novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

310 poruka u ovoj temi

Pozdrav, oktad imamo kucnog ljubimca- zverinu od tri I po kile, ne mozemo da zamislimo letovanje bez nje. Za koji dan idemo na Zlatibor a onda u Junu u Grcku. Prosle godine smo je dva puta vodili u Grcku. U Sivoti smo bili u odlicnom smestaju koji je pet friendly pa mogu da Vam preporucim " Kika apartmani" naci cete ih na sajtu Grckainfo. I u Toroniu na Sitoniji "Lainis apartmani" u oba smestaja su I sami vlasnici imali pse. Ona je takodje postala pravi putnik I nas verni saputnik, uglavnom prelezi u hladu po najvecoj vrucini a predvece kad se I malo razidje guzva na plazi ona "poludi", trci duz cele plaze. Ne voli da se kupa ali ponekad udje do kolena ili do struka, tada moramo da pazimo jer kad se pokvasi, legne na prvi peskir na koji naidje I brise se, e sad, retko ko bude odusevljen da mu pas zauzme peskir. Jedino sto Sam primetila ovih godina da u Grckoj ima dosta pasa lutalica, doduse bili su miroljubivi al Ja nekako zazirem od njih pogotovo kad Sam sa svojim psom. Mada, mozda ih sada vise zapazam, zato sto I sama imam psa. Ja opet imam dilemu oko one potvrde za titar, uzimati potvrdu ili ne! 

Ps

pozdrav za Kivi66

image.jpeg

image.jpeg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, oktad imamo kucnog ljubimca- zverinu od tri I po kile, ne mozemo da zamislimo letovanje bez nje. Za koji dan idemo na Zlatibor a onda u Junu u Grcku. Prosle godine smo je dva puta vodili u Grcku. U Sivoti smo bili u odlicnom smestaju koji je pet friendly pa mogu da Vam preporucim " Kika apartmani" naci cete ih na sajtu Grckainfo. I u Toroniu na Sitoniji "Lainis apartmani" u oba smestaja su I sami vlasnici imali pse. Ona je takodje postala pravi putnik I nas verni saputnik, uglavnom prelezi u hladu po najvecoj vrucini a predvece kad se I malo razidje guzva na plazi ona "poludi", trci duz cele plaze. Ne voli da se kupa ali ponekad udje do kolena ili do struka, tada moramo da pazimo jer kad se pokvasi, legne na prvi peskir na koji naidje I brise se, e sad, retko ko bude odusevljen da mu pas zauzme peskir. Jedino sto Sam primetila ovih godina da u Grckoj ima dosta pasa lutalica, doduse bili su miroljubivi al Ja nekako zazirem od njih pogotovo kad Sam sa svojim psom. Mada, mozda ih sada vise zapazam, zato sto I sama imam psa. Ja opet imam dilemu oko one potvrde za titar, uzimati potvrdu ili ne! 

Ps

pozdrav za Kivi66

image.jpeg

image.jpeg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav i Vama SunceKisa, kako je zverčica i gde će da letuje ove godine? Mi opet u Grčku, ali se vraćamo dobrom, lepom Pelionu, u drugoj polovini juna. Sa noćenjima ispod Olimpa u nadi da ćemo uspeti da se popnemo bar do planinskog doma.

Što se potvrde za titar tiče, kada jednom nakon analize dobiješ potvrdu o dovoljnoj koncentraciji u krvi, to se upiše u pasoš i bitno je da psa redovno vakcinišete svake godine u isto vreme (isti dan po mogućstvu ili ranije), što se takođe upisuje u pasošu. To je dovoljno što se vakcinacije protiv besnila tiče. Mi takođe nosimo tu potvrdu o visini titra zakačenu za pasoš, ali nam to nikada nije ni pogledao, ni tražio. Međutim, nama je veterinar preporučio da pre svakog letovanja počnemo terapiju protiv srčanog crva, jer su južnije zemlje rasadnici te bakterije koja ga izaziva (a u pitanju je teško oboljenje koje je praktično neizlečivo i znatno skraćuje život psa). U mom komšiluku su 2 psa obolela od toga i baš je tužno. Tako da se isto izvadi krv na nalizu koncentracije i počne terapija mesec dana pre puta i onda preko leta nastavi sa tabletama jednom mesečno. Savetujem da proverite sa vašim veterinarom i ovu preventivu.

Izmenjeno (kivi66)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, opet Grcka, ali ovde godine malo blize, istocna strana prvog prsta Halkidikia takodje u drugoj polovini juna.

Sve ja to imam sto se tice vakcinacije, nego ona potvrda sto je izdaje veterinarski zavod :angry:Ja nosim I pasoš I potvrdu o visini titara I potvrdu od veterinara ne stariju od 48 sati I tu cuvenu potvrdu od veterinarskog zavoda koja mora svake godine da se ponovo vadi I to za odredjenu zemlju u koju se putuje! Naravno nikad niko nije nista trazio. Pitacu veterinara za tu terapiju, ionako nam je svakodnevni gost ovih dana, jer je Kira imala operaciju kolena pa je dolazio da joj daje injekcije. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Baš mi je žao što to čujem, oporaviće se ona do mora sigurno, a more će joj biti fizikalna terapija. Ta čuvena potvrda Veterinarskog zavoda je potvrda da pas može da IZAĐE iz zemlje, tj. da je pravilno vakcinisan i da je poštovana sva zdravstvena procedura predviđena domaćim propisima. Ona važi 90 dana od dana izdavanja. Mi smo to (neiskusni) uzeli samo prvi put, pre skoro 2 godine i više nikada. Granice smo od tada prelazili sa psom dosta puta (Hrvatska, Italija, Austrija Švajcarska, Mađarska, Grčka, Makedonija) i nikada nam nisu tu potvrdu zahtevali. Samo u 2 navrata su nam tražili pasoš za psa (Makedonija prošlog leta i sada u Mađarskoj su otvarali svima gepeke, a iz našeg je umesto očekivane gomile kesa i švercovane robe, iskočilo veliko belo čudovište :) ) Jedino što uvek uradimo 48h pred put jeste da pribavimo veterinarsku potvrdu o zdravstvenom stanju (na srpskom i engleskom jeziku), ništa više. Sve ostale relevantne podatke mogu da utvrde iz pasoša. Ako ne vide psa u gepeku (zatamnjena su stakla) čak ne predajem ni njegov pasoš na granici. Mislim da je cela ta frka oko potvrde Veterinarskog zavoda izmišljena da bi oni ni za šta svaki put uzimali po 35 eur. E, pa neće moći.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na lepih zeljama, tako smo I tempirali operaciju da bi se oporavila do mora, cak se predlaze plivanje kao najbolja fizikalna terapija, al ona me voli vodu! Nema veze bice ona super. Necu ni Ja ove godine uzimati tu potvrdu (jasno je da je to samo radi te takse koju naplacuju) Do sada je ona uvek izazivala simpatije na svakom granicnom prelazu, nikada nisu nista trazili, a kada bih htela da je sakrijem, mogla bih to bez problema da uradim jer je toliko mala. 

Dragi novi putnici, slobodno pitajte sve sto bi mi malo iskusniji mogli da Vam odgovorimo ili da vas posavetujemo. 

Evo ovako mi prelazimo granicu, ona lezi na sofersajbni! Ovo je slikano na makedonskoj granici. A sasvim slucajno je ispred nas bio ovaj kombi...

image.jpeg

Izmenjeno (suncekisa)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima, mi ove godine idemo prvi put sa psima na more.Rezervisali smo smeštaj u Toroniju na Sitoniji. Kuća Olga, rado primaju pse bez obzira na veličinu :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prosle godine smo bili u Toroniju, lepo malo mesto, za nase ljubimce odlicno. Velika siroka pescana plaza, Ima mesta I gde nisu lezaljke I suncobrani  I tu mozete uzivati s njima. Pored plaze lepo setaliste, prosle godine je bilo dosta pasa lutalica Ali su miroljubivi. Uopste Sitonija je divna, lako cete autom obici plaze I druga mesta, meni se posebno dopala plaza jednog velikog kampa na suprotnoj strani. Uzivacete.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kivi, hvala najlepse i na savetu i na informacijama. Upravo sam dobila ponudu i za Sivotu gde primaju ljubimce, vila Kika. Meteore videla. prelepo. 

A evo i od mene nekih mesta, aprtmana gde primaju ljubimce. Dobila sam od agencije i od dve ljubazne devojke pa sto ne bi sa vama podelila. 

TASOS-POTOS-VILA STELA

TASOS-POTOS-VILA SUZANA 1 i 2

SKALA FURKA-VILA VIKTORIA i VILA ARISTIDIS

NEA KALIKRATIA-VILA YANIS

LEPTOKARIA-VILA DIMITRA

PEFKOHORI-VILA GOLDEN BAY

NEA SKIONI-VILA KATARINA

KALITHEA-EFI 

SIVOTA-VILA KIKA

Nastavice se spisak. :) Za sve one koji bi sa ljubimcima da letuju. :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Helass, zatvorila bih ja tog vlasnika na balkonu zajedno sa Milicom, da vidi kako to izgleda. Zato sam i napisala prednja uputstva za neiskusne vlasnike pasa. Ili jesi, ili nisi pet friendly. Stvarno je bezobrazluk to što su Vam uradili u Metsovu. Zato, u povratku, Vi, porodica, prijatelji, svi ste trebali da napisete negativne recenzije na TripAdvisoru, da se zna za ubuduće da je vlasnik nekorektan. (imate fore za recenzije 1 godinu od dana putovanja).

Izmenjeno (kivi66)
slovna greška
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Potpuno se sazem i meni je korisna informacija! Pretpostavljam da su vlasnici objekata u obavezi da transparentno navedu pravila, na kraju krajeva njima je u interesu.

Ostavila sam blagovremeno recenzije na par mesta. Ne mogu da se pozalim na srdacnost i tretman u hotelu,naprotiv,ali balkon je pokvario donekle utisak. Naravno, uveli smo psa u sobu,spavala je na podu po obicaju,nisu reagovali. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Helass, zaboravih da primetim kako ti je pas divan, a cvet se uklapa savršeno. Izgleda kao Španjolka :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kivi66  Hvala :rolleyes:, takvog je i temperamenta :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa ovakvim ponasanjem ,nista od EU.i59bAIM.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26687
    Ukupno tema
    895802
    Ukupno poruka