bokivr

Prag - gradski prevoz, parking

26 poruka u ovoj temi

Jedno pitanje u vezi samog parkiranja u centru Praga - koja je cena po satu(recimo parkiram auto 3-4 sata i setam sa suprugom i decom),kako funkcionise samo parkiranje(sistem naplate)?

Hvala unapred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo zone i cene parkiranja u Pragu:

www.praha.cz/zony-placeneho-stani

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može li predlog gde parkirati oko trga Wenceslas u Pragu?

Hvala.

Izmenjeno (putnikkojiputuje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Parkiraj auto i idi svuda po centru tramvajem... :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ljudi, sad u petak putujem u Prag sa 2 drugara, i premisljamo se da li da krenemo kolima ili busem. Glavni razlog je parking, nas hotel koji smo uzeli naplacuje 15e dan sto mi je previse. Da li zna neko neku povoljniju varijantu za parking i gde i koliko? Bukvalno mislim da sutra treba da prelomimo pa ako neko ima neke korisne informacije nek ih podeli. Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji hotel je u pitanju? Koji deo grada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mrdnite malo izvan centra ima besplatnog parkinga koliko oces. Ja sam ga parkirao ispred stadiona Slavije besplatno nekoliko dana.

http://cdnstatic-2.m...aking_zones.jpg

Evo ti mapa-izvan sarenih polja se ne placa koliko ja znam pa vidji sto ti najvise odgovara.

Ako vas je trojica zbilja bi bilo pogresno otici autobusom kad imate auto jer ce vas ispasti jeftinije kolima a plus mozete otici i do Drezdena ili Karlove Vari opusteno,

Izmenjeno (stalker)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel Victor smo bukirali, on je u ovoj ljubicastoj zoni na ovoj mapi gore. A na ovoj mapi izvan ovih sarenih polja, jel se ne placa ili mislis da se ne placa? :)

Ne znam ja sam kapirao da moze da se ostavi u nekom trznom centru ili tako nesto, al citao sam negde kao da se i to placa, plus ne moze po ceo dan da se ostavljaju kola. Ne planiram tamo da se vozikam sa kolima po gradu, samo mi treba da ostavim kola negde na nedelju dana. Jel moze npr. kod tog stadiona da mi stoji 7 dana?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes da ga ostavis na periferiji koliko god hoces. Mi smo bili u hotelu izvan centra, oko hotela se nije placalo, ostavili auto besplatno a svuda isli metroom. Auto ti tamo apsolutno ne treba, osim da odes do Karlovih Vari ako zelis

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da po trznim centrima vise nema besplatnog parkiranja, imas 3 sata slobodno, posle se placa.

Na Pragu 3 gde ti je hotel je plava zona, verovatno ima negde i neka bela linija, ali tesko da ces naci mesto.

Dobar je predlog da ostavis auto na ulasku u Prag, tamo nema plavih zona, mozes slobodna da parkiras na bilo kom parkiralistu.

Kontaktiraj hotel, oni ce ti reci sve.

Izmenjeno (flor)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hotel Victor smo bukirali, on je u ovoj ljubicastoj zoni na ovoj mapi gore. A na ovoj mapi izvan ovih sarenih polja, jel se ne placa ili mislis da se ne placa? :)

Ne znam ja sam kapirao da moze da se ostavi u nekom trznom centru ili tako nesto, al citao sam negde kao da se i to placa, plus ne moze po ceo dan da se ostavljaju kola. Ne planiram tamo da se vozikam sa kolima po gradu, samo mi treba da ostavim kola negde na nedelju dana. Jel moze npr. kod tog stadiona da mi stoji 7 dana?

Moze kod stadiona ali sto bi tamo kad iznad tvog hotela ovo sto nije sareno mos da tamo kola ostavis.

To je 10 min pjeske od tebe.

Vidi se fino idi na google map pa spusti coveculjka u te ulice i lako ces vidjeti da je ulicni parking u onom dijelu koji nije obojen a iznad tvog hotela parking mjesta na ulici su obojena bijelom bojom znaci besplatno je,

Kad se placa obojena je linija u boji koja je i zona. Ove ulica Sokolovska na primer ili Krizikova jos blize su od tvog hotela 10 minuta pjeske,

U ulici gdje ti je hotel Husitska linije su plave sto jasno govori da je to parking zona koja se placa.

Srecan put i uzivajte!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://JB4069cc_mapa_zps6c4f0b1a.jpg

Dakle vi ste u zoni Prag 3 koja je vec zonirana a ove ulice iznad ne samo da nisu zonirane nego nisu ni u planu da budu(crvene su u planu).

Ja sam ponekad ostavljao kola ispod ulice Vitezna sa druge strane rijeke(dakle nize od mosta Legii) ali sad vidim da je taj dio grada u buducnosti predvidjen da se placa-na mapi je to zona Smichov crvena boja..

Dakle gore iznad hotela kao sto sam vec rekao parkiras slobodno kao recimo u Beogradu sa desne strane Cvijiceve gore pri vrhu gdje je slobodan parking one ulice Carlija Caplina ili Jase Prodanovica koje su od centra 10-15 min pjeske a nema zona.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, da, kapiram da cemo se lagano snaci tamo. Hvala puno na odgovorima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sinoc smo se vratili kolima iz Praga pa da napisem koju, mozda ce nekom koristiti. Put nas je izasao oko 200 evra, sa sve vinjetama. Plus sto smo se gubili podosta u Budimpesti i u Pragu, pa bi nas gorivo ispalo mozda i manje da nije bilo bezpotrebnog lutanja (u Budimpesti smo bukvalno 2 sata izgubili trazeci pravi put, tamo ja mislim da samo 1% stanovnistva prica Engleski, neverovatno). Sto se tice parkinga u Pragu, mislim da nije bas ovako kao sto je prikazano na ovoj mapi gore ili je bio debeli nesporazum izmedju nas i ljudi tamo koji su nam objasnjavali. Dakle svuda okolo je neka bela zona, i tu se valjda ne placa vikendom, a radnim danima da. Tako nam je nekoliko ljudi reklo. U ponedeljak smo dosta lutali trzeci besplatan parking (posto su nam ljudi rekli da i taj u beloj zoni se placa radnim danima), i nasli ga relativno blizu smestaja (4-5 stanica tramvaja), kod neke O2 kule, tu je i groblje neko. Ima nekih 200 parking mesta i tu se moze uvek naci mesto.

Sto se tice samog grada, sve pohvale, stvarno svako ko je iole u mogucnost treba da ode tamo na minimum 5-6 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav!

Putujem krajem februara po prvi put u ovaj grad i rezervisali smo hotel koji nije daleko od centra grada u zoni Praha 2(Vinohradska ulica).

U hotelu nude parking po ceni od 11e/dan i zanima me da li je u ovom podrucju moguce naci jeftiniji parking ili da rezervisem i parking?

Hvala!

Izmenjeno (RedThunder)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka