Stevang

Hallstatt

55 poruka u ovoj temi

@vesna72, pliz odgovori na moje postove :-)!

@DekiP  mozes i ti :-)

Jeste li isli u rudnik i koliko se tamo zdrzava? Kakav je put do gore, da li je asfalt ili zemljani put? Ja bih najradije otisla zicarom, pa u rudnik, pa peske, ali nema te kombinacije :-(

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna, bila sam u guzvi ovih dana, a i odlogovala sam se sa kompjutera, pa zaboravila sifru, tako da mogu samo preko mobilnog da pisem, a ne pise mi se. Moderator me vec nedeljama zavlaci za sifru, nikako da posalje, a posto znam sta je glad za novim informacijama, ajde nekako da nadjemo nacin da ti brzo odgovorim na sva pitanja. Ako imas viber, posalji mi broj na pp. Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ajde kad sam vec tu da odgovorim i  zbog drugih forumasa... Nama je bilo super, jer gde god da odemo, a i da ne odemo, nama je lepo...a Hallstatt se izdvojio zbog neopisivo dobrog smestaja na samom jezeru i u centru mesta...Imali smo i do sada preko bukinga dobre smestaje, ali je ovo prvi put da smo dobili saunu u kupatilu, djakuzi, veceru serviranu na privatnoj terasi koja,naravno, ima pogled na jezero i jos bezbroj sitnica i krupnica koje su, mozda, zasenile sve ostalo ;-). Sam rudnik soli na nas nije ostavio neki utisak, ali mi smo ljudi u gödinama, tako da je to cisto subjektivno ;-)...Ono sto je specificno po meni za samo mesto je tiha tisina...Bas spokoj, ali kad se svi turisti razidju, kad se zatvore radnje, kad sve utihne..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nismo nazalost otputovali, imala sam neku malu ''nezgodu'', pa  smo na kraju promenili ne samo destinaciju, vec i duzinu putovanja, idimo na duze i na sasvim drugacija mesta od ovih, ali svakako lepa ili bar meni neistrazena ;-)

Nadam se da cu sledece godine ovde pisati o Halstatu :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko jel se mogu sledeci izleti naci u Halstatu preko nekih lokalaca:

• izlet do jezera Vofgangze (preko agencije preko koje idem je 20 eura) ( prevoz autobusom, brodska karta na relaciji Sv. Gilgen - Sv. Volfgang u trajanju od oko 40 min, obilazak Sv.Volfganga ).
• fakultativan obilazak rudnika (preko agencije je 35 eura) (oko 1,5h, uključuje zaštitnu odeću, vožnju vozom, brodićem po jezercetu soli, toboganima, vožnju žičarom)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razmišljamo o Hallstatu kao o izletu od par sati na putu od Beča prema zapadu. Ne znam da li se isplati svraćati na tako kratko? Koliko smo gledali gradić nije veliki, za sat, dva bi mogao da se obiđe malo peške, da se uhvati par slika... Da li neko zna kakva je situacija sa parkingom, kolika je guzva i koja je cena orijentacijono?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Hallstatu nisam bio, ali mogu da preporučim Melk, na sat vremena od Beča. Mi smo se parkirali kod opatije (besplatno), obišli je i stepenicama se spustili do mesta. Malo i slatko.

http://www.stiftmelk.at/englisch/

Ako ostane vremena sa druge strane autoputa na par desetina kilometara imate ovo:

https://www.schallaburg.at/en/exhibition

Vrlo lepa izložba.

Ovo predlažem jer nisam razumeo da li iz Beča idete dalje ili se vraćate u Beč. U ovom drugom slučaju je bolje jer je kraći put. U svakom slučaju nećete pogrešiti.

Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na predlozima, deluje interesantno, razmotrićemo (ako ne za ovaj put onda za neki drugi :). 

Zapravo, iz Beča putujemo za Inzbruk pa smo hteli još nešto usput da uglavimo u taj dan, a to nešto za sada najviše vuče na Hallstat. :D

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Razmišljamo o Hallstatu kao o izletu od par sati na putu od Beča prema zapadu. Ne znam da li se isplati svraćati na tako kratko? Koliko smo gledali gradić nije veliki, za sat, dva bi mogao da se obiđe malo peške, da se uhvati par slika... Da li neko zna kakva je situacija sa parkingom, kolika je guzva i koja je cena orijentacijono?

 

 

Isplati se i za nekoliko sati obići ga. Pa jedno 3 sata na primer najmanje. Nije nikakav problem ni za parkiranje. 

 


• fakultativan obilazak rudnika (preko agencije je 35 eura) (oko 1,5h, uključuje zaštitnu odeću, vožnju vozom, brodićem po jezercetu soli, toboganima, vožnju žičarom)

 

Cena za rudnik je ta cena - agencija te tu i ne vodi. Ideš sam. 

 

 

Ariella,

Evo ti mapa sa ucrtanim atrakcijama:

https://dachstein.salzkammergut.at/fileadmin/user_upload/dachstein-salzkammergut/Pdf_Downloads/Ortspl%C3%A4ne-Dachstein-Salzkammergut/Ortsplan-Hallstatt.pdf

 

 

https://dachstein.salzkammergut.at/welterberegion/hallstatt.html

 

Glavni parking je na samoj obali veoma blizu info centra.

 

Izmenjeno (Boba i Sloba)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jel zna neko jel se mogu sledeci izleti naci u Halstatu preko nekih lokalaca:

• izlet do jezera Vofgangze (preko agencije preko koje idem je 20 eura) ( prevoz autobusom, brodska karta na relaciji Sv. Gilgen - Sv. Volfgang u trajanju od oko 40 min, obilazak Sv.Volfganga ).

 

Sajt vam nije radio neko vreme, pa nisam mogao ući da postavim informaciju o brodovima.

 

 

 

ture brodom:

 

http://www.hallstattschifffahrt.at/

Izmenjeno (Boba i Sloba)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boba i Sloba, hvala puno na informacijama. :D

 

Jedino što me sada trenutno brine je kakvo će biti vreme... nadam se bez kiše. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma gde vreme može uticati na lepa putovanja?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate pravo. :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ti treba još neka pomoć?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka