Guest Guest

Budimpešta

310 poruka u ovoj temi

Шта вам је људи, па западни политичари посећују и сам Кијев, а ви размишљате о Мађарској, која је још и добра са Путином, а чланица ЕУ и НАТО.

 

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Primili su jako puno Ukrajinaca, to mene brine, ne bi zeleo da naletim na nekog debila.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako se obilazi Budimpešta pešaka za dva dana, jer metro je za p... :hahaha: 

Screenshot_20230325_204526_Samsung Health.jpg

Screenshot_20230327_092358_Samsung Health.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nedavno se vratili oduševljeni. 

Preporuka za smeštaj Papillon apartment, na pešačkoj turi od znamenitosti i Budima i Peste.

Najjeftiniji parking 8e po danu Westend outdoor parking.

I ni slučajno ne jedite na štandovima Vorosmarty trga, najveće šišanje u životu doživeli nismo! Tri obroka na drvenim klupama, u kartonskim tanjirima 14 000din.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo bili krajem marta, ja posle 10+ godina, malo je reći da sam (ponovo) oduševljen gradom... :) U prethodnom postu se vidi koliko smo prepešačili za dva dana :rolleyes:

Koga zanima kako smo se proveli, evo YouTube videa: https://youtu.be/oqjAFB_ibzU

Izmenjeno (MarkoFaca)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ove godine smo išli u maju, kao i prošle u proveren htl pored Great Market Hall.

Odlična lokacija, on line rezervacije, plaćanje karticom, cena za 4-orokrevetnu sobu ~80€/dan.

Za prevoz Kupujemo čoporativnu kartu za sve nas na 24 h, na automatu, karticom.

Inače ne volim Forinte i pre polaska sam kupila samo za iznajmljivanje kolica u ZOO vrtu, nekih 30€ i dobije se cca 10.000 HUF, ostalo sve kartica.

Pored svih uobičajenih mesta Obišli 2 banje gde primaju decu, Palatinus i Csillahegy ili tako nešto :)

Sve to koristeći metro/tramvaj/bus/voz i zauvek ću biti oduševljena tom lakoćom i fluidnošću transporta po Budimpešti.

Zbog dece posetili i toplo preporučujem svima sledeće parkove-igrališta:

https://maps.app.goo.gl/hTUQX4SEpRNhpKhG6?g_st=ic

https://maps.app.goo.gl/y9zZogEcYZGQVU8v9?g_st=ic

Plan za sledeću godinu je kraj avgusta i otići u dve spoljnje banje -kupališta

Romai Furdo i Chilahegy koji imaju velike tobogane i neverovatno zelenilo u sklopu kompleksa. 

Grad za koji ne postoji dovoljan broj dana da se sve vidi i obiđe jer to je grad u kom se može živeti!

IMG_9702.jpeg

Izmenjeno (Nancy-uvek za put!)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko voli vozove i slicno ima u Budimpesti predivan Muzej zeleznice atrakcija za decu i odrasle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav :D

Cula sam za neki hotel bas u centru Budimpeste, na lepoj lokaciji koji je kao banja, i datira iz davnih vremena, drugarica je bila davno (valjda je neka nasa agencija je vodila u taj hotel) ali nikako da mi nadje koji je to hotel. Da li neko zna?

A bas bih volela da se "banjam" u tim termlnim izvorima na otvorenom, na zimi, a da budem smestena u gradu. Da li im zimi radi ono veliko klizaliste na otvorenom, u centru grada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav :D

Cula sam za neki hotel bas u centru Budimpeste, na lepoj lokaciji koji je kao banja, i datira iz davnih vremena, drugarica je bila davno (valjda je neka nasa agencija je vodila u taj hotel) ali nikako da mi nadje koji je to hotel. Da li neko zna?

A bas bih volela da se "banjam" u tim termlnim izvorima na otvorenom, na zimi, a da budem smestena u gradu. Da li im zimi radi ono veliko klizaliste na otvorenom, u centru grada?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da nije Banja Sečenji a ima i sa druge strane Dunava 

Radi:biggrin:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka