novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Vodimo psa svuda sa sobom, bilo gde da putujemo, pa i na more. Ona je mešanka od 20 kg, nije dresirana, nije agresivna prema ljudima, ali voli da se posvađa sa pojedinim psima. Na plaži leži u hladovini, ne kupa se (ne voli), ne laje kada odemo u vodu. Mi je non-stop nadziremo iz vode, radi naše sigurnosti. Obično biramo mirnije plaže i pomerimo se u kraj, mada povremeno iznajmimo ležaljke i smestimo je između nas tako da nikome ne smeta. Kada su plaže uređene i male, obavezno pitamo u baru, da li je dozvoljen ulazak sa psom, do sada se nije dogodilo da nas vrate.

Naš pas ne leži na ležaljkama koje iznajmimo , niti sedi na fotelji ili u stolici u kafiću i restoranu. U apartmanu je nismo ostavljali samu, sigurna sam da ni čistačica ne bi prišla vratima, jer se u takvim situacijama, u milisekundi, naša dobroćudna mešanka transformiše u čistokrvnog šarplaninca :D.

Imajte u vidu da uvek postoje ljudi koji se plaše, u krajnjoj liniji i gade pasa, njihovih dlaka i ne žele da ga vide u svojoj blizini. Zato vodite ljubimca na plažu na način na koji nikome neće smetati (da ne jurca, da ne laje, da ne zapišava i njuška tuđe torbe, vodite ga van plaže da obavi fiziološke potrebe) i sigurna sam da nećete imati nikakvih problema. Mi smo našu vodili i na Katizmu na Lefkadi gde ima milion ljudi, dece, muzika iz lokala ne prestaje, nismo imali nikakve neprijatnosti. 

Odmor sa ljubimcem je za nekog umor, za mene čista čarolija i ne bih je ostavila i otišla  bez nje, nipošto! Kada bude baka i kada more za nju bude možda predstavljalo napor, tada ćemo drugačije.

Srećan put!

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suprug i ja smo sada bili u Italiji na 5 dana odmora, bez dece i psa. Šta da kažem, pas nam je baš nedostajao. On nas je pozitivno aktivirao, isterao iz kuće, svaki slobodan trenutak koristimo da odemo negde u šumu ili park. Vodili smo ga na letovanja, skijanje, kratke odmore u gradovima, ma jednostavno je ravnopravan član porodice. Ako je pas vaspitan i ne pravi haos u kući, neće to raditi ni na odmoru. Samo smo jednom, u Sivoti, imali spremačicu koja se plašila pasa, pa smo morali da budemo u dvorištu sa njim dok ona jadna ne počisti.  Posebno, samojedi su divni prema celom ljudskom rodu, nema nikakve agresije prema ljudima, naprotiv on prilazi nepoznatim ljudima u parku i prosto traži da ga pomaze, i deca ga obožavaju. Mi sa njim imamo jedino problem što nas svako malo zaustavljaju ljudi da deca pomaze psa, da se slikaju sa njim i tako to. I stalno nas pitaju: "Jaoo, pa kako je njemu sada po ovoj vrućini?" - pa isto kao i nama, vruće mu je :) šeta samo po hladovini, nije on naivan.

I da ne zaboravim da podsetim, pošto prvi put idete sa psom u Grčku, obavezno prvo kod veterinara da počnete terapiju protiv srčanog crva (mi smo već krenuli u aprilu, i to traje do novembra.).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na odgovorima.Jel imate neku destinaciju za preporuku?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Suprug i ja smo sada bili u Italiji na 5 dana odmora, bez dece i psa. Šta da kažem, pas nam je baš nedostajao.

kivi66, ovo je genijalno!!! Pas nam je nedostajao ali deca nisu - ovo je moje "slobodno tumačenje", Da moja deca ovo čitaju rekle bi da je to napisala njihiva mama. :D

Ja unapred znam da bi mi mnogo nedostajao pas i zato idem samo tamo gde je ona dobrodošla ili uopšte ne idem. Pri biranju destinacije i smeštaja moj  prvi kritetrijum je "pat friendly".

Pozdrav svim dogaddiction članovima!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sumi 72, svako ima preporuku, ali je pitanje vaših afiniteta, finansijskih mogućnosti i perioda boravka. Ja najviše uživam u Grčkoj (iako obožavam Istru i često odlazim i tamo). Nekako su mi Grci najopušteniji, po mentalitetu slični nama, i mnogo nas vole. Poslednjih nekoliko godina nam se za srce zalepio Pelion, istočna - Egejska strana, i tamo ćemo i ove godine. Nije suviše toplo, jako puno zelenila i prirodne hladovine na plažama, nema gužve, jer nije visoko turistički razvijeno područje. Imate o tome ceo forum - Pelion. Ako su vam deca mala, onda je bolje da izaberete zapadnu stranu koja je mirnija i ima više naseljenih mesta i zanimacija za decu. Divna su ostrva Tasos i Skopelos, ali vidim da su poslednjih godina cene smeštaja baš povišene. Naposletku, Halkidiki vam je najbliži i more je plitko i toplo. Preko booking-a imate opciju filtera, pa unesite pet friendly i znate gde možete da povedete psa. Obratite pažnju, negde je sitnim slovima napisano da primaju samo male pse - npr. do 9 kg (što je po meni, baš bezveze), negde se plaća naknada za pse, a negde je potpuno besplatan smeštaj. Ako hoćete da vam dam preporuke za smeštaj, pišite mi privatnu poruku.

 

Hellas, pravilno si protumačila da nam deca nisu nedostajala. Samo se pas raduje i oduševi zato što nas vidi, a deca prvo gledaju torbe i kese, na žalost.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od prosle godine psi su dozvoljeni na svim plazama u GR, licno moju vodim na kupanje koje obozava rano ujutru i kasno uvece, u app ili hotelu je ostavljam u kucnom boksu koji uvek nosim tako da spremacica moze da udje da sredi...

prosle god je putovala kao ranjenik imala je konce u sapi, rasekla nogu pred put, kad smo stigli prvo smo utvrdili gde je veterinar za ne daj boze, konce sam svakako planirala sama da vadim i ponela sve sto mi palo napamet, ali zatrebao mi je antibiotik u spreju, naoruzala se terminologijom i posle u apoteku, ja da je vezem ispred i objasnim nasu tuznu pricu tek apotekarka insistira da i ona udje unutra da nam sredstva pregleda sapu itd... sto se tice nas kuckara grci su divni i srdacni... ne mogu da se setim nekog mesta gde joj nije bilo dozvoljeno da udje....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi clanovi,
Zamolila bih vas za pomoc....
Ove godine prvi put letujemo sa psom. U pitanju je Grcka, Sitonija, Sarti. 
Da li znate na kojim su plazama dozvoljeni psi?
Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možda je bolje pitanje "na kojim plažama su zabranjeni psi", mislim da ih je lakše pobrojati...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u gr su od predhodne godine na svim plazama dozvoljeni psi

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ovog leta smo na plazi na Pelionu videli grupu (hordu) devojaka sa mopsom u sred dana, po najvecoj vrucini. On jadnicak dahce, dusa mu u nosu, a vlasnica, glupaca ga non stop pomera na sunce da se osusi. Toliko mi ga je bilo zao, ali sta reci kada se vidi da nema pojma o disajnim problemima te rase na vrucini... sta su jadni psi skrivili da im dopadnu takvi vlasnici...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lako je sa malim kucama :) mi imamo telence od 53kg i ne možemo da nađemo smeštaj na Lefkadi koji hoće da ga primi. Sve što sam našla da je pet friendly prima ljubimce do nekih 25kg... Da li neko ima preporuku ili zna neki smeštaj na Lefkadi koji prima veće pse?

Naš jeste veliki ali je odlično istreniran, socijalizovan i jako lepo ponašanje ima i nije mu dozvoljeno da se penje na nameštaj. Jedini problem je što ga se ljudi uplaše kad ga vide zbog veličine...valjda je tako sa svim većim rasama :neznam:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi imamo kuče, tri puta manje od vašeg, koje umire na Suncu pa se ne usudjujemo da je vodimo na more. Nisam siguran da bilo kojoj rasi prija tolika vrućina.

Svakako se nadam da ćete uspeti da pronadjete smeštaj.

Da sam ja vlasnik apartmana bez problema bih vam dozvolio da uvedete i pomenuto telence, ali bih ga računao kao odraslog :oD 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se da im ne prija vrućina, baš zato biramo kraj septembra kad su malo niže temperature i plaže biramo sa hladovinom stene ili drveća... Nije mu prvi put da ide, voli da se kupa, samo što do sada nismo naišli na problem da ne možemo naći smeštaj. U pra vila sam pitala za doplatu ali ipak ne, kao postoji mogućnost da uznemirava druge goste.

Sami živimo i nemamo kome da ga ove godine ostavimo na čuvanje.

Uvek je bolja varijanta povesti ga sa sobom pa se prilagoditi njegovim potrebama, nego ga ovde ostaviti bilo kome.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bolja varijanta da, medjutim ukoliko ne pronadjete pet friendly smeštaj bolje da pronadjete neki pansion za pse u gradu, pre nego da ne odete na odmor. Sigurno imate takvu uslugu u NS sa pozitivnim recenzijama?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima preporuku za pet friendly smeštaj u Sartiju? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka