salsita

Kako da se spakujete...

190 poruka u ovoj temi

E bre Katarina :azdaja: Ne moras valjda da imas savrseno telo da bi obukla bikini???Kakve veze ima, ma ne bih obukla jednodelni kupaci u zivotu na moru, po ceo dan da mi onako mokar bude preko stomaka, grozno. Da ne pricam da pocrnim a stomak mi ostane beo, bezveze. Nosi ono u cemu se najprijatnije osecas, ne ides da poziras nego da uzivas u moru sa svojom decom

Ja lagano krecem sa pakovanjem, majko mila :nesvest: Dvoje male dece od kojih je jedno beba, pa nosimo i pelene, kolica, hranu, teglice za bebu, .... Sreca pa imamo baby cot u sobi inace bismo teglili i putni krevetac :nesvest: Pa igracke, suncobran, bazen, sator za plazu...Ijao

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nemam neki problem sa pakovanjem.

Nikad ne pravim spiskove i dosad mi se nije desilo da nesto zaboravim, Naravno desice se kad tad, ali ono sto je najbitnije proveravam po sto puta, a to su dokumenta, pare, foto aparat i punjaci za foto aparat. To mi je najbitnije.

Naravno krenem i ja sa kupovinom i pranjem i mesec dana ranije, ali ne pravim spisak. Imam neki svoj sistem pakovanja i njega se drzim i dosad je bilo ok.

Naravno ponesem nekad vise stvari nego sto mi treba. Ponekad obucem sve, a ponekad imam viska. To mi malo zavisi i od nekog raspolozenja kad sam na odmoru i naravno zavisi gde smo.

Ja takodje nosim Bozen rukavicu na putovanja, koristim je uostalom i kod kuce. Ali ima dve, jedna je za put, a jedna stoji kuci.

Dosta sitnica imam duplo sto bi se reklo, pa to prakticno ni ne vadim iz nesesera, uvek stoji spremno za put, a kucne stvari ostaju kuci. Naravno zamenim nesto, obnovim kad istekne rok trajenja ili se istrosi, ali mi je to manje vise spremno za put uvek.

Relativno se brzo spakujem. Uvek se pakujem taj dan kad putujem ili eventualno dan pre, ako rano ujutru krecem.

Meni je zanimljivo da moj dragi cesto ponese vise garderobe nego ja. Naravno moj kofer bude tezi zbog kozmetike, ali on cesto ima vise stvari :D

Uglavnom pare i dokumenta i foto aparat (naravno sa punjacem) to mi je najbitnije, a sve otalo moze da se kupi. Osim ako se ne ide bas na neku destinaciju gde nema nista, ali ja za sada jos nisam bila na takvim destinacijama.

Ono sto ja mrzim, to je raspakivanje. E to bas mrzim :dry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je najgore kad se vratimo kuci, pa je sve za pranje, pa ne znam gde cu pre i sta cu pre :zid:

Pa kad se uhvatim za peglu, to trajeeeeee :zid:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se ako sam glupa, ali sta znaci "obaska"?

Obaška znaci posebno...trebalo je staviti crticu izmedju "laptop" i "obaska"...eto zasto treba imati i sva slova na kompu! Ja nisam imala ranije, pa sam navikla da pisem isto "s i š", "z i ž", "c i č i ć"...i nije glupo pitati! :)

"I meni-u veliki, srednji i mali, laptop obaska, plus kesa sa jaknama, rancic sa klopom i vodom.... :nesvest: "

Jos bih dodala i jednog KOFER BOY-a

Eee, "te" sam imala i kod kuce i ovde! ;)

Ispratili me muz i sin, a docekao gazda..sa kamionetom (mora da mu je zena rekla da njime podje, a ne obicnim autom!), :) .

Kada je bus nastavio do sledeceg mesta za istovar putnika (prasina pored busa se slegla), ostala sam, kao i mnogo puta do sada, okruzena tovarom...sreca pa sam znala telefon gazda!

A onda su me jos neke putnice zamolile da preveze i njihove stvari! Jadan moj Jorgo! :nesvest: :)

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast! Dobra organizacija podrazumeva i kofer boy-a!

Izmenjeno (DraganV)
nepotreban citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja krecem na put tek za mesec dana ali me vec hvata muka kad pomislim na pakovanje. Ne nosim nesto puno stvari nikad, pravim spisak pa pakujem, ali putujem sama sa malim detetom. Moj kofer, njegov kofer, sreca pa to predajem odmah. Ali do aviona imam da vucem torbu sa pelenama, flasicama i ostalim njegovim potrepstinama, kolica i sediste za auto i mali koji nema ni dve godine, verovatno cu da ga stavim u sling pa da ga nosim jer mi je to bolje nego da ga jurim po aerodromu, a necu mocu da ga stavim u kolica jer na njih da stavim sediste. Jos nema sanse da sve potrepstine za put spakujem u tu jednu torbu, pa se nadam da ce da stane ako nosim jos i ranac, volela bih da prodjem bez onog rucnog kofercica, jer prosto nemam dovoljno ruku da jos i njega guram, mada sin voli da vuce te kofercice. Svi saveti su dobrodosli.... Videcu da sve sto mogu natovarim na kolica, to sediste cu da pricvrstim sa necim, pa cu na rucke da okacim torbu, a ranac ako moze da stane u onu korpu dole bio bi super, ako se ne raspadnu do ulaza u avion nista nisam uradila. Prosle godine smo isto tako isli sami, ali nisam nosila sediste jer je bio mali pa su mi dali onu korpu za njega koja se pricvrsti za onaj zidic ispred sedista i u tome je spavao, ali smo imali koferce i torbu i kolica. Sad je opet nocni let, uzela sam mesto i za njega jer nema sanse da ga drzim u krilu, a sediste cu da nosim jer mu je u njemu lakse i da sedi i da spava a i sigurniji je, plus ce mi trebati i na destinacijama. Jos ako se opet budemo vozili autobusom do aviona, jer cesto tako bude, to mi je dupli problem sa ukrcavanjem i iskrcavanjem. Sreca pa se uvek neko ponudi da pomogne jer sama ne bih mogla nikako.

Izmenjeno (citza)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citza, ja cesto putujem sama sa decom ili pa sada sa malim detetom (1 god) ...ne znam koja ti je relacija al ja iz Nemacke za BG uvek putujem ovako: odmah predam kofer veliki i kolica a i sediste dam sa prtljagom jer mi je let 2h u slucaju da je vise mozda bi sediste i uzela sa sobom u avion..i nikad nemam vise od jednog ranca kao rucni prtljag ..u njemu su pelene,kasice,gricke,igracke,mleko...to na ledja,dete u ruke a ako bas ne mogu ima na aerodromu njihova kolica...

Izmenjeno (katarina029)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni je let duzi, dolazim iz Dubaia, nekih 6h do Beca, pa tamo presedam, ali bar se ne zadrzavam na aerodromu jer mi je pauza oko pola sata, onda taj let do Bg, je kratak, ali nemam vise gde da predam sediste pa cu ga staviti. U jedan ranac nema sanse sve da spakujem, jer imam i svoj aparat, koji je veliki, a ne mogu da ga stavim u kofer jer se bojim da se ne osteti, za njega sam kupila sad vec novu igracku za let, ona kao tabla na kojoj se crta, pa se povuce nesto i to se izbrise pa crta ponovo, ni to nije malo, njegova igracka za spavanje isto nije bas mala, moram da nosim i rezervnu garderobu, cebence necu jer to daju na letu, a imam i sling pa cu ga sa tim pokriti, ako mi se cebence ne bude svidjalo. Jedina svetla tacka tog putovanja je sto je nocni let i nadam se da ce spavati, tako je prosli put, a i inace ok spava. Kad krenemo iz Srbje onda cemo se naci sa tatom u Becu pa idemo dalje,i tu mi je vec lakse, jer ima ko da nosi sta treba i jos jedan da ga zabavlja, a u povratku nam je dnevni let, pa racunam da ce biti teze zanimati ga, pretpostavljam da ce i tu spavati ali ne verujem da ce da sastavi 3h kao kuci, nego mozda 1h, sto posle povecava nervozu. I ja sam razmisljala da predam kolica, ali onda mi ostaje sediste koje ne znam kako da nosim, jer to nije ono malo za bebe, nego vece. I to sad moram da kupim drugo sediste jer nase ne moze na avion, mnogo je glomazno, a i da moze ne bih ga nosila jer ima jedno 15kg.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuuu, kad čitam kakve peripetije sa dečjim stvarima, prosto mi drago što su moja odrasla :Help: . U naše "bebeće" vreme, pre 10-15 godina, nije bilo svih tih zezalica. Deca su se pokrivala jaknama, igrala u avionu čašama i kašičicama, spavala, jela i sve je bilo ok. Nemojte se nepotrebno opterećivati nekim stvarima koje btw detetu uopšte nisu bitna. Jedan topao savet: DECI SU UVEK INTERESANTNIJE TUĐE (NOVE) STVARI, pa prepustite malo mašti i detetu na volju-ovo govorim kao već iskusni rositelj dvoje tinejdžera :onaaako:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma znam da oni vole da se igraju sa tudjim stvarima, ali 6h je dugo, i case i viljuske i table za crtanje ce da mu dosade, kao i onaj paketic za decu sto dobije od stjuardese. Pusticu mu malo da gleda neki crtani, sigurno ce se obradovati i daljinskom i slusalicama, a mozda nam se posreci pa dobijemo i ipad za put, za koji cemo naci vec nekako mesta u rancu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nocni let-pola puta spavanje minimum...i mi putujemo za mesec dana...meni je jedini problem od ulaza do predaje kofera jer ih imam 6,plus kolica :nempojma:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sve na ona kolica (ako uopste moze da stane svih 6 komada plus kolica) a dete nosi, nadam se da nije daleko salter. I ja se stvarno nadam tom spavanju, jer avion polece oko 2. Prosli put je bio budan u kolicima na aerodromu sve vreme, i kad smo usli u avion malo je razgledao one novine i tako nesto, ja ga drzala kod mene za poletanje i on zaspao, budio se par puta kad je neko drugo dete plakalo, ali ga ja uzmem malo i on nastavi i spavao je do sletanja. Kad bi sad opet tako bilo bi super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Citza i katarina,

samo opušteno i što manje nepotrebnih stvari. Klinci osete kad su im roditelji pod tenzijom, pa se i oni unervoze. Pričajte sa decom iako su mala i pokazujte im okolinu, prijaće im ta vaša okupiranost njima, lakše će se umiriti, zaigrati i zaspati. Uvek sam nosila neke knjigice i na taj način im prekraćivala vreme. Ručne torbe i tašnice najviše 2 i sve za jednokratnu upotrebu, nema da brineš da ćeš nešto izgubiti. Uživajte dok su mali, vreme brzo proleti, pa ćete posle, kao ja danas, žaliti što nisu mali.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

uzivam ja svaki dan sa mojom smizlom od 1 god jer vec imam veliku od 9 pa znam kako brzoo rastu deca ..nego ja imam 2 velika kofera i 4 mala :dosada: jer ostajem u Srbiji 2 meseca a od toga i 10 dana Grcka pa ti vidi sta mi sve treba ...za mene minimalno,za decu jedan kofer a drugi kofer POKLONI :dance: ne smem se pojaviti kuci prazna bili bi :ohmy: ....ono jes malo teglim al bar uzivam kad poklanjam a oni su svi :uraaaa:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E za to se vredi potruditi :hvala: ! Uspećeš ti sve to, samo natovari kolica, starija će ti biti od pomoći, a ovde će te valjda neko dočekati, treba da zasluže poklone.

Kad sam se vraćala jednom iz Izraela, išla sam sa 9 kofera, 2 ručne tašne, 2 ranca, 1 bebećom tašnom (imala tada samo sina od 3 god) i naravno nezaobilaznom nošom i njegovim omiljenim ćebencetom, ovi na carini nisu mogli da veruju :nesvest: . Moj svekar se samo preznojavao u očekivanju šta će mi oduzeti i koliko ću platiti overwaight. No, sve je prošlo glatko, znaš kako mi Srpkinje umemo da budemo šarmantne kad to želimo :ljubav:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka