Tmilica

Tompa - kupovina u Hataru u Tompakeru

81 poruka u ovoj temi

Znate li koje su cene praskova za pranje vesa i omeksivaca u Hataru

ja sam kupio neki njihov prasak za ves 10kg 600D i neki njihov omeksivac dalma 4l-120D, verovali ili ne! nemamo primedbi na kvalitet proizvoda!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znate li koje su cene praskova za pranje vesa i omeksivaca u Hataru

I u Hataru i u Tompakeru cena je skoro bila identična. Tečni Arijel od 4,2l je bio oko 2700ft (9e). U Subotici na buvljaku mogu da kupim isto ovo za 850din. pa zato ovo nisam ni kupio u Mađarskoj. Veliki Lenor nisam ni našao, a za mali se nisam ni interesovao, pa ne znam ni cenu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pomoc za one koji idu prvi put:

Vec u gore navedenom komentaru od juce, napisao sam da je najbolje kupovati u Tompi i da ti racun bude preko 52000HUF, jer ti onda vrate AFA koja je 18% za hranu i za ostalo 27%. Mi smo AFA uzeli odmah, parkirali smo auto cim smo presli madjarsku granicu i vratio sam se peske sa formularom i uzeo AFA. Motiv da ovo napisem su komentari nekih da je LIDL , Spar Metro ili Tesco jeftini. Jesu jeftini proizvodi sa akcije, ali to su uglavnom stvari koje vam ne trebaju, ili vam treba mozda 5-10 artikala. Da bi ste vratili afu, morate napuniti kolica(oko 170evra) u jednoj prodavbnici

Evo uporedjivanja par osnovnih i najtrazenijih artkala

HATAR

-Ariel mosopor 10,55kg = 4704HUF(3704,7HUF kad se odbije AFA) -preracunato po= 351/kgHUF

-Karavan je 1991/kg skoro svuda (1662-bez AFA)

-Snickers, Mars i Bounty 67,72HUF- bez AFA

-Milka od 100gr 151HUF bez AFA

-Sir MEDEVE 140gr 220HUF bez AFA

PICK Szalami 2472HUF/kg-bez AFA

Colgate 100ml pasta za zube 160,63 bez AFA

TESCO-napisacu sve cene bez odbijanja AFA(hrana 18%, sve ostalo27%)

-Ariel mosopor 6kg=3918HUF 653,02 /kg HUF

-Karavan kg 1998 1998/kg HUF

-Snickers Mars Bounty 128HUF

-Milka od 100g 259HUF

-Sir Medeve149 245 HUF..Jedini proizvod koji je jeftiniji (bez AFA bi bio 194HUF)

Pick Szalami Na akciji je secena i vakumirana, pa je ista cena kao u komadu 4471/kg HUF

-Colgate 100ml pasta za zube 243HUF

Ovo porenjenje je sa moga racuna iz Hatara i kataloga iz Tesco, u kome nismo kupili skoro nista.

Inace u tom Tesco katalogu, kao super jeftino reklamira se Rauch Ice Tea od 1,5litara za 254HUF(85 dinara). U Rodicu sa 10% popusta za racun preko 3000din. isti sok je 78,24dinara.

Nasli smo masu proizvoda koji su u Segenidu(Lidl, Spar, Cora, Tesco) skuplji nego kod nas.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pitanje za sas .znaci moguce je uzeti afu odmah ako se predje granica i varijanta da se vrati pesice ,e sad taj formular se dobija u prodavnicu ili na granici i jel se afa vraca u prodavnici na nekom salteru ili na granici postoji mesto predvidjeno za to hvala unapred na odgovoru do 2003 god smo isli svaki mesec ali ovih zadnjih godina nismo isli pa se i izgubio trag nas :zvizduk::novine: :tuga: i samo ovo jel ste isli iz segedina u tompu sa madjarske strane i jel potrena vinjeta

Izmenjeno (miki2)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Miki2

Ako kupujes hranu i hemiju za kucu, onda je moj savet-Tompa ili Hatar ili Tompaker. To ti je cim predjes Kelebiju u udjes u Madjarsku 50m sa desne strane iz Beograda 200km.

ZA AFA POVRACAJ NOVCA:

NA KASI, PRE NEGO STO KRENE DA TI KUCA RACUN, KAZES DA HOCES POVRACAJ AFA. ONDA TAJ RACUN ODNESES ZAJEDNO SA PASOSEM NA SALTER U PRODAVNICI DA TI GA OVERI I DOBIJES FORMULAR SA PECATOM. NA GRANICI IDES U DESNU KOLONU, PA STANES U RED. IZADJES IZ AUTA I OVERIS NA PRVOM SALTERU PASOS KOD POLICAJCA. ONDA TI CARINIK OTVORI RAMPU I SKRENES DESNO NA PARKING, OTVORIS GEPEK I DAS MU PASOS I TE PAPIRE STO SI DOBIO OVERENE U PRODAVNICI. ON TI IH VRATI ZA 5MINUTA OVERENE. SEDNES U AUTO, PARKIRAS GA 50 M DALJE, PRE NASE GRANICE I VRATIS SE KOD POLICAJCA KOJI TI JE OVERIO PASOS, I KAZES MU DA IDES PO AFU. ODES NA ONAJ ISTI SALTER NA KOME SU TI OVERILI RACUN I SA OVEROM SA CARINE I PASOSEM PODIGNES U FORINTAMA AFA. ONDA NA KASI ZAMENIS ZA EVRE.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala sas. jasno mi je sve hrana i hemija nas interesesuju naj vise jel to je naj veci deo potreba za jednu kucu .....znaci ja parkiram u medju zoni ni neprelazim na nasu stranu u povratku .policajac nepravi problem pri povratku peske ili to svi rade ....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Vinjeta ti ne treba za put u Segedin

Evri se menjaju ako kupujes u Hataru i Tompakeru na kasi. Juce je kurs bio 317 isto kao i u menjacnicama u centru grada. U isto vreme je na kasi u ARKADu najcesce bilo od 290-300

Tesco ti je u severozapadnom delu grada, kad krenes ka Budimpesti ulicom Kossuth Lajos i pre Szeged Plaze skrenes desno u ulicu Rokusi.

U Tescu imas i njihov brend garderobe F&F. To je simpaticna garderoba, vecim delom 100%akril, ali ima simpa stvari. Mi nismo nista kupili jer tu vrstu garderobe imas za manje pare kod nas u bloku 70 kod Kineza, samo treba malo da se potrudis da nadjes sta to odgovara.

-H&m i C&A je druga prica. Jako kvalitetne stvari za prihvatljive pare, ali su probrane i ostao mali izbor i modela i brojeva. Ili je sve XL ili XS

@MIKI2

Kad se vracas peske u Madjarsku iz medjuzone po AFA , javis se policajcu i ocekujes 2 scenarija. Meni je bio klimanje glavom i prolazak bez gledanja pasosa. Drugi je da te vrati, a ti onda odes na ulaznu stranu i udjes ponovo u Madjarsku i dobijes jos 1 pecat. Onda kad zavrsis AFA izadjes iz Madjarske opet ti overi pasos i teras dalje...

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da dam svoj komentar. Isli smo 5 januara u Segedin. Aquapolis odmah da napisem super provod bili smo od 1do 6 popodne puna kapa. Nauzivali se , deca se pro ela divno.

Sto se tice sponiga u tc Plaza ja iskreno nista ne kupih h&m nije neki izbor , c&a takodje , cene nista specijalno manje za ono sto vredi, a majicice i ostale krpice mislim da to isto sad u Delta city-ju tj. za mesec dana kad krenu rasprodaje moze da se kupi na popustu.

Hrana, Hatar cene su drasticno manje u odnosu na npr Rodic. Evo neke cene u evrima:

Nivea sa onom strcaljkom gore 400 ml 3,2 e kod nas je bar 500 din

Trapist kg 4,2 e

Todis vlazne maramice sa kutijom 2,3 e

Dezodorans dove 1,5 e

Puter 0.47 e

Dove mleko za telo 400 ml 2,4 e

Syoss sampon 500 ml 2 e

......

I jos na ovo odbijete porez , cene vise nego odlicne.

Prodavnica je malo raspadakis ali ne smeta :-) i nema neki izbor za probirljive ali mi smo izasli zadovoljni.

Za mesec dva dok nakupimo parice i potrosimo zalihe eto nas opet.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima :) Nov sam na forumu, do sad sam procitao sve Vase postove ali bih ipak zamolio neke od prisutnih da mi malo opsirnije prenesu utiske iz Hatara i Tompakera sto se tice cena proizvoda, posto moja supruga i ja planiramo uskoro da idemo u malooo veciii shoping :D Konkretno me najvise zanimaju proizvodi tipa :sirevi,kobasice,kulen,cureci medaljoni,kafe, kako im se krecu cene, i sta se moze naci od kucne hemije i kozmetike ?

Odgovori ce zaista znaciti, stoga hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se tice kucne hemije i kozmetike, ima svega i stvarno je dosta jeftinije. Sve nama poznate marke ima da se kupe, dobro mozda nema bas sve, ali vecina ima. Tako da sigurno cete naci sve sto vas zanima.

Slatkisa takodje ima dosta. Dosta ima i zacina raznih, supa, dodatak jelu, Knor, Maggi, cajevi, kafe, sumeci vitamini, Nuttela... i slicni proizvodi.

Sto se tice sireva, kobasica, kulena... ima i toga naravno. Ne u nekoj preteranoj meri, ali ima. Mi smo kupili i sir i kobasice.

Curecih medaljona tamo nema, jer nema zamrzivaca tamo. Bar ih ja nisam videla, sto ne znaci da ih nisam propustila, jer smo mi ipak bili kratko. Nek neko drugi jos to odgovori.

Te radnje izgledaju kao neka skladista. To nisu ulickane, sredjene radnje, vec onako prilicno haoticne :D (ne mogu trenutno da se setim prikladnije reci). Hatar je za nijansu bolje sredjen o Tompakera, ali u principu ne izgledaju ne znam kako. Dosta toga je u kutijama, morate ponekad malo da trazite to sto vas zanima, da vadite iz kutija, pa iz jedne, pa iz druge, pa iz trece... da bi nasli to sto vam treba. Tako sam bar ja trazila sampon odredjeni, tacno odredjenu cokoladu... Sve je to malo neuredno (jer i ljudi dosta toga razbacaju, ne vrate na mesto, ali snacicete se bez problema, nije bas strasno kako sad zvuci), ali bitno je da svega ima.

Morate jednom otici, pa cete steci utisak sta sve ima. Mada da bi sve pregledali, sve cene uporedili treba vremena.

Mi cemo iskreno ici ponovo, ali cemo kombinovati ova dva marketa sa Segedinom i posetom Tescu i Lidlu. Jer neke stvari kupujuem u Tescu i Lidlu, toga nema u Hataru i Tompakeru. Dobro jos i neke druge stvari kupujemo u samom Segedinu, za psa, sto je dosta povoljnije nego ovde, pa i zbog toga idemo tamo.

U sustini mi zbog kozmetike i hemije i idemo u Tompaker i Hatar jer je stvarno jefitnije. Primer Rexona dezodoransi su 150 dinara, Fructis samponi su 150 dinara, stickovi razni su isto oko 150 dinara. Maska za kosu od 1kg je 210 din.... ma super cene (tad je kurs bio kad smo mi bili 304 forinte za 1 euro, ne znam koliki je sad, ali u dinarima ce ti biti tu negde +- koji dinar)

Tako da preporuka da jednom odete pa cete sami sve videti :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi Heisenberg, kako ti je MIKAP odgovorila sa opisom Hatra i Tompakera, i ja se slazem sa tim. Samo cu ti dodati da curecih medaljoma ima kod vitirme sa suhomesnatim imas i zamrzivac u kome su cureci medaljoni i jos nesto, a pored njega ti je zamrzivac sa kesten pireom :klap:. Na prethodnim stranicama pogledaj neko je ostavio telefon (mislim da je cak i MIKAP) na koji mozes da najavis odredjenu kolicinu mesa (na primer curecih bataka koji su tamo ispod 200dinara), jer u Tompakeru dolazi manja kolicina mesa, a za ostalo se narucuje.

Veruj mi imas u Tompakeru apsolutno sve, kao i u Hatru:).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Eto, ja sam potpuno previdela zamrzivace. Uopste ih nisam registrovala :blush: Znaci ima i njih :D

Broj telefona koji stoji za informacije u Tompakeru je 063/8657-980

Znaci 2princeze dobar je broj, zvala si? Narucila si robu preko njega ili ces tek to da uradis?

Ta dva marketa su prakticno ista sto se tice robe, ima nekih malih razlika, ali su uglavnom slicne ponude. Bar je to moj zakljucak, mozda gresim. Ali u svakom slucaju treba obici oba, pa sam prosuditi :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mikap

Zahvaljujuci Vama, moji prijatelji sutra idu u Tompaker, a pre toga su se culi sa nekom gospodjom koja se javlja na taj broj i rezervisali su konkretno curece batake. Sve moze da se dogovori. Sto se tice misljenja za oba marketa, SLAZEM SE!!!!!!!!!!!:D

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvaljujuci forumu i Vasim brzim i veoma detaljnim odgovorima zaista sam dobio bolji uvid u proizvode koji se prodaju u Hataru i Tompakeru, sto me je od pocetka i zanimalo, s obzirom da tamo planiram malo vecu kupovinu ( preko 150 eura kako bi ostvarili i povracaj AFA-e ).

Ako jos neko od Vas bude isao u skorije vreme, slobodno pisite svoje utiske, ima nas koji redovno citamo Vase postove :)

Hvala puno i za broj telefona, to svakako nisam znao, da roba moze unapred da se naruci, sto je naravno super!

I da, jos nesto, da li se u Hataru i Tompakeru prodaju ARO proizvodi, ili se prodaju iskljucivo u Metrou ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima malo aro proizvoda u hataru, bar je bilo kad smo mi bili (pre mesec dana)! Npr. instant caj sam kupio aro i to 1kg za 60D, odlican, od kajsije!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895803
    Ukupno poruka