Tmilica

Tompa - kupovina u Hataru u Tompakeru

81 poruka u ovoj temi

@SrdjanNs

Da to su one dve prodavnice na Kelebiji.

@Beeblebrox

U Tompakeru i Hataru se prodaju iskljucivo hrana i hemija za kucu.

@Tmilica

Za Tompaker nisam siguran, mi pazarimo u Hataru i menjacnica ti nije potreban, posto primaju i evro,do sada su uvek imali jako dobar kurs.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si iz Beograda, mozes da uzmes AFU u banci u Dr Zorana Djindjica i u jos par filijala u centru, imas tacne adrese na koverti u kojoj su ti spakovani papiri za povracaj!

Izmenjeno (kikik)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Tmilica

Za Tompaker nisam siguran, mi pazarimo u Hataru i menjacnica ti nije potreban, posto primaju i evro,do sada su uvek imali jako dobar kurs.

 

 

Da znam da primaju evre ali problem je sto smo mi imali dolare i niko nije hteo da nam promeni ,cak ni na crno oni sto stoje iza radnje...menjaju samo evre

 

 

 

U 24.10.2011. at 15:30, Beeblebrox je rekao/la:

Moze li neko da mi kaze cega ima u tompakeru? Hrana ili ima i dečje garderobe? Zbog garderobe bi smo najvise isli, pa ako tu nema isli bi u Arcadiju?

Kakav je H&M u Arkadiji?C&A?

Hvala

 

 

Mi smo samo malo provirili kad smo isli u tompaker i kolko smo mogli da vidimo samo su hrana i hemija unutra...

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji je market povoljniji sa hranom,Hatar ili Tompaker

E da cini mi se da je Hatar na samom putu prema Kelebiji(bar na mapi) pa me interesuje koliko ih je lako/tesko naci

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' može neko od vas koji ste već prošli proceduru povraćaja poreza za robu kupljenu u Mađarskoj da detaljno opiše celu proceduru? Zanima me da li postoji neki limit (npr. da se povraćaj vrši samo za iznose preko 75 evra i to na jednom računu - načula sam da je u Austriji takav limit), gde vam popunjavaju potrebne papire, gde ih overavate, gde unovčavate, postoje li dodatni uslovi, rokovi i sl.?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da cini mi se da je Hatar na samom putu prema Kelebiji(bar na mapi) pa me interesuje koliko ih je lako/tesko naci

Jako je jednostavno.Cim predjete granicu posle 3 min videcete sa desne strane hatar odma pored puta...ne mozete promasiti..:)

Jel' može neko od vas koji ste već prošli proceduru povraćaja poreza za robu kupljenu u Mađarskoj da detaljno opiše celu proceduru? Zanima me da li postoji neki limit (npr. da se povraćaj vrši samo za iznose preko 75 evra i to na jednom računu - načula sam da je u Austriji takav limit), gde vam popunjavaju potrebne papire, gde ih overavate, gde unovčavate, postoje li dodatni uslovi, rokovi i sl.?

Malo prelistajte ovu temu ima dosta se pisalo o tome..

Ako se ne varam treba da racun u jednoj radnji bude 150e i odma u radnji trazite da vam daju papire afa za povracaj poreza..Sa tim papirima idete u skroz desnu traku na carini .sa desne strane videcete kucicu gde cete predati cariniku papire da ih overi i to je to..

Ja sam jednom samo to radila pa ako sam nesto izostavila neka neko dopuni ali mislim da je to..:)

Izmenjeno (mikap)
spajanje poruka
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde se najvise isplati kupovati te kucne potrepstine, ustvari najvise me zanimaju slatkisi za klince? :)

Jel tesco ok ili ipak treba tu kupovinu ostaviti za Hatar i Tompaker?

Izmenjeno (urbans)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel' može neko od vas koji ste već prošli proceduru povraćaja poreza za robu kupljenu u Mađarskoj da detaljno opiše celu proceduru? Zanima me da li postoji neki limit (npr. da se povraćaj vrši samo za iznose preko 75 evra i to na jednom računu - načula sam da je u Austriji takav limit), gde vam popunjavaju potrebne papire, gde ih overavate, gde unovčavate, postoje li dodatni uslovi, rokovi i sl.?

Kada kupujete, u radnji naglasite da zelite povracaj poreya. tada vam u radnji daju sve potrebne papire. Kada dodjete na granicu, bez obzira na kolone i otvorene saltere za udaranje pecata u pasos, vi skrenete sasvim desno, skroz desna traka, i tu zaustavite auto. Uzmete pasose (vas i vasih saputnika) i odnesete ih peske do kucice u kojoj se redovno overavaju pasosi (onima koji cekaju da predju granicu bez povracaja afe). Kada to obavite, vas pasos, sa papirima koje ste dobili u radnji prilikom kupovine, odnesete u kucicu kod koje ste ostavili auto (sasvim desno), predate cariniku, i sacekate napolju da vam donese papire i pasos. Kada vam donese, na formularu bi trebali da imate crveni i crni pecat i to je to :) ako vam jos nesto nije jasno, pitajte :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kada kupujete, u radnji naglasite da zelite povracaj poreya. tada vam u radnji daju sve potrebne papire. Kada dodjete na granicu, bez obzira na kolone i otvorene saltere za udaranje pecata u pasos, vi skrenete sasvim desno, skroz desna traka, i tu zaustavite auto. Uzmete pasose (vas i vasih saputnika) i odnesete ih peske do kucice u kojoj se redovno overavaju pasosi (onima koji cekaju da predju granicu bez povracaja afe). Kada to obavite, vas pasos, sa papirima koje ste dobili u radnji prilikom kupovine, odnesete u kucicu kod koje ste ostavili auto (sasvim desno), predate cariniku, i sacekate napolju da vam donese papire i pasos. Kada vam donese, na formularu bi trebali da imate crveni i crni pecat i to je to :) ako vam jos nesto nije jasno, pitajte :)

Hvala za odgovor!

Postoji li gore pominjani limit od 150 evra po računu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sada jedno pitanjce...:blush: Da li neko moze napisati cene npr nekih cokolada i praska u Hataru? I zanima me da li i tamo ima Ariela, Persila...i da li je stvarno losiji izbor robe?

 

Puno hvala

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bio danas u segedinu. preko kelebije pa stao u hataru, neugledni market odmah posle granice, nije veliki izbor robe (hrana i hemija) ali ono sto ima drasticno je jeftinije nego kod nas (samo u ovoj radnji mi se isplatio put iz beograda, nas dva para). evro menjaju za 300ft sto je mislim najbolji kurs. ako ponovo budem isao opet cu prvo u hatar pa onda sta tamo nema kupicu u kori ili tesku (tesco 295ft za 1e) gde i nije toliko jeftinije. vecinom sam placao visa clasic karticom sa deviznog racuna (1e-296ft). bio u arkadu, mislio sam da je mnogo veci ali je manji od usca. recimo ko delta. nisam puno gledao ali cene nisu nesto nize. jedino h&m i c&a su pristojni ali oni i nemaju kod nas pa da poredimo.

povrat poreze ili afa? mora vam racun biti preko 170-180e (zaboravio sam tacno u ft ali svakako izmedju ove dve cifre) tako da za mene ni to nije imalo smisla.

sve u svemu ok, moze da zameni npr jaci odlazak u tempo + obnavljanje jeftinije jednosezonske garderobe u hm i ca i malo da vam d.pe vidi puta.jos ako sa nekim delite trosak za putarinu i gorivo, milina.

Izmenjeno (milkobgd)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kada otprilike pocinju rasprodaje? Gde je najpovoljnije kupiti hranu, cula sam da je to odmah posle Kelebije Aldo i neki hangari?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

odmah na prelazu kelebijas mađarske strane hatar i tompaker, ubedljivo najjeftiniji

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li Hatar i Tompaker na Kelebiji rade nedeljom tj sutra i ako rade od koliko do koliko sati? Ako neko ima proverenu informaciju bio bih mu zahvalan :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Isla sam vise puta,te prodavnice NIKAD ne rade nedeljom,cak i subotom rade skraceno,mislim do 18h.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka