novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Mogu da prenesem lično iskustvo. Prvi uslov za pravilno držanje psa je da je redovno vakcinisan i da prima redovno drontal (protiv parazita) i da upotrebljavate zaštitu od buva i krpelja (ogrlica, advantix i sl.). Osim toga, napred sam pisala o prevenciji protiv srčanog crva (koju bi pas uskoro trebao da počne da uzima jer idete u junu na more, i uzima se jednom mesečno). Ova prevencija se daje kada vodite psa u južne predele, dakle i u Grčku. Onda možete bez problema svuda da ga vodite. Od lekova za psa mi nosimo samo Kaodiar (protiv dijareje) i aktivni ugalj (ako se nedajbože, akutno otruje). Uglavnom svuda postoje veterinari i nemojte brinuti. Ako ste Vi opušteni, biće i pas opušten. Već znate kako se vaš pas ponaša, šta voli, a šta ne. Ako ga niste vodili na duži put, nemojte mu davati hranu pre puta, samo mu povremeno dajte po malo vode (zbog mučnine i povraćanja). Ne brinite, izdržaće bez hrane. Nemojte ga dugo izlagati jakom suncu, neka bude u hladu ili ispod suncobrana. Ako su mu šape osetljive, ponesite kremu od nevena i to mu namažite pre plaže. Na kraju, savetujem da posle kupanja u moru istuširate psa čim pre. Zbog vrućine postoji veći rizik od kožnih infekcija koje morska so samo pospešuje. I pošto idete u Pargu, moj savet je da odete do mesta malo južnije koje se zove Ammoudia, ima prekrasnu dugu peščanu plažu. More je tirkizno zbog belog peska i dužeg plićaka, a tu se reka Aheron uliva u more. Pošto plaža nije celom dužinom organizovana, u junu nema nikakve gužve i tu možete i psa da pustite u vodu. Na samoj plaži postoje i tuševi. Nama je to bilo najlepše zajedničko kupanje sa psom. Ako idete autom na letovanje, obavezno napravite izlet do reke Aheron i arheoloških nalazišta, priroda je veličanstvena, pored reke je šuma sa stazama za šetanje, ima restorana i kafea, škola jahanja i streličarstva. Možete svi da zagazite u reku jer je plitko (temperatura vode je oko 6 stepeni u junu). Postoje i organizovani izleti do izvora Aherona, ali ne znam da li primaju pse. Eto, mislim da je ovo dovoljno za prvi put, sve je stvar dobre organizacije, i onda nema brige. Uživajte!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala veliko na svim informacijama!Vec polako u glavi pravimo i plan ekskurzija i reka Aheron je nas prvi izbor.Imamo u planu da obidjemo vecinu plaza u precniku od 30-50 km :) Inace,rezervisali smo smestaj na Lihnos plazi,tako da nismo bas u samoj Pargi.Namerno smo zbog psa izabrali tu vilu i tu plazu...Cini mi se da je i ona idalna za nekog sa kucnim ljubimcem.SUtra idem do veta pa cu sa njim sve dogovoriti oko prevencije srcanog crva i dogovoriti sve ostalo sto je neophodno za pripremu naseg psa za letovanje...Jos jednom hvala puno! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine smo išli na letovanje u Istru. I eto, po prvi put , posle 3 godine i bar 30 prelazaka graničnih prelaza, na Hrvatskoj granici su zatražili pasoš za psa. Naravno, mi uvek 48 h pred put pribavimo potvrdu veterinara da je pas zdrav, i nosimo rezultate titar testa zakačene u pasošu. U pasošu su inače upisane i sve potvrde o vakcinacijama i primljenoj terapiji.  Videli su da smo iskusni, kažu: "O, pa on se već puno naputovao i bio ovde!" Samo su letimično prelistali i ništa više. Niko nije tražio famoznu potvrdu Veterinarske inspekcije. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A sta da radim kad ljubimac nece ne put bez svoje fotelje za ljuljanje ?

IMG_0042.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ponesite mrežu za ljuljanje. Lakša je za pakovanje, osim ako ne vozite trailer/camper.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate li prekoruku za petfriendly smestaj u Ohridu? Ili, da trazimo na licu mesta?

Nikada nismo bili u Ohridu, net mi je slab, ne mogu da citam puno unazad, izvinjavam se ukoliko je vec bilo preporuka!

Ujutru krecemo s Lefkade.

Hvala i pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Helass vidim da je kasno za odgovor, ja trazila godinama, makedonci me slusali ko 8 svetsko cudo, sta ce mi kuce na odmor, ostav si ga negde doma :D 

 

sad vidim na bookingu ima ih bas dosta i imaju i parking... sve sto sam tada htela :D

jeste li vi uspeli naci?

Izmenjeno (spas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.

Evo i od mene preporuka za pravi pet friendly smestaj. U pitanju je Melissi studio u mestu Sykia beach. Gazdarica jedna mlada i fina zena. Ima psa i zaista nikakav problem nije pravila,iako je nas pas veliki lajavac :srce:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i naša iskustva kao doprinos na temu. U više navrata tokom godina na granicama Srbije, Hrvatske, Mađarske mi nikada nismo imali problema. Istina, imali smo sve potvrde i uvek ih davali zajedno sa našim dokumentima. Samo jednom na HR granici je carinik zatražio da izađem i odem sa njim u kućicu kako bi mu dala podatke o psu. Rekla sam da svi podaci pišu u pasošu ali je rekao da mu trebaju oni koji nisu napisani. I tako je u neku tabelicu upisivao i pitao me tačno ono što u samom pasošu i stoji. Skoro istim redom. I tako svatih da lik ustvari ne zna engleski. 

A dokaz tome je opet druga granica, drugi primer. Pasoši su univerzalni za sve životinje. Pod vrsta piše pas, odnosno Dog. E, jedan carinik nam je rekao: Aaaaa doga. Toliko o poznavanju engleskog u osnovama. 

Treći primer je carinik koji nam je ispričao vic o životinjama. Zbunjeni opuštenim carinikom nismo uspeli ni da se nasmejemo vicu.

Naš zaključak je da u većini slučajeva problem ćete imati samo ako naletite na nekog pametnjakovića.

Ono što ne znamo, i značilo bi nam ako je neko prošao, da li na trajekte u Grčkoj primaju pse i pod kojim uslovima.

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo isli trajektom na tasos i niko nije pravio problem

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Blue Star brodovima na palubi postoje kavezi za pse. Nijedan nije bio u kavezu. Lezali su pored svojih vlasnika a oni mali su bili i u zatvorenim delovima broda..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo putovali na Krf, pse primaju na palubu ali ne u kabinu. Pas ima 20 kg, držali smo je  na povocu. Ponestite činiju da psu voda bude dostupna, zauzmite koliko toliko mirmije mesto na palubi u hladu. Naš pas je bio vidno uznemiren pri ulasku u natkriven prostor gde su metalne stepenice koje vode ka i sa palube, toliko se uplašila da nije htela da zakorači. Onda sam je bukvalno ponela u naručju, jer je bio veliki broj ljudi koji čeka iza nas. Na palubi je bila relativno opuštena. Na velikim trajektima (kakvim smo putovali ka Krfu) je dosta haotično, ubrzavaju te, velika je gužva. U povratku smo išli daleko manjim trajektom u ranim jutarnjim satima, pa što zbog prethodnog iskustva, što zbog daleko manjeg broja ljudi i vozila, bilo je jednostavnije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mi smo isli nekoliko puta sa psom trajektom i gr i hr, nigde nije bilo problema, uvek sam rekla da imamo psa i obicno se nasale da je besplatno za psa :) neki oce ga ceskaju i traze sta da mu daju inace je malinoa 22kg, takodje na trajektu ljudi oce se slikaju hrane ceskaju, samo opusteno put i trajekt pod noge ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Ove godine bi trebalo da prvi put idem na odmor u Grčku sa suprugom,dvoje klinaca i naravno sa psom. Iščitao sam predhodne stranice ali nisam video konkretna iskustva sa psom na samim plažama. Imate li neke preporuke i iskustva za plaže?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je meni poznato, u Grčkoj važi generalno zabrana ulaska za pse na uređene plaže. Na nekim plažama su jasno istaknuti znaci zabrane i za plažu i za kupanje u moru, pa ipak smo vidjali dosta pasa na plažama. I to svakakvih - od maltezera, pomeranaca i čivava do malinoa, labradora i boksera. Nismo videli neku inspekciju koja kažnjava vlasnike pasa, ali smo od par ljudi čuli primedbe kada vide psa u moru, na plaži gde su ljudi. Mi imamo sibirskog samojeda i njega vodimo na plažu tokom dana samo izuzetno, ako idemo na celodnevni izlet. Biramo manje plaže, ili one velike pri samom kraju, da ne bi smetali drugima, obavezno sa prirodnim hladom, Ali, kada naš pas vidi more, ne možemo da ga zadržimo, naročito ako se mi kupamo a njega ostavimo u hladu, sve vreme laje jer hoće da se igra sa nama u vodi. Njemu vrućina ne prija, kao ni mnogim psima, a posebno onim ukrštenim rasama sa kratkom njuškom (mops, ši-cu...) koji imaju velikih problema sa disanjem kada je velika vrućina. Mi imamo već ustaljenu rutinu, vodimo ga rano ujutro u jednu dugu šetnju, ako je plaža u blizini, on se malo pokvasi, izigra i onda je ceo dan miran, leži rasprostrt  na pločicama, ne pravi problem kada ostane 5-6 sati sam u sobi/apartmanu, ne laje, već je naviknut na putovanja. Bitno je samo da mu se ostavi dovoljno vode. I onda uveče opet jedna duga šetnja, svuda ga vodimo sa sobom - ako u restoranu ili kafeu ne primaju pse, ni mi ne ulazimo u taj restoran. Ako na moru izaberete smeštaj sa dvorištem, još bolje. Ne znam koje je rase vaš pas, od toga mnogo zavisi i kakvu ćete dinamiku imati sa njim na letovanju. Male rase obično ne vole da ostaju duže vreme same u nepoznatom prostoru i dosta laju, a to može da zasmeta drugim gostima. Ako planirate da kupate psa u moru, obavezno ga istoga dana okupajte slatkom vodom, da ne bi dobio kožnu infekciju . To znači da morate da ponesete i šampon, pribor za četkanje, peškire, nevenovu kremu za šapice, ako je mali pas u pitanju, osnovne lekove za nedajbože, hranu na koju je naviknut, ma sve pakujete kao za čoveka, osim garderobe :) Prvi put je najteže, ali samo opuštenokada je porodica opuštena i psu će biti dobro. Ako vam treba još neki savet, tu sam.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka