salsita

Kako da se spakujete...

190 poruka u ovoj temi

ja sam par puta korisitla ove iz top info shopa, i bilo je ok, nista vise zguvano nego sto bi bilo u prepunom kuferu.

Lepo ih naredjaj i vakumiraj. Prostora dosta ustedis. Samo obrati paznju da iako su tanke kada ih vakumiras nisu lagane ;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno! Probacu u svakom slucaju, ali te kvalitetnije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu li efikasne one vakuum kese za pakovanje? Da li se previse izguzvaju stvari?

ne izguzvaju stvari ali moras da se zapitas sta ces kad se budes vracala?? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pakovanje mi je od svega najsladje..

Uvek idemo kolima i sve nam lepo stane..

Garderobe ima najmanje, hemije osrednje, peskira malo vise, a hrane najvise..

Muz i deca su probiraci, jedu samo ono na stA su navikli i to ne mogu da iskorenim godinama..jedne godine samo nismo nosili nista i propade mi letovanje po prodavnicama i restoranima u potrazi za onim sta im se dopada..em ostali gladni, em nervoza..neka hvala..

Jos kuci napravim jelovnik za sve dane i sve ponesem i mirna backa..i kad sve stavim na gomilu, toga uopste nema mnogo i svega bude knap, a taman..

A kad bih sama isla, sve moje bi stalo u jednu prosecnu djacku torbu..zaista sam minimalista po tom pitanju..

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozda ce pomoci nekome ja godinama nisam mogla da pronadjem naocare sve su mi velike i drske mi strce mnogo iza usiju dok nisam za klinca kupila naocare i o kakve radosti taman su mi i onda sam ukapirala da sam godinama trazila na pogresnom mestu da sam trebala da probam decije i nasla koje su mi dobre :) a sto se tice zice za ves pre sam kupila ali zaboravila da ponesem pa sam iskoristila kaiseve od putne torbe spojila ih i plus sam moglaa da ih podesavam a i imala sam po dve zice :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moji trikovi za pakovanje:

U gepek idu dva kofera, veci i manji i jedna meka torba. Dan ranije napravim probu kako da ih postavim, naravno prazne, (sad vec znam gde sta ide pa ne moram). Uzmem u obzir da puni koferi bez obzira sto su oni srednje cvrsti zauzimaju vise mesta. Spakujem stvati. Torbu napunim oko 2/3. Kad to stavimo u gepek, onda dopunim torbu, neverovatno koliko se mesta dobije kad se torba formira prema prostoru koji je ostao - sve one beskorisne rupe.

Suncobran stavimo na dno gepeka uz sedista.

Ostale rupe popunimo sa sitnicama iz gepeka npr, kompresor, alat..., eventualno neki par obuce.

Na sve to prazne torbe za plazu i nesto tipa torbe za kupovinu iz lidla, npr., da pokupim stvari iz auta kad stignemo.

Mala torba, cvrsta, za lekove i kozmetiku ide ispod decjeg sedista i dobro dodje da dete osloni noge.

Mali platneni rucni frizider sa hranom i picem za put napred pod noge, flasice u vrata.

Peskire za plazu rasporedim po sedistima, nesto izmedju dece. Nije bas najsrecnije resenje, nosim mnogo peskira, ali bolje nemam.

Kad stignemo, stvari iz auta pokupim torbe za plazu i ukupno imamo 6-7 komada prtljaga, sve deluje lepo i uredno, nema sitnih komada prtljaga.

Sve ovo za cetveroclanu porodicu, sa tinejdzerkom na koju otpada 50 % svega.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva su iskustva u septembru - da li su potrebni dodatni pokrivaci i frotiri za pokrivanje? Posto su noci svezije da li treba poneti nesto dodatno za nocno pokrivanje ? Takodje ne znam da li za francuske lezajeve imaju duple pokrivace ili jedan veliki - sta da radim ako smo navikli da se svako pokrije svojim pokrivacem, zar treba i to da nosim u Grcku ili je moguce dobiti nesto dodatno za pokrivanje od samih vlasnika apartmana ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi,

Nedavno sam dobila na poklon peškir od mikrofibera, od drugarice, koja puno putuje. U početku sam bila vrlo skeptična, ali sam ga ponela na proputovanje Italijom sa kog sam se nedavno vratila.

Sada želim samo svima vama koji još niste čuli za njih da vam ih najiskrenije preporučim - uštedećete jako puno prostora pri pakovanju, a mekani su i lagani, i jako se brzo suše. 

Definitivno jedna od stvari na koje ću prvo misliti kada se budem pakovala za sledeća putovanja :)

Srećan put, i dobra avantura gde god se uputili :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ako ti nije teško stavi sliku da vidimo kako izgleda

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka