dujaspasa

Stokholm u proleće

25 poruka u ovoj temi

U oktobru idem 2 dana Stokholm, 2 dana Kopenhagen i 2 dana Malmo.

Znam otprilike za sve sta i kako treba da idem i vidim. Samo me zanima da li je istina da skoro svuda koriste kartice i da retko gde mozes da kupujes papirnim novcem-svedskim krunama? Imam Visa Electron karticu pa sam mislio sa njom sve da kupujem.

Na primer, autobuski prevoz sa aerodroma Skavsta u Stokholmu do centra Stokholma (oko 100km). Kartu ne mozes kupiti papirnim novcem. Kupujes je u busu sa karticom. Ili napolju na automatu. Pa recimo, kupujes street food karticom, itd :D 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uh,baš je nezgodno što je aerodrom Skavsta čak 100 km udaljen od centra Stokholma,jer po planu avion Ryanair koji polazi iz Niša sleće tamo u 22:55h.Gde onda može da se smesti te noći neko ko ne ide kod rodbine ili prijatelja u Švedsku,već kao turista?Izbegao bih hotel koji je u blizini aerodroma,ali ako baš mora platio bih nešto preko 50 € za noć.Mislio sam da ne idem uopšte do Švedske,Stokholma,ali mi je ipak došla u misli zbog sjajnog izveštaja sa početka teme "dujaspasa" ,a i zbog postojanja tog leta Ryanir koji počinje od novembra.Ipak,realnije je da odem sledeće godine u vikend varijanti od subote do utorka.Da li se može plaćati Mastercard karticom,nadam se da može?Već sam jednom naišao na market u Amsterdamu koji nije primao gotovinu,tako da mi to nije strano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes ici sa WizzAir iz Beograda u pristojno vreme (ujutro, podne,poslepodne), sto bi isao sa RyanAir iz Nisa? Preko Booking rezervises hostel i dodjes kad hoces maltene :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nišlija sam i odgovara mi da koristim ovaj aerodrom,a zbog jeftinih letova ga koristi i dosta Beograđana i to je dobro za sve nas,trebalo bi sagraditi ako je moguće još aerodroma u državi da bi se razvijali krajevi van Beograda.Hrvati imaju čak 9 aerodroma.Drugi letovi su u pristojno vreme a ovaj za Stokholm je baš nezgodan,nema drugog rešenja osim provedene noći na aerodromu ili noćenja u hotelu koji je u blizini.Da li su skroz izbacili gotovinu iz upotrebe,ako je neko upućen?Treba videti Stokholm definitivno,došao mi je na must visit listu :)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U onoj NK robnoj kuci gde je ubijena njihova svedska ministarka je glumica Greta Garbo snimila svoj prvi film pre nego sto je postala holivudska diva. Radi se o reklami za svedsku pekarsku industriju. 

A danasnji Dramaten je nekad bio skola glume i tu su Greta Garbo i Ingrid Bergman (glumica iz filma Kazablanka) studirale 2 godine.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stokholm iliti po lepoti severna Venecija, grad za uzivanje, rad, zabavu, provod po ostrvima ili kontinentalnom delu. Nasih ljudi svuda ima, a pogotovo u delovima gde se nesto gradi. 
Predivni bulevari, parkovi, urednje grad, saobracaj. Direknti letovi iz Beograda do Stokholma preko Air Serbia (2,2h) i Wizz air. Prevoz busom flygbussarna, na svaih 20min polasci ka gradum trajanje voznje izmedju 35-50min u zavisnosti od spica u saobracaju. Karta online 99SEK, na licu mesta na automatu 119SEK, a na informacijama na aerodromu povratna 219SEK. 

Odlicni muzeji, tehnicki, muzej fotografije,Vasa,  muzej kompjutera i konzola (novootvoreni iz 2015) i mnogi drugi Abba,.....Cena karte u muzeju racuanra 60SEK. Cuveno ostrvo Djurgarden sa svojim rolerkosterima.

Veliki suprmarketi CooP, Inco i LIDL svuda po gradu,odlicni klubovi i barovi.

Radnje u centru uglvnom do 19-20h rade, dok su one u drugim delovima do 18-19h maksimalno. Gostprimljivi ljudi, sve se moze. Hotel Hanson, retro hotel sa odlicnom uslugom, prefektnim doruckom na odlicnoj lokaciji.

Vredi posetiti vise puta i vise dana sa okolinom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vratio se iz Stokholma pre par dana. Bio na turi 2 dana Stokholm, 2 dana Kopenhagen i 2 dana Malmo. Bilo fino. Stavicu fotke jednom :D 

U Stokholmu sam video Stadshuset-Gradsku kucu (karta oko 12 eura),  Nobelov muzej (karta oko 13 eura), Abba muzej (karta oko 27 eura), hteo sam u Vasa muzej ali je bila nenormalna guzva.

Video sam i sve u vezi holivudske glumice Grete Garbo. Video gde je zivela i radila i gde je sahranjena.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imao sam WizzAir let za Stokholm u 6 ujutro. Oko 8:15h sam bio u Stokholmu.

Sluzbenica oko 25 god. ista Penelope Kruz kao da mi se nabacivala, nikako da me pusti, ispitivala me neke gluposti :D uopste me nije pitala kolik nosim para :D

I nakon 5 minuta me pustila i pozelela mi prijatan boravak :D Trebao sam da joj trazim broj mob, fejs, stogod :D 

I onda sam busom Flygbusarna isao do centra Stokholma oko 100km (karta oko 16 eura). Platio karticom. Inace u busevima Flygbusarna uopste ne primaju kesh. Samo karticom mozete kupiti kartu u busu.

Stigli u Stokholm za oko sat vremena. Ostavio prtljag  u hostelu oko 11h i odmah isao pesaka preko centra do ostrvceta Djurgarden gde se nalaze muzeji. Hteo sam u Vasa muzej, ali bila je ogromna guzva, tako da sam odmah nastavio u obliznji Abba muzej (karta oko 27 eura). Bio oko sat i po tu. Posle isao trajektom nazad u centar (2 min voznje :D ) i onda pesaka polako do Gamla Stan-a (Stari grad) u Nobelov muzej (karta oko 13 eura). Posle sam isao da vidim gde je zivela i gde je isla u osnovnu skolu i gde je studirala glumu glumica Greta Garbo koja je napravila karijeru u Holivudu. Posle sam isao u obliznji  restoran "Meatballs for the people" gde sam probao svedske cufte (oko 20-ak eura). Uvece isao do Hard Rock Cafe-a.

Sledeci dan isao u Gradsku vecnicu (Stadshuset). Grupna tura na engleskom kosta oko 12 eura. 

Posle sam isao metroom do ogromnog groblja koje je pod zastitom Uneska, Skogskyrkogården. Tu sam isao da vidim gde je sahranjena Greta Garbo.

Posle malo oshacovao Royal Palace u Starom gradu.

Nasao se sa prijateljicom koja zivi u Stokholmu. 

Moram da napomenem da sam SVE PLACAO KARTICOM. Tako mi bilo najjednostavnije. Em brzo em efikasno. Ne moras da menjas eure u svedske krune i slicne zezancije. Ulicnu hranu kupis karticom.

Sledeci dan ujutro idem vozom za Kopenhagen...a to cu pisati u temi Kopenhagen.

Evo malo slika iz Stokholma.

s1.jpg

s2.jpg

s3.jpg

s4.jpg

s5.jpg

s6.jpg

s7.jpg

s8.jpg

s9.jpg

s10.jpg

s11.jpg

s12.jpg

s13.jpg

s14.jpg

s15.jpg

s16.jpg

s17.jpg

s18.jpg

s19.jpg

s20.jpg

s21.jpg

s22.jpg

s23.jpg

s24.jpg

s25.jpg

s26.jpg

s27.jpg

s28.jpg

s29.jpg

s30.jpg

s31.jpg

s32.jpg

s33.jpg

s34.jpg

s35.jpg

s36.jpg

s37.jpg

s38.jpg

s39.jpg

Izmenjeno (ZexyS)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sredinom oktobra putujem 7 dana u Stokholm. Molim za savet, gde je najbolje traziti smestaj, a da nije ni mnogo daleko niti preskupo? Da li već u to vreme padaju cene hostela, posto znam da je leti papreno? Hvala, unapred.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pratim temu, planiram u toku ove godine da posetim Stokholm. Interesuje me pošto bismo išli sa decom, da li deca plaćaju prevoz i imaju li popust na ulaznice? Takođe me interesuje preporuka za deo grada vezan za smeštaj. Iskoristila bih Ryanair karte, pa bi koliko vidim to bio aerodrom udaljen sto kilometara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26499
    Ukupno tema
    887559
    Ukupno poruka