Lilica

Škole jezika na Malti

18 poruka u ovoj temi

Sto se tice skole u kojoj sam bila www.ecenglish.com odlicno su organizovani, studentima pruzaju dosta povoljnosti, npr. knjige za kurs su ukljucene u cenu, internet cafe (skolski, sa 15ak kompjutera) mozete da koristite ceo dan besplatno, ne racunajuci kompjutere koji su u skoli u salama za pauze i na recepciji (koje tdje slobodno mozete da koristite). Dalje, daju neke silne vaucere sa popustima za restorane, trgovine, ulaznice i sl. (uglavnom su to popusti od 10-15%, ponegde i vi

Sto se smestaja tice, bila sam u apartmanu koji izdaje skola. Tamo su kuce i zgrade uglavnom vezane jednim zidom, tako da sam ja recimo bila u apartmanu sa jedne strane zgrade, a skola je u toj istoj zgradi, samo s druge strane. Znaci, sve mi je bilo ispred nosa. Malta je mala, tako da mi je od apartmana do centra bilo bukvalno par minuta do dela gde je nocni zivot (Paceville), plaza isto vrlo blizu - na dnu tih istih stepenica. Sto se tice opremljenosti apartmana, nije nesto sjajno ali nije ni lose, pristojno uglavnom (mada je, po procenama studenata koji su boravili u ovim apartmanima, taj u kom sam ja bila ocenjen kao najlosiji). To nema veze sa cenom, cene apartmana su im iste, samo je razlika ako zelis jednokrevetnu ili dvokrevetnu sobu. Sve cene imas na sajtu www.ecenglish.com pa da se ne ponavljam. Uglavnom, prijateljicu je izaslo oko 650 eura dve nedelje general english u grupi od 12 i smestaj, a meni je nesto oko 950 eura isto dve nedelje ali business english u mini grupi od 6 i smestaj. Smestaj je isti, cene kurseva su razlicite. Mislim da je u porodici nesto skuplje. Mozes i sam da organizujes smestaj u hotelu ili gde hoces. U slucaju njihovog smestaja obezbedjuju besplatan transfer od aerodroma i natrag.

Sto se programa tice, iskreno da ti kazem nemam pojma po cemu smo mi radili jer su nastavnici na casove donosili kopirane materijale i delili nam, zavisno od teme koja je predvidjena za taj dan, ali smo dobili (ukljuceno u cenu kursa) knjigu Business English, to su nam rekli da nam je knjiga za vezbanje kuci.

Ne znam, imaju nekih raznih pogodnosti za studente (popuste u restoranima, radnjama, na plazi...............).

Odlicno su organizovani, vrlo su ozbiljni. PReliminarni test meni je bio ubitacno tezak, iz tri dela i radi se sat i po. Uzasan je bio i drugima, bas sam pricala sa ljudima iz grupe, bas je bilo tesko. Ovo sve za business english, ne znam da li je ista situacija za general.

eto, ako se jos necega setim, pisacu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

a jel bio neko u sprachaffeu da mi kaze kako je tamo

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na prvom mestu me zanima kakav je nocni zivot a posle koliko moze da se nauci jezik za 3 nedelje. i hteo sam da pitam koji je po tebi jos dobar koledz cuo sam da ima neki i u silemi ,

Ja sam pre dve godine bio u skoli spachcafe ( mislim da se tako pise, nemacka je rec jer je skola nemacka). To je jedna od najboljih skola jezika engleskog na Malti. Imaju i bazen, sto je i te kako vazno jer na Malti se u moru neces bas puno puta okupati. Postoji nekoliko lepih plaza koje su van grada. Taksi je izuzetno skup, a busom se dugo putuje pa ti vidi da li zelis da ti odmor prodje u voznji busom. Inace pored tih plaza postoje i hoteli, ali si onda daleko od grada pa ti dodje na isto.

Nocni zivot je super. Odgovor na glavno pitanje koliko se moze nauciti jezik: ako odes sa nekim predznajem, moze! Ja sam bio 17 dana, trebala mi je samo konverzacija i imalo je efekta, ali tek pred kraj, tako da mislim 3-4 nedelje u skoli na Malti mogu i te kako koristiti.

I jos jedan moji utisak: Interesantno je videti, ali nista posebno me nije odusevilo tamo. Ako neko zeli da putuje da bi nesto video, za iste pare moze izabrati mnogo bolje mesto za putovanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka