sonja_bg

Preveza

97 poruka u ovoj temi

Ja sam u subotu u hotelu Kanali, Kanali.

Tuda sam samo mnogo puta prolazio na putu za Prevezu ali još nisam stao da malo procunjam. Ovog ću puta tamo prenoćiti pa ako ti nije kasno, napisaću utiske.Ne o hotelu ali o ostalom da.

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, nikako nije kasno, a koristiće mi mnogooo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiram da na putu za Lefkadu napravim pauzu od 2-3 dana u mestu Kanali (15-ak km pre Preveze), hotel Ionian Theoxenia, pa me zanima da li je neko bio u tom mestu ili još bolje hotelu da mi prenese svoja iskustva.

Ima li lepih plaža u blizini, koji su dobri restorani, kakav je Kanali uopšte?

H V A L A

Ne vidim ni jedan dobar razlog da neko provede par dana u Kanaliju. To je mesto dobro za prenociste i po meni nista vise. Jedino ako ce biti baza za neke obilaske, ali 3 dana u Kanaliju ...ne razumem zasto neznam.gif ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa nisam ni mislio da provedem ama baš svaki sekund od ta 2-3 dana u Kanaliju, a ako pogledaš kartu ili ako si već bila tamo onda znaš da je položaj Kanalija savršen za obilazak okoline, od Parge do Preveze, sve je nekako blizu a ima i šta da se obiđe i vidi.

Moje je pitanje bilo da li neko zna nešto više o samom Kanaliju jer kad sam već tamo što da ne obiđem i tu varošicu. Neki dobar restoran, ako postoji, ako ne nema veze, ima ih dosta u Prevezi, tamo sam boravio prošle godine 3 dana pre odlaska na Lefkadu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ili ako si već bila tamo onda znaš da je položaj Kanalija savršen za obilazak okoline, od Parge do Preveze

Ne bih ti ni odgovorila da nisam bila tamo. Ako je baza za obilazak onda OK, kao sto sam i rekla.

da li neko zna nešto više o samom Kanaliju jer kad sam već tamo što da ne obiđem i tu varošicu.

Poenta mog odgovora se upravo krije u tvom pitanju, ne znam sta je Kanali ali varosica sigurno nije. Za mene je to samo jedno mesto pored puta, ima plazu i smestaje, a onda uz to naravno i restorane. Nema tu ulica za setanje, prodavnica i slicno kao u Prevezi ... Zato sam rekla da ne postoji nikakav razlog za trosenje dana tamo ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, ako je tako neću ni trošiti vreme na Kanali već ću ići dalje.

Zanimljivo mi je da dva puta pitam KAKVE su plaže i restorani, vredi li ih obići, a ti mi odgovaraš sa "ima plazu i smestaje, a onda uz to naravno i restorane". Jesi li bila na nekoj plaži ili u nekom restoranu? Ako jesi reci mi utiske, a to da postoje plaža i restorani znam i sam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma ne odgovaram ja tebe od Kanalija, samo dajem svoje misljenje za koje smatram da je prilicno objektivno.

Kanali ima veliku plazu, plaza ko plaza, spram onoga sto ima Lefkada jednostavno nije vredna pomena. Barem meni. Uostalom imas slike na Google Earthu pa pogledaj sam da li ti tako nesto odgovara. A u restorane nisam isla jer sam tu samo nocila na putu do Lefkade.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crna Putnice, pa gde si našla da noćiš u Kanali na putu do Lefkade kad ima još tridesetak km do Lefkade??? :tuga:

Nisi mogla da isteraš to malo pa da si mirna?

Izmenjeno (codemaker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U stvari, isli smo na Kefaloniju preko Lefkade, pa smo nocili u Kanaliju a ujutro hvatali trajekt sa Lefkade. Posto smo ceo dan putovali bas smo bili izmrcvareni i nismo mogli da trazimo smestaj po Lefkadi za jednu noc, a ovo nam bilo uz put pa ajde ... Znas nekad i tih 30 km deluje kao vecnost, kad si umoran ... Zato u tim situacijama uvek stanemo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je mozda neko bio u Preveza Beach Hotelu...Ima super ponudu,na samoj plazi je,ali ne mogu da nadjem nikoga da je bio tamo...Hvala unapred...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ionian theoxenia, imali utisaka iz ovog hotela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo da jedan dan napravimo izlet do Preveze. Da li imate predlog gde je najbolje parkirati , kako se dolazi do centra grada tj nekog setalista ?Svaki predlog je dobrodosao .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U samom centru se nalazi parking. Ako idete u jeku sezone, gledajte da se parkirate oko 19-20h jer je posle velika guzva.

Imacete problema da se snadjete bez GPS-a jer je puno ulica koje su jednosmerne, ne izlaze tamo gde bi trebalo i slicno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U svakom slucaju hvala

Reci mi samo jel centar pored mora da imam bar neku ideju na koju stranu da idemo , nadam se da postoje neke table da nas usmere ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Anemona, čitala sam tvoj putopis i baš me zanima koju ste navigaciju koristili. Takođe, da li je ta ulica za šetanje paralelna sa šetalištem pored mora i ulica gde se nalaze radnje koje si spominjala.

I mene zanima gde je tačno u Prevezi neka šoping zona i koje je radno vreme radnji. Naravno, i da li ima nečeg zanimljivog da se vidi i kupuje (ako ti nije teško, neka koordinata na Google Earth-u bi baš značila...:) )

Videla sam samo po slikama da neko šetalište postoji pored luke, istočni deo grada ako se dobro sećam. Do sada smo samo obilazili Prevezu i jednom išli do auto servisa koji je na periferiji. Nikako se nismo organizovali da jedno popodne ili veče obiđemo grad (sa Lefkade) ili da napravimo neku drugu kombinaciju za izlet koji bi uključio i obilazak Preveze.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka