novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Srecan put, drugari..i lep provod..

Mi cemo za 4 nedelje i jedva cekamo..za pocetak smo se osisali, pa ce dlaka za 4 nedelje taman da mu bude fina da ne izgori, a da moze neometano da se kupa..prosle god smo se zeznuli jer smo ga vodili sa dlakom do poda, pa se ucebao za medalju..ali na greskama se uci..

Za papire nam je jos rano, to cemo pred put..bitno da smo na vreme obavili revakcinu zbog titra..

Obavezno se javite sa fotkama..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo svima, nova Sam na ovom forumu, ishcitah skoro sve stranice, al treba mi pomoc.

Moja "zverka" of tri kile bi da ide s nama u Grcku, ima godinu I 4 meseca, vakcinu protiv besnila je primila pre mesec I po dana, da li imamo vremena za titar ? Trebalo bi DA putujemo oko 20.avgusta. Verovatno na Sitoniju, po vasim iskustvima vidim da ste uzivali I vi I kuce.

Izmenjeno (suncekisa)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nazalost nemate, kad stigne rezultat titra treba da prodje tri meseca da bi mogli iz zemlje

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa onda cemo da se posluzimo drugim metodama. Ona je tako mala da nema sanse da je vide ako je ispred sedista u autu, a i dobra je mnogo, pa nece sigurno da laje, jos ako je podmitim njenim omiljenim slatkisima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo trenutno na moru..i prosle i ove godine imamo sve papire komplet, ali na granicama niko, ali bas niko nije ni pogledao naseg psica..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da i to da dodam moj pas je veliki i sedela je pozadi ko covek :D uredno se svima javila kroz prozor i niko nije nista trazio za nju, cak je i makedonac trazio neku hranu da joj da i raspitivao se o rasi ceni itsl :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Maltezersku sam prosvercovao tako sto je imitirala prostirku jaboliju za preko sedista :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da podelim jednu informaciju iz prve ruke, zvala sam Pasterov zavod u NS u vezi sa titar-testom, receno i je ovako:

od poslednje vakcinacije protiv besnila mora da prodje najmanje mesec dana da bi se izvadila krv, rezultat se ceka najvise 10 dana.

Tako da smo se ipak odlucili da to zavrsimo mada i dalje mislim da je to bacanje para, al dokle god postoji mogucnost da nas nedajboze vrate zbog papira sa granice, malo me ipak strah.

Jos uvek nismo nista rezervisali, trebalo bi da putujemo 18.avgusta.Citajuci ovde komentare nekako mi se svidja Toroni na Sitoniji.

Poslali smo upit na vise app, ali ni pisma ni razglednice od njih.

Moze neka preporuka za app sa dve spavace sobe.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta informacija iz Pasrterovog zavoda je potpuno tacna...ali da bi pas dobio sertifikat za izlazak iz zemlje, mora da prodje najmanje tri meseca od rezultata titar testa..tako je bar nama receno prosle godine kada smo prvi put vodili psa...kasnije revakcina protiv besnila mora da se radi tacno u dan, jer ako se zakasni i jedan dan, titar test vse ne vazi..a ako se redovno pas revakcinise, titar vazi dozivotno...jeste dosta para, slazem se..

Moje licno misljenje je da vam je kucin pasos o redovnim vakcinama i titar dovoljan..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uvernje koje izdaje Republička vetrinarska inspekcija staje 3600 din

i važi 4 meseca . Po isteku 4 mesca, vadite novo ukoliko zatreba. Titar važi i dalje ukoliko pas bude redovno vakcinisan.

Danas sam saznala da je u praksi dovoljno poneti sa sobom pasoš, titar i potvrdu vetrinara o zdravstvenom stanju životinje (ne stariju od 48 h). Ali Zakon propisuje i Uvernje vetrinarske inpekcije, valjda državi treba para.

Mi ćemo izvaditi i to Uverenje, prvi put putujemo sa psom, ne bih da doživim neku neprijatnost na granici.

Rezime:

- prvi korak - vađenje krvi (kod našeg veta) koji dalje šalje u Pasterov institut uzorak sve ukupno 7500 din

- drugi korak - klinički pregled veterinara u Veterini Bg danas smo uradili 720 din, kod našeg veta 1400 din

- treći korak - moramo u roku 24 h s potvrdom veterinara i izveštajem o antitelima (iz Pastera) otići u Republičku veterinarsku inspekciju i u uplatiti taksu 3600 din

To je procedura po Zakonu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала велико, Helass, ово је најпрецизнији одговор који се овде могао прочитати у последње време. И потпуно се слаже са речима нашег "доктора за кучиће", да се тако изразим.

Играње са папирима може скупо да нас кошта, а све то "титрање" није прескупо онима који су прави кучкари и имају велику потребу да свог длакавог, лајавог и зубатог члана породице одведу са собом, да не тугује нити он-она нити породица, због растанка на пар недеља.

Хвала.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu, ovo je moj mali doprinos temi.

Ni mi ne zalimo za našu kuju, niti smo u bilo kom trenutku pomislili da je ostavimo! Sa nama je od oktobra, prvi nam je pas, pa kako bude. Prilagođavaćemo se.

Lično, mislim da je suma od 3600 povelika za jednu taksu, naročito što dobijeni dokument izdaju na osnovu druga dva dobro plaćena, a da pritom psa ni ne vide. Znači taksa je samo namet! Po medni bi bilo potpuno logično poneti titar i potvrdu veta i to je sasvim dovoljan dokaz da pas neće "inportovati" besnilo i sl.

Veliki pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to je ono sto sam i ja rekla u svom predhodnom postu..po meni je titar i potvrda o zdravstvenom stanju i vakcinama dovoljna..a tak sertifikat je samo da drzava uzme pare..i to jos imamo neljubaznog inspektora koji nas evo vec drugu godinu zeza..te nema sertifikat, te narucio je, te nije stigao, te zalutao je..

Ali ne odustajem od vodjenja svog ljubimca na more..nizasta na svetu..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji javasluk!!! Mi sutra idemo u inspekciju a u petak na more. Ako nemaju sertifikat izdace mi bilo sta i potpisace da nemaju, ako ih nije sramota!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sertifikata za Grcku ima. Malopre smo sve zavrsili. Sertufikat je neophodan zbog propisa EU. Takodje, ukoliko vam zatreba veterinar u GR a nemate sertifikat, duzni su da vas prijave. Koje su posledice ne znam.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka