Stevang

Hallstatt

55 poruka u ovoj temi

Jel isao ko do Hallstatt-a?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Išao sam ja. Prelepo je ali postoje lepša jezera u Salzkammergut-u. Gossausee sa pogledom gore na snežne vrhove a okolo četinari, Langbathsee, Wolfgangsee za kupanje I St.Gilgenom. Hallstatt je poznat najviše zbog one crkve pored jezera sa razglednica i wallpapera. Blizu su I rudnici soli kao atrakcija za turiste. Ceo taj kraj je izuzetan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo zbog tih slika koje se svuda vrte i planiram da idem. Pogledacu i ova sto si nabrojao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idi na sajt Salzkammergut ili Mondsee, imaju negde da se prijavis i da ti posalju reklamni materijal na kucnu adresu. Sve je besplatno i jako je opsirno sa slikama, postoje mape i objasnjenja. U Austriji generalno je praksa da dele reklamni materijal i promovisu turisticke regije. Ako se prijavis slace ti i koje dogadjaje organizuju na mejl i sta sve ima novo u tom regionu. Region je stvarno lep, srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Hallsttat nije daleko od Salcburga pa sam mislio da svratim kad sam vec tu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima sem rudnika soli u Hallstattu I ledena pecina negde oko Hallein-a, secam se vodopada negde kod Attersee-a, prelepog gradica na obali Gmunden-a, Postalm uzvisice gde pasu krave I cuju se zvonca... Imam bas lepu neku mapu celog Salzkammergut-a, gde se sva jezera I planine lepo vide, ali je na dve stranice kataloga Mondsee, pa ako uspem da skeniram lepo, onda cu nakaciti ovde.

 

Stevo evo mape. Na njoj sam ti ucrtao crvenim strelicama interesantna mesta i lepe predele. Videces skroz desno Konigsee, koji je u Nemackoj vec, ali je prelepo jezero u klisurama, gde se brodicem ode na ceo dan na jedno od dva stajalista i boravi u prirodi, a pored u Berchtesgradenu je lepa banja sa termalnom vodom i bazenima, a postoji i rodelbahn tj.bob na sinama. 

 

salzkammergutmapa.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema novih utisaka :-(? Razmisljam o ovom mestu, divno izgleda i bas mi treba takva kombinacija jezera i planine ;-) Kombinovala bih ga sa jos nekim gradom, u Salcburgu sam bila, samo na 1 dan i u Gracu i Klagenfurtu i u Becu, imate li neki predlog?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja vec duze vreme merkam ovo mesto. Al nikako da uplatim, uvek mi iskrsne neka bolja tura kao i ove godine. U koliko te zanimjau agencijski aranzmani, videla sam da radi Jungle tribe i Lavli travel :) a u koliko zelis neki noviji utisak iz ovog mesta, preporucujem ti blog Majuseviputopisi, putopis od prosle godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da Lavli ima jednodnevni izlet ( +  fakultativni izlet – vožnja brodom po jezeru Sv.Gilgen - Sv.Volfgang).

Ja sve čekam da neko ode pa da čujem utiske pošto sam malo skeptična :D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Amorfna, sto si skepticna :-)?

Ne bih sa agencijom, malo je dana, hocu vise ;-)

Dvoumim se izmedju ovoga i jedne ne bas polpularne, ali meni interesantne destinacije ( ne u Aust.), videcu kad se vratim sa mora da konacno odlucim i nadjem smestaj, samo da smislim gde :D vIdim da su cene u mestu visoke, moram nesto jeftinije ;-)

Gledajuci slike, vidim da je najbolje posetiti ga u prolece, leto ili pocetkom jeseni, zbog boja, kao i vecinu mesta, ali na odmor mogu tek od polovine oktobra, pa do kraja novembra. Ne znam sta bih tada zatekla :-)

Izmenjeno (Tirkizna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma samo zato sto je agencijski uvek kocka koliko ces zaista vremena imati u mestu posebno kad su u pitanju jednodnevni izleti. Doduze s Lavlijem je do sada uglavnom bilo ok ali ajd.

A mislim da dobro radis sto hoces u svojoj reziji. Ja bih isto tako u Halstat na vise dana ( isto kao i Bled naprimer). Iako su manja mesta i vecina ljudi je u fazonu ma sta ce ti vise.

E a mislim da ti oktobar nije los ( ja isto gledam Lavlijevu ponudu za 12 oktobar cini mi se). Jedino moze da te zahvati kisa sto je smor. Koliko vidim guzva je non stop :(

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih vise dana jer hocu da se odmorim u mirnom mestu, a tako lepo :-)! Procitala sam i posle pogledala na air.bnb-u, smestaj je skup, morali bismo d abudemo u nekom drugom mestu.

Volela bih vise septembar ili maj, jun, ali sada cu an more,a od maja mi krece letnji odmor, tako da mi ostaje pre njega samo april, koji je u blizini Alpa hladan :-( Na onom putopisu koji je pisala blogerka M. pise da tamo skoro svakoga dana pada kisa :-( Ona je imala srece, sa prelepim suncanim danom :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili u aprilu ove godine i nekako su mi utisci nedefinisani. Nama je, naravno, bilo super, ali sam ocekivala mnogo vise s obzirom da su Kinezi celo mesto sa jezerom napravili u Kini. Od Kineza ne moze da se prodje, a mesto je kao i vecina austrijskih sela. Samo jezero ne ostavlja neki nesvakidasnji utisak, jer u okolini postoji bar deset jezera koji su mnogo lepsi i veci od ovog. Ok, postoji tu neka mala carobna nota, ali zbog nje ne vredi provesti ovde vise od dan, dva.

IMG_20170401_121055.jpg

IMG_20170401_131652.jpg

IMG_20170401_172803.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi najjasnije to da vam je bilo super, ali da ste ocekivali vise :-)? Tj., to mi se jos nije desilo :-)

Mislim da godisnje doba i vremenski uslovi konretno tog dana mogu dosta da uticu, jer nije isto otici kada se sve zeleni, maj-septembar, kada su jesenje boje u oktobru kada je puno snega zimi i kada je skoro sve golo, mart, april :-)

Jeste li obisli jos neka jezera, isli u rudnik ili an voznju jezerom? Isli ste na jedan ili vise dana?

@vessna72

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka