lazzaro

Toskana -u svojoj režiji

60 poruka u ovoj temi

Na zalost, izgleda da taj parking stvarno vise nije ni tako veliki ni besplatan...bas steta. Ali vredi otici tamo, pogled na grad je divan.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem sa zenom u Toskanu drugi put kolima. Prvi put smo isli pre 3 godine. Krenuli iz Bg, pravili pauzu sa spavanjem u Pravisdominiju, to je blizu Venecije, pa smo se spustili do Bolonje, bili tamo 3-4h i onda do smestaja u Montekatini termama. U povratku do Venecije opet 3-4h, pa u Rovinj 3 noci...

Posto sam jedini vozac

Ove godine idemo u donji deo Toskane... put je slican, BG-Pravisdomini, nocenje pa  put ka Chianciano termama pravicemo pauzu u Raveni isto 3-4h i onda do nase baze. Ideju mi je dao Kontiki :D U povratku pravimo pauzu u Ferari, a spavamo negde u Sloveniji, verovatno Trebnje i onda za BG. Mozda svratimo na par sati u ZG posto zena nije bila nikad.

Ceo put je 9 punih nocenja od 1 do 9 maja

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Milosh Lepo, čekam Vaše utiske i izveštaj iz Toskane. Šta ste planirali da obiđete? 

Kako ste rezervisali smeštaj? Za sada pravim planove za Jug Toskane od 15. juna. nažalost, ne idemo kolima. Još razmatram da li da rezervišem smeštaj u Sijeni, pošto je dobro povezana za jugom, da skoknemo do Ebe, Folonike, Saturnije... Ili negde u okolini Groseta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo isli kolima pre 2 godine i pravili pauzu u Padovi,iako industrijski grAD ,lep je.Bolonja je meni jako lepa i ostavila mi je upecatljiv utisak

A tamo kola mnogo znace jer mozete da se vozite onim prelepim predelima usput ima zanimljivih malih mesta svuda

Izmenjeno (smotanko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Smestaj rezervisem preko booking,.com, a ja bih izbegao vece gradove za iznajmljivanje smestaja zbog cene, recimo.

I ovaj i prosli put sam nasao smestaj na osnovu agencija koje vode u Toskanu, jer sam mislio, i nisam pogresio, da oni znaju gde je dobra lokacija da se obice taj deo Toskane.

U prvoj turi smo bili u Montekatini termama, obisli smo Bolonju (u dolasku),. Luku, Pizu, Sienu. Firencu (2 puta), San Djimijano, Volteru, Vijaredjo, San Minijato i vozili smo se po Kjantiju malo, a u povratku Veneciju

Kad smo isli u Lombardiju pre 2 godine, obisli smo i Padovu, Vicencu, Mantovu, Bergamo, Milano, Djenovu,. jezera, ostrva... i tako to.

Ove godine planiramo trougao Firenca, SIena, Arezzo, i ispod Siene i Arezza... jos uvek nemamo kompletan plan.

Mnogo je bolje ici kolima ili kola iznajmiti, a kod smestaja gledam da ima wifi, dorucak i parking. U Montekatiniju sam parkirao kod zeleznicke stanice i na njihovom parkingu koji postoji u gradu, a po manjim mestima sam placao koliko traze.

@klubva

Hvala za ideju za Gorseto i Folonike....

P.S. prosao sam bas dosta od italije, a jos nisam bio na Sardiniji,. Siciliji ili recimo Cinque Terre...  Inace obozavam Italiju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@MiloshHvala. Videćemo još oko plana. Volela bih da obiđemo Pitiljijano, Saturnija terme, Porto San Stefano, kao i ostrvo Elbu...

Ideja ima na pretek. Italija je moja omiljena destinacija i uvek joj se iznova vraćam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@aleksaaHvala. Nadam se da ćemo uspeti da vidimo i ovaj neistraženi deo Toskane.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Milosh, javite kako ste prosli’ krecemgotovo identicnim putem 14 maja’ samo bih smestaj bio agroturizzmo juznije od Firence.

Unapred hvala

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Milosh i ja čekam utiske. Prolongirala sam Toskanu, za kraj avgusta, početak septembra.:neznam:

@ivacv1   Gde ste rezervisali? Gledam Sijenu, Kole di Vald'Elsa i Pođibonzi...

Nadam se da ćemo naći nešto odgovarajuće, s obzirom da smo bez auta. Možda rentiramo, ako se usudim da vozim. Uvek napravim neke neobične kombinacije.

Naravno, čekam izveštaj i od Vas:):rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Spremam se za veliku septembarsku  turu  kolima  kroz Toksanu:D. Naravno pocetak je u  Firenci, preko niza mesta, Chiantia, Crete Senesi do Pitigliana. Sledi odlazak na jug - Laguna Orbetello, pa obalom do Groseta.

Da li je dovoljan 1 dan za Grosseto?   

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ljerka Divno!.Ja još uvek ne znam da li ću ići u Toskana od 29. avgusta. Zavisi da li ćemo imati vozača i auto na raspolaganju. Merkam okolinu Sijene (Cole i Pogibonsi), a planiramo da svratimo u Firencu, okolna mestašca u obasti Kjanti da odemo do Elbe i Folonike, možda i neku banju da obiđemo npr. Saturnia Terme. Bez auto teško je izvodljivo. No, videću još ovih dana.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klubva Da, jako se radujem ovom davno planiranom putu  za koji su kola velika prednost, Samo još da nas vreme posluži.:DU Toskani cemo biti skoro u isto vreme - 1 septembra smo u Firenzi, a zavrsavamo u Cinque terre pre povratka kući. Poggibonsi je  u planu, ali još uvek nije "ucvrstio " poziciju u planu puta. Muka da te uhvati koliko je lepih nesta u Toskani, a ne može se sve videti jer oblast nije mala, a vreme i budžet ograniceni. Saturnia Terme, cemo  i mi obići, a Elbu preskacemo jer ne bi onda mogli uklopiti ostala željena mesta.  

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ljerka Toskana mora da se "konzumira" postepeno. Zamisli da imamo na raspolaganju mesec dana da obilazimo sve te lepote. :srce: Ko bi se vratio.

Biće divan putopis, radujem se tome.:rolleyes:

Ako rezervišem, javljam da pijem kafu negde na trgu, npr. na Kampu u Sijeni:)

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam vec odusevljena, a još nismo krenuli :D.  Može kafa, sladoled, vino, sta god... Kreni sa rezevacijama, vrlo je skucen izbor za povoljniji smeštaj.  

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887853
    Ukupno poruka