1s0x132a2cb0aa451625%3A0x4437fb5b6dcceec9!2m20!8m2!1m1!1e2!16m16!1b1!2m2!1m1!1e1!2m2!1m1!1e3!2m2!1m1!1e6!2m2!1m1!1e4!2m2!1m1!1e5!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMAT33eBLf7mwbRkdkeVHJXMvadRd_x6U3NngLM%3Dw260-h175-n-k-no!5zcGlhenphIGRlbCBjYW1wbyBzaWVuYSByZXN0YXVyYW50IC0gR29vZ2xlINC_0YDQtdGC0YDQsNCz0LA&imagekey=!1e10!2sAF1QipPSRLkocg17RMW_rqNckR3u1VNPuI09JL76zP63&activetab=panorama

Restoran je dobio ime po kuli Torre di Mangia (Manđa)

https://en.wikipedia.org/wiki/Torre_del_Mangia

16. avgusta se na trgu Campo održavaju čuvene konjičke trke PALIO:

https://en.wikipedia.org/wiki/Palio_di_Siena

Izmenjeno (Boba i Sloba)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razumem te i ja se uvek radujem putovanjima, a Italiji posebno. :srce:

Verovatno ću rezervisati nešto sledeće nedelje. Makar obilazaila Toskanu vozovima i autobusima. Jedva čekam.:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo smestaje vec rezervisali ali jos uvek ima mesta u kolima pa izvoli. Za prtljaznik od 540l, znajuci Ljerku, ne garantujem slobodan prostor.   :D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@DraganVHvala, ovo mi zvuči kao sjajna ideja! Javljam se, čim se skockam, verovatno krajem ove nedelje. Dva putnika su sigurna.:rolleyes: 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razumem te i ja se uvek radujem putovanjima, a Italiji posebno. :srce:

Verovatno ću rezervisati nešto sledeće nedelje. Makar obilazaila Toskanu vozovima i autobusima. Jedva čekam.:rolleyes:

Ćinkve tere - Pet sela se obilazi vozom - iskačeš i uskačeš non-stop i prelep je doživljaj. 

Cene uopšte nisu strašne, osim na glavnom trgu u Firenci kod katedrale - e tu vodite računa, hoće da podvale. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Supruga i ja planiramo put Toskane (povodom godisnjice braka)sad u septembru i to u San Djiminjano .To ce biti baza a zelja nam je da obidjemo vinarije i da uzivamo u lepoti predela.Sve gradove ostavljamo turistima a mi zelimo da uzivamo u prirodi.Kako cemo do tamo ,kolima uz kartu GPRS i ostale blagodeti tehnike.Mada kazu da je vrlo jednostavno do Firence onda odvajanje za  Sienu i negde na polovini je cilj a odatle svaki dan druga oblast.Da li je toliko jednostavno ili ne videcemo a smestaj u San Djimijaniju sa parkingom i WIFI preko bookinga.Kazu da je sve ok a videcemo na licu mesta,ako i ne snacicemo se hahaha.Bitno da smo u Toskani a kad se vratimo pisem utiske .Pozz

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa mozda se i vidimo. :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li treba medjunarodna vozacka dozvola iako imamo ove nove?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za Italiju nažalost treba, ali kao što sam već pisao malo pre na forumu, neće vam je niko tražiti osim ako ne bude iznajmljivali neko rent a car vozilo (ne traže uvek) ili ako ne daj bože budete učesnici u nekoj saobraćajnoj nezgodi, tada vam se može desiti da ne možete naplatiti štetu od osiguranja ako nemate MVD. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@traktor,

Da li mozes da nam napises nesto o toj obali, gde ste se kupali, koja mesta i plaze ste obilazili, kakav je utisak, napravite poredjenje, ako imate slike, bilo bi odlicno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887853
    Ukupno poruka