novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

294 poruke u ovoj temi

Već sam otvorila temu ,,Plaže u Grčkoj sa hladovinom'' jer planiram da ove godine povedem i

mog westu na more a brinu me vrućine pa bi da ga koliko toliko sklonim od sunca. Ukoliko ne

nađem odgovarajuću plažu (mesto mi je apsolutno nebitno) koja ima hlad, recite mi kako i na koji

način štitite vaše ljubimce-pse od sunca? Na šta treba posebno obratiti pažnju kad su naši ljubimci u pitanju?

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krecemo nocas, izvadili sve potrebne papire :)) i jedva cekamo da se okupamo.... Sto se tice zastite za vaseg ljuimca, to je definitivno HLAD !!!!!! doduse, rekli su mi u pet shopu da se pojavilo nesto novo iz royal canina , ali ga do juce nisu dobili, pogledaj na sajtu royala >))))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Av-av dobar dan , mi smo se vratili , pa da vam prenesemo utiske :)))

http://maistralibeach.com/2010/

Dakle, što se tiče samog smeštaja, moram reći da je SVE, baš SVE kao na fotkama na njihovom sajtu ili na bookingu. Smeštaj odličan, vrt besprekoran, čisto, sredjeno , održavano...svaka čast !!!! U pitanju je hotel apartmanskog tipa, nema klasičnih soba, sve su studija i apartmani. U cenu je uračunat doručak, ( ne očekujte da bude kao u turskim hotelima), klasika, puter, raznorazne marmelade, medovi, salama, sir, musli, mleko, kafa, djus, jaja - kuvana, kajgana... Osoblje izuzetno ljubazno, pristojno, uvek na usluzi, vode ( gle čuda voda) naravno uvek ima, kuhinja u app. sasvim pristojna, kupatilo lepo, čisto, sve je relativno novo. Kao i u svakom hotelu, sobarice VAM SVAKI DAN čiste apartman ili studio, stavljaju čiste peškire !!!! Ležaljke na plazi ispred hotela su naravno besplatne za goste, za sve one koji idu kolima postoji parking u povelikom dvorištu, tako da nema brige za auto ! Ono što bih ja zamerila je( hajd da ne bude sve tako savršeno) vezano za sam zaliv, ne tako velik, voda je izuzetno bistra i čista, ali svakog popodneva su neki manji talasi koji nose travu na obalu, koja je inače od sitnog , sitnog šljunka pa nakon toga deluje pomalo neuredno, iako se oni zaista trude da to očiste i srede. Ulazak u vodu nije baš svuda tako jednostavan, doduše, zavisi i šta ko voli, pošto ima na nekim mestima kamenja u vodi, čak se nadju i jezevi ( sasvim levo od hotela) , gazda je stavio u vodu neke bele kamene ploče za one koji ne vole da gaze po kamenju ( nije ni veliko ni strašno, ali ima nas svakakvih) i moram priznati da sam bila prijatno iznenadjena kad sam videla da on sam svaki dan ulazi sa zogerom i briše sve te ploče da ne bi bile klizave !!! U svakom slučaju, sam smeštaj je za svaku preporuku, po meni ocena čista desetka !!! Dalje, kao što ova tema i nosi naziv, kućni ljubimci su dozvoljeni, bilo ih je dok smo mi bili ( u tri zgrade) 2 vučjaka koji su doduše samo predveče bili na plaži, moj bolonjezer, jedan maltezer i jedan jokširski terijer :)))), milina za njih.... ja mog nisam mogla isterati iz vode, lud pas sasvim !!!!!! Kad nije bio u vodi, uglavnom se zavlačio ispod moje ležaljke , pošto je plaža povelika, uvek smo ga vodili malo sa strane gde smo ga puštali da se istrči i uživa i onda je sam ulazio u vodu koja je bila baš, baš topla i videlo se da uživa :))))) ...eto, toliko za sad, sledi i par sličica ...

dscf4372600x800.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

dscf4465800x600.th.jpg

dscf4496600x800.th.jpg

Izmenjeno (slatkiš)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

:klap:

Jako mi je drago da ste se svi divno proveli, kuca je divna :ljubav:

Slobodno ti kači još slika :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da osvezim malo ovu temu, posto i mi imamo mesanku mopsa i pekinezera, stara 10 meseci. Malo sam surfovao ,po forumu i vidim mnogo pozitivnih komentara.

Idemo na Krf u julu i planiramo da je povedemo. Juce je isla prvi put na Dunav i ocigledno voli vodu i zna da pliva :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Имамо пса (булдог, годину и по стар момак) који можда иде ове године са нама, па имам пар питања за вас који сте ишли колима на море са псом:

- На колико сте правили паузе у путу, због њих?

- Како се понашају цариници кад виде куче, јер, овај се не да сакрити? (имамо СВЕ папире)

- Шта сте носили од хране посебно, ако имате нека искуства?

- Да ли сте хранили куче пре пута или успут?

- Напајање водом успут, жеђају ли?

- Да ли су пси имали проблем са очима или столицом због слане воде?

- Јесте ли носили неке лекове посебно због њих?

- Да ли су посебно трпели због врућине (мада је и овде врућина)?

Хвала свима унапред на СВАКОМ одговору, у кучкарско име. :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tonac,

Nemoguće da ti niko nije odgovorio na SVA ova pitanja .. :novine:

Rado bih pomogla, ali ... :novine: .. (obećala sam da neću više da te citiram)... znaš kakav sam manipulator postala u međuvremenu..

Nego,.. oš ti da pitaš veterinara za ove kučeće stvari ili ?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Хвала, драга... већ сам дигао руке од одговора на (целокупном) Форуму, свака част изузецима. Но, лето је, путује се... па људима и није замерити.

Пошто сам тазе кучкар (од зимус), успео сам да се информишем код других људи који су водали пашчад доле, па сам добио одговоре на та питања на другој страни.

Још једном, хвала, :cmok: !

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Polako da se pripremimo sa savetima i svim potrebnim za predstojeće letovanje :) . Mi smo već rezervisali smeštaj s tim što ove godine vodimo dva psa sa nama :) . Tata i sin (po prvi put). Sitonija kao stvorena za uzivanje, pa tako i za njih. Prvi put smo bili pre dve godine, sad sam našla smeštaj iznad same Spathies plaže i primaju kućne ljubimce bez problema pa da podelim i to sa vama.

Što se tiče odgovora na ova pitanja iznad, nažalost tek ih sad vidim, a i temu moram priznati jedva pronadjoh. U svakom slučaju ono što mogu svima da savetujem je da im pas svakako bude zdrav, uostalom drugačije ne bi ni smeo da udje u drugu državu. Titar test i papire veterinarske inspekcije je bolje imati kod sebe za svaki slučaj. Grci nam nisu tražili ,ali makedonci su bacili pogled na pasoš.

Ono što sam ovaj put htela da pitam je da li je neko bio u medjuvremenu na nekoj od prelepih plaža Sitonije sa psom i kakvi su vam utisci ? U razgovoru sa vlasnikom spathies app dobih info da nema nikakvih problema da se kupamo na velikom Spathiesu , interesuje me ima li još neki predlog za neku ne - načičkanu, ne - bučnu , NE- urbanu plažu :)))

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi ove godine vodimo psa na more..taman ce napuniti godinu dana..

U toku nam je procedura za titar test, ne bih bas da rizikujem bez njega..krenuli smo na vreme, da bi do jula prikupili sve papire koji su nam potrebni..

Mi cemo ove godine na Pelion..nasli smo vilu koja prima kucne ljubimce i jedva cekamo da se upustimo u tu avanturu..

Prosle godine smo obilazili Sitoniju, na svakoj plazi je bilo pasa i nikakvih problema..

Izmenjeno (Plaza)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre dve godine smo mi bili na Sitoniji i bez ikakvih problema smo bili na plažama , doduše najviše smo se kupali na Koviou pošto me je očarala, bili smo i u Toroniju , Lagomandri, pa i u Gerakiniju gde smo bili smešteni bez ikakvih problema smo bili na plaži i u vodi :)

koviou.jpg

lagomandra.jpg

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaooo divnoooo..

Samo ne znam da li je bolje da osisam mog shi cu ili ne?

On bas ima dugu dlaku i radije ga ne bih sisala, ali ne znam kako dlaka reaguje na slanu vodu..da li ste psa tusirali posle svaki dan?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tuširanje posle plaže obavezno , doduše verovala ili ne on je sam ulazio pod tuš kad vidi da mi idemo :)))) Prve godine sam ga vodila u Italiju sa 9 meseci i bio je ošišan ( inače je bolonjezer) mada tamo i nije tako toplo kao u Grčkoj, zapravo ne przi i temperatura je oko 30 C, sledeće godine smo bili u Grčkoj, dlaka mu je bila duža, i pošto je on kovrdžav bilo je dosta teško očešljati ga iako sam mu nosila i njegov balzam. Tuširanje obavezno ! Veterinar mi je savetovao tad da ga ne šišam baš kratko jer i njihovoj koži smeta sunce i mogu da izgore ( videćeš, koza na ledjima zna da im potamni) :)) . Ono što mogu da ti kažem je da obratiš pažnju da nepopije slanu vodu ,( mada su oni male pametnice i uglavnom je samo liznu) jer očekuj nakon toga proliv :(. Bio je tad i jedan maltezer sa poprilično dugom dlakom, on je stalno ležao na ležaljci ili ispod nje i za 11 dana ga nisam videla da je ušao ijednom u more . Moj obožava i sam je uletao čak i kad smo uveče šetali plažom znao je samo da utrči i da se okupa , onda ponovo pod tuš . Obavezno činiju za vodu na plažu jer piju baš dosta vode i uvek neka ti bude pod suncobranom kad je jako sunce.

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Puno ti hvala na ovim bas korisnim informacijama..videcu jod do leta koliko ce mu dlaka narasti, pa cu mu je samo mozda malo skratiti..za tusiranje sam predpostavljala da mora obavezno, ali rekoh hajde da pitam..sreca pa ce biti toplo, brzo ce se susiti..

Znam da moraju da se paze jakog sunca, cak je i vreo pesak opasan za sape..videcemo da li ce uopste voleti da se kupa..u kadi voli, ali da li ce voleti i slanu vodu, videcemo..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo našem svako veče nakon tusiranja, a i pred spavanje mazali šapice sa nevenovom kremicom , kažu da je jako dobra baš za šapice, za obnavljanje kože, opekotine i slično :) nije ni skupa nešto oko 250din ima je u svakoj apoteci, domaći proizvodjač, ne one nemačke, jer su one više kao mast. Ako ste u mogućnosti nabavite mu neku kapicu, štiti im okice od sunca i odlična je :)

dscf4383d.jpg

Ovo jurcanje po plaži je neverovatno :) nije nam smetalo ni mnoštvo trave taj dan što je more izbacilo, on je bio presrećan i jurcao je tamo - amo čitavo popodne, ulazio u vodu , ma komedija od psa :)))

dscf4427u.jpg

Izmenjeno (slatkiš)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25910
    Ukupno tema
    863039
    Ukupno poruka