novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Slike su predivne, bas se vidi koliko ste uzivali..a kacket je fenomenalan!

Hvala za info o nevenovoj kremici, kupicu je obavezno..

Mi smo danas vadili krv za onaj titar test, bilo je cupavo ali smo uspeli..citala sam iskustva po forumu i mnogi kazu da su isli bez tog testa, ali ja ipak ne bih da rizikujem..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primakao se put, dokumentacija skoro prikupljena..

E sad imam dve informacije za taj finalni sertifikat..

Negde pise da se vadi 48h pred put, a negde da vazi 4 meseca..

Nama bi bilo lakse da mozemo ranije da ga izvadimo, da ne jurcamo zadnji dan..

Da li neko pouzdano zna sta je od ovoga tacno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravce, znam ja pošto je vadim u petak. Dakle, mora da se izvadi 48h pre puta i nakon toga važi 4 meseca , ništa duze niti kraće . Nešto manje od 4000 izadju te dve takse koje se moraju platiti da bi se dobio sertifikat. Uz to naravno da vam veterinar pečatira u pasošu da je pas dobio frontline ili neko od tih sredstava, kao i da je očišćen od parazita. Mi smo to obavili juče. :) Još koji dan i idemo :)))))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

slatkiš, hvala punooo!!

Znaci ipak mora 48h pred put..

Frontlajn i Drontal ce svakako dobiti ovih dana, jer nam je na redu bez obzira na put, pa cu traziti da mi to ispecatira..

Jedino cu ipak kontaktirati veterinarskog inspektora ovih dana da vidim da li imaju te sertifikate..da ne bude da odem dva dana pred put, a oni kazu da nemaju papir..

Srecan put i lep provod vam zelimo!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na čemu :) da , nesme biti starija od 48h. Nazovi obavezno, ja sam ih u NS zvala pre neki dan i rekli su mi da za grčku imaju sertifikate :) nama je malo nezgodno tih 48h jer putujemo u nedelju uveče, ali valjda će biti dobra potvrda i od petka , pošto subotom ne rade :) Doduše unazad 3 godine koliko putujemo sa psom nikad nam na granicama nigde i nisu tražili sertifikat, makedonac me pitao samo da li imam pasoš za psa i to je sve, isto i kod hrvata.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa mnogo ljudi sam pricala i svi su mi rekli da im niko nikad nije trazio nista za pse, ali ja se bojim da krenem tako na blef..

Sad imamo taj titar dozivotno, a za sertifikat stvarno nije problem da se izvadi svake godine..i da idemo bezbrizno..

Muz je danas bio kod veterinarskog inspektora, rekao je da imaju sertifikate i da ce sve biti ok..

Jedva cekam deseti jul..jako me zanima kako ce moj shi cu da prihvati sve to..nadam se najboljem..a vama od srca lep provod i srecan put!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala, vama takodje srećan put, ja sam danas obavila sve u vet.inspekciji tako da ne moram sutra, zamolila sam je da stavi sutrašnji datum i to je žena i uradila, inače ono što je novina :)))) ( srećni smo jako) je da su dobili nove sertifikate nesto drugacije od onih prethodnih godina i na jedan sertifikat može do 5 pasa ili mačaka za nekomercijalne odlaske u EU, tako da smo platili SAMO JEDNU TAKSU :))) od 3530+300 =3830 din za OBA PSA :)) jupiiiii, presrećni jer smo uštedeli skoro četiri hiljade koliko bi morali da platimo i za drugog. Ono što je ostalo isto je da sertifikat važi 4 meseca i isključivo za zemlju koja je navedena, tj. Grcku, jer zemlje clanice eu traze svaka ponaosob sertifikat na svom jeziku, tj dvojezicko engleski + drzava za koju se izdaje isti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E bas mi je drago da ste dobro prosli sa serifikatom i ustedeli lepih 4000, taman da se castite lepom vecericom na moru..

Mi imamo jednu kucu, ali super sto si podelila informaciju sa nama, nekom ce sigurno znaciti..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa mnogo ljudi sam pricala i svi su mi rekli da im niko nikad nije trazio nista za pse, ali ja se bojim da krenem tako na blef..

Sad imamo taj titar dozivotno, a za sertifikat stvarno nije problem da se izvadi svake godine..i da idemo bezbrizno..

Muz je danas bio kod veterinarskog inspektora, rekao je da imaju sertifikate i da ce sve biti ok..

Jedva cekam deseti jul..jako me zanima kako ce moj shi cu da prihvati sve to..nadam se najboljem..a vama od srca lep provod i srecan put!!

Suprug i ja smo se pre četiri dana vratili iz Platamona, vodili smo i našu kucu. Treća je godina kako ga vodimo. I naši i Makedonci su i prošle i ove godine tražili kompletnu dokumentaciju za psa (čak i na uvid, nije bilo dovoljno da samo kažemo da imamo), tako da nikome ne bih preporučila da krene bez nje. Srećom, imamo izuzetnog veterinara, koji nam svake godine kompletira dokumenta koja su neophodna, naravno vodeći računa o rokovima i svemu ostalom. I već je treća godina kako nemamo nikakve brige oko toga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Latica, sta su vam konkretno trazili?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Latica, sta su vam konkretno trazili?

Imam utisak da je je carinik (makedonski) tražio "papire", zato što mu je zasmetalo što je kuca zalajala. Dali smo mu pasoš, potvrdu o izvršenoj vakcinaciji protiv zaraznih bolesti, protiv besnila (u pasošu) i u pasošu nalaz vetrinara da je pas zdrav.

On je sve to gledao i čini mi se da nije ni imao pojma šta gleda. Bitno je sve to imati, a reakcije i ponašanje carinika niko ne može predvideti. :dosada:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ovaj moj laje cim se neko priblizi kolima..znaci da ce i nama sve traziti.. :rolleyes:

Nema veze, sve cemo papire imati, pa neka gledaju do mile volje..

Danas sam trazila kuci kacket po pet shopovima, ali ne nadjoh..moracu sama nesto sasiti,.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ovaj moj laje cim se neko priblizi kolima..znaci da ce i nama sve traziti.. :rolleyes:

Nema veze, sve cemo papire imati, pa neka gledaju do mile volje..

Danas sam trazila kuci kacket po pet shopovima, ali ne nadjoh..moracu sama nesto sasiti,.

Ma da, imajte sve papire za svaki slučaj, nikad se ne zna ko od njih može šta da traži... :rolleyes:

Ovo je naš "opasan" pas

post-44168-0-73481500-1372261227_thumb.j

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uuuuu, mnooogooo opasan..

Diiivan je!!! :srce:

Moj je shi cu, ima cele 4 kile..kad krenem sa njim u setnju, svi me zezaju da je kao igrackica na navijanje..

07042013409_zpsc0eaf6b2.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdravce za naše četvoronožne prijatelje. Mi se kupamo i uzivamo već treći dan. Obojica su ludi kao struja :) prilikom ulaska u makedoniju policajac nas je samo pitao da li imamo papire za pse ( pošto smo poveli dva ) , ja sam mu ih pruzila, ali ih nije ni pogledao, niti pasoš , niti sertifikat. Kuce su naravno lajale kao poludele na njega :( Ovde prži sunce i lako se izgori , tako da je i zaštita pod suncobranom mala za kučiće da znate . Njih danas nisam ni vodila na plažu jer su prave male ludice i nemogu ih isterati iz vode :)))) Toliko za sad od nas, fotkice kad stignemo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka