novi_beograd

Sa kucnim ljubimcem na odmor

314 poruka u ovoj temi

Posto imamo maltezera koga nemamo kome da ostavimo 10 dana koliko bi smo isli na odmor, da li je neko vodio psa sa sobom na Tasos u privatni smestaj. Da li su Grci toliko dobrodusni da dozvole u svojim privatnim apartmanima prisustvo domace zivotinje?

Bilo kakav komentar, iskustvo i tome sl. bice veoma korisno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Retko ko dozvoljava u svojim apartmanima kučiće i mačke . A iskreno i meni :besan: nije sve jedno da mi se na plaži oko dece muvaju kučići koliko god bili mirni kako obično vlasnici kažu. Tako da ostvite nekome divnu kucu i pošdetite se neprijatnosti u putu od vađenja pasoša za psa i koje kakvih nervoznih  vlasnika apartmana :ljutko:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da imam kome da je ostavim ne bi postavljala ovu temu ovde.... pas ima italijanski pasos isto kao sto ga i ja imam, tako da ni to nije problem...a naprosto ne mogu da verujem da niko ne dozvoljava pse.... ili da niko nije video kucnog ljubimca u hotelu ili apartmanima u grckoj...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Podržavam akciju.

Kućni ljubimac je član porodice.

Mnogo zdraviji i prijatniji po okolinu nego neki ljudi sa kojima sam delio plažu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam videla, niti sam ikad čula da je u nekom hotelu bilo dozvoljeno. Za apartmane još i ne znam, ali za hotele stvarno nisam čula da je neko smeo da boravi sa psom....

Probaj da ih pitaš, pa ako puste, puste..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ide, a zašto ne bi? Mnogi hoteli dozvoljavaju boravak kućnim ljubimcima, a nisu izuzetak ni vlasnici apartmana. Treba potražiti sajtove sa detaljnim opisom smeštaja i usluga koje pružaju - npr www. Greeka.com, kada nadjete smeštaj koji vas interesuje u Main Facilities ćete naći Pets allowed ukoliko dozvoljavaju ulazak kućnim ljubimcima. Postoji simbol koji će vas jasno uputiti na stav vlasnika smeštaja. Ako naidjete na smeštaj koji vam deluje atraktivno, a stav vlasnika vam nije jasan, slobodno postavite pitanje mail-om. Naša porodica je ponosni vlasnik čak nekoliko ljubimaca, i planiramo da povedemo na letovanje najmladjeg (kako da kažem, ako ne člana porodice), pa smo postavljali ovo pitanje u više navrata Grcima koje nude apartmane. Iznenadićete se da medju njima ima iskrenih ljubitelja životinja, i da se i na taj način mogu sklopiti neka lepa prijateljstva. Samo hrabro napred...

Uostalom, kod onih drugačijeg uverenja, ni mi nikad ne bismo letovali...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovo je vec malo utesnije... vec sam pomislila da cu psa morati da izbacim negde na auto putu BG-Nis ili ispred kontejner servisa u kraju (sala).

Znam da psima nije dozvoljen ulazak na javne plaze, kao sto je slucaj u Italiji i Francuskoj...to isto ocekujem i u Grckoj... i slazem se, ne vole svi pse.

Prosle godine smo bili u Hrvatskoj... koliko Nemaca i Austrijanaca je bilo sa psima.

Moj pas je zabavljao celu plazu, i imali smo tu srecu da se niko nije bunio.

Tasos smo izabrali zato sto se lako stize kolima i zato sto ima puno skrivenih plaza na koje pas moze da ide. Jos samo da nadjemo smestaj :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na svim plazama na Tasosu vidjali nase turiste sa kucama. Istina psi nisu ulazili u dublju vodu, vec su se samo igrali u plicaku ili izlezavali na obali. Sad mi je zao sto vlasnike nisam pitala gde su odseli, jer i mi planiramo da kupimo maltezera ili bisona, pa bi nam ta informacija bila od koristi.

Obzirom da znam koliko je komplikovana i stroga procedura dobijanja dozvole za ulazak psa u zemlje Evropske unije, verujem da su svi ti psi zdravi (drugacije im ne bi bio dozvoljen ulazak u Grcku), te njihov boravak u hotelu, apartmanu ili na plazi ne bi smeo da bude smetnja.

Najbolje je da u agenciji trazis kontakt telefon ili e-mail adresu vlasnika objekta koji si izabrao, te da ga direktno i otvoreno pitas da li bi vas primio zajedno sa kucom. Pretpostavljam da im stav nije isti kada su u pitanju male i velike kuce.

p7300137zk9.jpg

- kuca na plazi Notos

p8010338gm1.jpg

- zlatni retriver na plazi Pachis

p8240064zt4.jpg

- kuca na glavnoj plazi u Pefkariju, ispred hotela "Elizabeta"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E tako ja napisah jedno 30 mailova vlasnicima studija i apartmana na Tasosu sa nadom da ce bar neko da nas lepo udomi na 10 dana. U svakom slucaju ako neko ima dobru informaciju, bice od koristi.

Nameracila sam se na Tasos po cenu da odem tamo bez rezervacije pa onda da kucam od vrata do vrata sa sve psom u rukama :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nameracila sam se na Tasos po cenu da odem tamo bez rezervacije pa onda da kucam od vrata do vrata sa sve psom u rukama :)

"Govori tiho i nosi psa sa sobom. " :D :D :D

Nadam se da cete uzivati sa svojim ljubimcem na Tasosu ovog leta. :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo imali jedno ludo kuče na Krfu u susednom apartmanu, neki par ga je poveo i nisu imali problema nikakvih..Doduše, stalno su imali povodac, pa i na plaži, nisu ga puštali da šeta sam.. Ali je blesavo skroz bilo, baš me je zabavljalo.

U svakom slučaju, pokušaj u apartmanima, za hotele stvaaarno nisam sigurna da dozvoljavaju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa narode, zahvaljujuci nekome (ne pamtim ime) ko mi dade grcki sajt sa apartmanima, nadjoh i ja resenje za svoje probleme. Nemate pojma koliko divnih & dragih grka hoce da mi iznajme apartman :)

Elem ko u bajci prica ima srecan kraj i svi idemo na more.

Sad, ako ima jos neko sa domacom zivotinjkom a da ne zna gde ce...imam jedno 10 apartmana na razlicitim lokacijama Tasosa, pa moz' da bira (ko ja).

Raspon cena od 28-75 jevreja na dan.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E bas mi je drago sto ste nasli apartman za vas i kucu !!!

Kao sto si na mojim fotkama video, kuca je na Tasosu dobrodosla na svim plazama, a ako bas voli i da pliva, na stotine divljih plazica bez igde ikoga vam je na raspolaganju.

Lepo se provedite i postavite slicice kad se vratite (mozda mi se svidi za "zeta" ili "snajku" kad nabavim kucu ili za kucu mog brata - maltezerku).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jako sam srećna što se na delu pokazalo da nije nemoguće naći smeštaj ako vodite kućnog ljubimca i ako uložite malo napora... I ja sam letovala na Thassos-u pretprošle godine, i mogu vam reći da je izbor pravi, u što ćete se i sami uveriti... Sigurna sam da niko neće praviti problem oko psa na plaži, i mi smo ih vidjali - uvek bi pobrali samo simpatije, a nikada negodovanje... Budite bez brige, i javite se sa utiscima po povratku...

Inače, i ja sam danas uplatila depozit za apartman na Skithos-u - naravno, u paketu sa našim irish softcoated wheaten terrier-om - ma ne bi bilo šanse da ga ostavimo kod kuće :D ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa narode, zahvaljujuci nekome (ne pamtim ime) ko mi dade grcki sajt sa apartmanima, nadjoh i ja resenje za svoje probleme. Nemate pojma koliko divnih & dragih grka hoce da mi iznajme apartman :)

Elem ko u bajci prica ima srecan kraj i svi idemo na more.

Sad, ako ima jos neko sa domacom zivotinjkom a da ne zna gde ce...imam jedno 10 apartmana na razlicitim lokacijama Tasosa, pa moz' da bira (ko ja).

Raspon cena od 28-75 jevreja na dan.

Cao,svima! Novi sam clan i ne znam da li ovaj tekst ide kao odgovor "Novom Beogradu" ili na forum. U svakom slucaju cu zamoliti za kontakt ljudi na Tasosu koji iznajmljuju apartmane gostima koji vode sa sobom i svog ljubimcima (u mom slucaju psa). Moj mail je alba66lea@yahoo.com Hvala. Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka