novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Sta raditi kada vam pas bas ne podnosi put?

Na putu za Grcku koliko puta stajete zbog kuce?

Da li se vasa kuca vozi na na prednjem ili na zadnjem sedistu?

Hvala!

Hajde od početka :) moja oba psa podnose put, ali znam da postoje kod veterinara tabletice ( kao za ljude dramamini) za pse koji ne podnose putovanja, euforični su, muka im je i slično, mislim da nisu skupe tako da je najbolje da se konsultujete sa vašim vetom u vezi toga. Ima ih to je sigurno jer sam baš neki dan bila kod našeg veta i žena je uzimala te tablete. Do grčke smo stajali na 3 sata otprilike, kad idete i vi u toalet ( obično na pumpama a ima ih baš dosta uz auto put) , jedino na Predajane prošle godine nismo, svratili smo i na samom parkingu su nas dočekali nekih 10 pasa ne baš prijateljskih raspoloženih tako da smo samo napravili krug na istom i krenuli dalje do prve pumpe :( . Što se tiče vožnje, moji su mali i skakuću stalno tamo amo, tako da su i napred i nazad, jedino ih na granici stavim u transporter i zatvorim :) iz prostog razloga što laju kao poludeli na carinike :) ... (makedonce,kod grka su bili fini :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Protiv muke i povraćanja- slobodno i psi smeju tablete koje mi koristimo za putovanje-jedino što ja imam boxere pa je vet rekao da ukoliko im bude muka dobiju po celu tabletu..Ako je mala rasa u pitanu predpostavljam da treba pola tabletice..Najbolje pitajte veta.. Stajanje kako reče slatkiš u predhodnom postu-na tri četiri sata.. Mojima nisam dala pre puta puno da jedu- a vode smo dosta poneli.. Pošto su veliki oni imaju svoje meszo pozadi u karavanu i kupili smo onu mrežnu pregradu koja delči njihov deo od zadnjeg sedišta..

Super smo putovali..

Samo opušteno- i sretan put.. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma mi imamo patuljastu pudlu. Imace 10 meseci kada budemo posli put Grcke. Imamo gde da ga ostavimo, ali ja bih ga povela.Pisali smo I gazdama apts I oni imaju kucu (I to nam se otvorilo), ali najveci problem je plaza,kako ga voditi na istu, jer je on vrlo ziv I ne bi izdrzao vezan za suncobran.Takodje ljudi na plazi nisu bas prijateljski raspolozeni da vide kucu u pesku kako piski ili ne daj boze u voidi.

Da li je neko ostavlja kucu u apartmanu? Kad gledam I to mi je nehumano. U velikoj sam dilemi sta raditi?

Hvala vam svima na veoma brzim odgovorima!

Izmenjeno (popito)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja ideja je ovakva, ujutru rano izlazimo na pivanje sa psom vracamo se na kafu i dorucak, pas samo dorucak ;) , pas u boksic mi na plazu, nakon rucka setnja sa psom, i uvece jos malo na plazu sa psom. Pas se cele dan na plazi moze pregrejati, a u vodi pas ne piski ;)

Nego recite vi meni jeste li radili titar?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja oba psa imaju titar i nikako se ne bih ni usudila da krenem bez njega, jer kakve sam sreće baš bi mi tražili titar i šta onda ? Putujem sa psom, psima od 2010. uvek sam kod sebe imala sve papire za nedaj Bože :). Što se tiče psa na plaži, činjenica je da mogu jako lako da izgore i da je više nego poželjno da bude u hladu ili ispod suncobrana. Čak i za vreme provedeno u vodi zna koža dosta da im pocrveni pa morate biti oprezni. Prošlog leta sam ih vodila na plažu ujutru, sat-dva i nazad u apartman, ostavljali smo ih bez ikakvih problema. Nisu neke štetočine :) , tako da nije bilo nikakvih problema. Kasnije oko 17 - 18h ponovo do plaže i to je to. Opet sve zavisi koliko vam je udaljen app od plaže, ja uvek gledam da sam najbliže moguce plaži. Kad smo bili u Gerakiniju app nam je bio na 10m od vode i plaže , miran deo Gerakinija , tako da smo bili sa njim po čitav dan na plaži , osim u vreme ručka i odlično je to podnosio, nije bilo vruće , kraj juna početak jula.

Inače psi nepiške u vodi :) , a naravno da odgovorni vlasnici neće dozvoliti da vrši " veliku nuzdu" na samoj plaži, vec cete ga prošetati pre plaže, dok ste na plaži negde odete sa njim i slično...pa kad obavi šta ima onda nazad. :) Inače sa psom na plažu na kojoj je gomila sveta i nije preporučljivo, prvo što po zakonu nije ni dozvoljeno da psi budu na plažama od maja do oktobra, i može neko da se buni, da vas prijavi i slično, zato je sitonija fantastična jer ima mnoštvo malih skrivenih plaža i uvalica gde nema nikog ( osim nas sa psima ) :))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pitam ih za titar zato sto su u istom stanju kao i ja mlad pas sa samo jednom vakcinom i svi veterinari se slazu da postoji mogucnost da ne odgovori na test :(

a jesu li ti ikad trazili bilo sta od dokumentacije za psa? mislim sigurno necu krenuti bez dokumenata nego cisto da znam sta da ocekujem, sta im moze pasti napamet :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moja oba psa su radili titar sa samo jednom dobijenom vakcinom i sve je bilo ok. Lepo nazoveš Novi Sad , Pasterov zavod i objasniće ti sve :) jer se svakako titar radi samo u pasterovom zavodu u novom sadu. To što kažu veterinari može biti , a i ne mora ( što se pokazalo xy puta) i nije pravilo . Makedonci su me uvek pitali samo da li imam sve papire za pse, ja ih pokazala, ali ih nisu uzeli da pregledaju, dok me grci nikad ništa nisu pitali.. Ti od dokumentacije moraš imati titar, pasoš sa urednim vakcinama i uverenje veterinarske inspekcije iz tvog mesta na jeziku zemlje u koju putuješ. Uverenje se vadi 48h-24h pred put, nazoveš vet inspekciju u svom mestu i proveriš sve tamo. Ukoliko se zadesi recimo da ti na grčkom ili makedonskom prelazu bude prisutan granični veterinarski inspektor on ti traži sve što sam ti navela i bez svih tih papira nema nikakve šanse da će te pustiti u zemlju. A bilo koji od navedenih papira nemaš gde da izvadiš osim u tvom mestu stanovanja. O tome sam baš pričala prošle godine u veterinarskoj inspekciji u Novom Sadu kad sam vadila to uverenje za pse, jer mi je palo na pamet da izvadim za jednog , a za drugog ne ( oko 4000 košta), pomislila sam ako me vrate, svratiću u Niš ili u najblize mesto da izvadim za drugog psa, pa kad mi je žena sve objasnila nije mi ni palo na pamet više tako nešto, doduše imala sam sreću jer su dobili i nova uverenja na koja sad mogu da upišu čak 5 pasa tako da se plati samo jedna taksa :).

Da dodam još ovo, od vadjenja titra do izlaska iz zemlje je moralo da prodje 3 meseca, da li je to još uvek tako ne znam, to proveri u veterinarskoj inspekciji.

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam ja da kuce ne piske u vodi, ja se bojim da ce to na plazi u pesku :huh: .

Sto se tice titar testa tice nama je vet rekla da se ceka kao sto znate oko 2 meseca I da retko ne uspe ili nije dobar. Bez papira ne bih se usudila da krenem sa kucom, pa makar mi ga nikad ne trazili na granici. Sama pomisao da bih mogla imati problema ili da bi mi mogli uzeti kucu me uzasava!

Ponovo hvala svima na brzim odgovorima! :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kucu vam niko ne može uzeti tako da se toga ne trebate bojati. Mogli bi " samo " da vas vrate ako nemate sve papire ukoliko vam ih traže. Titar se nečeka 2 meseca, dobije se za par dana. Nekad davno se čekao oko 2 nedelje. Prošle godine kad sam vadila za mladjeg psa titar znam da je veterinar rekao da dodjem utorak ujutru i da izvade krv , odrade šta treba i za tri sata šalju u pasterov zavod tako da sam već za par dana dobila na kućnu adresu titar iz pasterovog. Ne znam gde vi živite, ali sasvim sam sigurna i to mogu i da tvrdim da se titar test ne čeka 2 meseca ! Najbolje vam je da nazovete Pasterov zavod, tamo će vam sve ljubazno objasniti 021 66-11-003 , 021 420-528 od ponedeljka do petka od 7 do 15h :)

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kucu vam niko ne može uzeti tako da se toga ne trebate bojati. Mogli bi " samo " da vas vrate ako nemate sve papire ukoliko vam ih traže. Titar se nečeka 2 meseca, dobije se za par dana. Nekad davno se čekao oko 2 nedelje. Prošle godine kad sam vadila za mladjeg psa titar znam da je veterinar rekao da dodjem utorak ujutru i da izvade krv , odrade šta treba i za tri sata šalju u pasterov zavod tako da sam već za par dana dobila na kućnu adresu titar iz pasterovog. Ne znam gde vi živite, ali sasvim sam sigurna i to mogu i da tvrdim da se titar test ne čeka 2 meseca ! Najbolje vam je da nazovete Pasterov zavod, tamo će vam sve ljubazno objasniti 021 66-11-003 , 021 420-528 od ponedeljka do petka od 7 do 15h :)

Dva meseca posle vakcine se misli vrv

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

??

30 dana posle vakcine se radi titar test. Dakle, od vakcinisanja protiv besnila mora da prodje najmanje 30 dana i onda se radi titar test. Šalje se u pasterov zavod i za nekoliko dana vam na kućnu adresu stiže rezultat, jedan vama,, a drugi oni šalju vašem veterinaru. Takav je postupak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa da najmanje, ali antitela su u porastu i dalje pa bolje dva meseca da prodju, nije bas prejeftino da bi rizikovali

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dva ili tri meseca nema nikakvog značaja, rezultat će biti isti kao da je vadjen 35 dan. Uostalom to će vam sve lepo objasniti kao što sam vam rekla u pasterovom zavodu . Ono što još na ovu temu mogu da kažem je da vodite računa kao što sam već navela da od titra do izlaska iz zemlje ne može biti manje od 3 meseca. ( ako ćete da vam bude sve po zakonu )To sve uklopiti i mirni na put :). Pozz

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Каква је то прича о трајектима? Зар пас не може да остане у колима за време пута?

Причам и питам о Грчкој, не о Хрватској, они ме не занимају.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kazu da ne moze ima negde spisak kompanija kod kojih uopste i moze pas na trajekt, zbog toga smo odustali od ostrva

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26823
    Ukupno tema
    901159
    Ukupno poruka