novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Хм...

https://www.greekferries.gr/pets.htm

http://www.go-ferry.com/pets-on-board.html

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To su korisni linkovi i sve je to lepo i krasno. Ali...Da li je tako i u realnosti? Recimo, naš pas je osetljiv i plašljiv i kada bismo morali da ga zatvorimo u neki kavez, čudo bi napravio od straha. A da bude sve vreme u kolima, makar mi bili pored njega, u kolima je pretoplo (ovde pominju karavane). Veterinari strogo zabranjuju da pas boravi i DVA minuta u vrelom autu, može doći do toplotnog udara. Na palubi - to je druga stvar. Ako dozvoljavaju. A ako je to samo za potrebe sajta, rizik je preveliki. Morali bismo da se vratimo. Tako da...Neka svako odluči kako misli da je za njegovog psa najbolje. Pozz :unsure:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde imaju da se kupe (sklopivi) kavezi za psa u autu. Imamo jazavicara pa ako ga budemo vodili da imamo to zbog trajekta .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kupila preko kupujem-prodajem od lika koji pravi 65e za malinou

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To su korisni linkovi i sve je to lepo i krasno. Ali...Da li je tako i u realnosti? Recimo, naš pas je osetljiv i plašljiv i kada bismo morali da ga zatvorimo u neki kavez, čudo bi napravio od straha. A da bude sve vreme u kolima, makar mi bili pored njega, u kolima je pretoplo (ovde pominju karavane). Veterinari strogo zabranjuju da pas boravi i DVA minuta u vrelom autu, može doći do toplotnog udara. Na palubi - to je druga stvar. Ako dozvoljavaju. A ako je to samo za potrebe sajta, rizik je preveliki. Morali bismo da se vratimo. Tako da...Neka svako odluči kako misli da je za njegovog psa najbolje. Pozz :unsure:

Latice- karavani sa klimom su zakon.. :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaki auto sa klimom je zakon. :rolleyes: Ali Veco, na trajektu niko od putnika ne sme da ostane u automobilu iz bezbednosnih razloga. Samim tim, čim motor ne radi, ne radi ni klima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda vazi za brod kao i za avion, ako je jedan pas na brodu onda se moze kretati sa gazdom. Vidjala sam pse na brodu, pored gazde i nisam primetila da se neko bunio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine po prvi put letujemo sa psom. Predstoji nam put do Lefkade. Mi nemamo transporter, pas ce biti ili u gepeku ili na zadnjem sedištu sa decom. Pas se uzvrpolji i pri kracoj voznji, radimo na tome da se prilagodi, ali dobro bi mi dosao neki savet kako vi iskusniji pripremite psa za duzu voznju i kako sve protice?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pominjete gepek - pretpostavljam da imate karavan. Vodite računa da tokom vožnje pas bude u stalnom kontaktu sa vama, to će uticati na smanjenje napetosti. Pripremajte ga do leta kratkim vožnjama, ima još vremena do letovanja. I naš pas je u početku bio uplašen tokom vožnje, vremenom se privikao, sada spava tokom najvećeg dela puta. Veterinari preporučuju pauze u vožnji na svaka 2 - 3 sata, ne duže. Savetuju da se pas ne hrani pre puta, eventualno nešto malo i to 2 sata pre puta. Vodu nositi obavezno i neka mu bude na raspolaganju tokom vožnje. Znači, samo ga malo pripremajte i biće sve OK. :) Sve najbolje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na savetu!

Nemamo karavan vec Punta. U pocetku smo je vozili ispred suvozacevog sedista i tu je bila vidno uznemirena. Sada se vozi u gepeku gde je puno mirnija (valjda tu ima bioskop :-) ) . Ali i tu cvili i vrti se posle 15 ak.min.,osim posle trcanja kada obicno spava.

Citala sam da tabl.protiv povracanja blago uspavljuju pse pa sam pomislila da bi smo mogli tome da pribegnemo ukoliko bude neophodno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O tableticama protiv mučnine su na prethodnim stranama pisali članovi slatkiš i veca2. A pitajte i veterinara, najbolje će vas savetovati s obzirom na uzrast i kilažu psa. :) Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

То би код нас изгледало овако:

14053950144_495d7a8ccf.jpg

"Како то мислиш: Пређи на задње седиште?"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam jedno kratko vreme imao haskija, vozila se isključivo na zadnjoj polici. Popne se tamo, jedva i svrti se. Posle sam je jedva izvlačio odatle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neki vole da se voze :). To im je kao neka igra. A zajedničko svima je da su med medeni :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja pudla samo hoce na prednjem sedistu ito meni u krilo, mesto suvozaca.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka