Guest Guest

Hoteli u Tunisu

48 poruka u ovoj temi

Preporucite mi dobar hotel u Tunisu.Nije bitno da li je 3, 4 ili 5 * .

Kakav je Golf Residence 3*u Port El Kantaui?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mene ponovo, da li neko zna kakav je Savana 5*?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka ti je hotel El Hana residence u Susu, 4*, na odličnom je mestu, a dobar je. Plaža je bukvalno prekoputa hotela, prostrana, čista, more je predivno. Ležaljke se naplaćuju, prošle godine su bile 2 ili 2,5 tuniska dinara, što je 100-130 naših dinara. Hotel je od centra udaljen oko kilometar, tako da ne moraš da brineš ni o kakvom prevozu, a blizu su prodavnice, sto je meni bilo vazno. To je jedan od starijih hotela, u stvari čitav lanac hotela, ali u odličnom stanju. Sama hotelska zgrada ne izglada bog-zna-kako spolja, ali sam sobom bila prezadovoljna. Prostrana je, izuzetno čista, kupatilo ogromno i perfektno uredno. Hrana je takođe odlična, mada restoran na oko i nije neki, ali se navikneš posle dan - dva. Meni je smetalo što su zidovi u restoranu bili okrečeni masnom farbom, pa mi je ličio na školsku učionicu, ali to je stvarno cepidlačenje. :D

Za dorucak imas sve i svasta - razne sireve (koji su odlicni), svakojake salate, više vrsta nekih suhomesnatih proizvoda (e to mi je već bilo malo bljak, to su sve neki goveđi parizeri neprirodno ružičaste boje, ali u svim afričkim zemljama je tako), dosta salata, jaja na razne načine, pecivo, voće, kolače.... Za večeru takođe švedski sto sa sličnom ponudom (ali nema tih salama), supe, čorbe, plus glavno jelo. E sad, što se glavnog jela tiče, svaki dan imaš 4-5 različitih u ponudi i ona ti stoje na posebnom stolu, a pored svakog piše broj, pa kelneru kažeš šta da ti donese, a sve ostalo uzimaš sam.

Hotel El Hana residence radi Argus, to sigutrno znam, jer sam prošlog leta preko njih išla. Vrlo su korektni, vodič im je odličan.

Inače, Sus je grad od 300 hiljada stanovnika, vrlo je živ. Ako voliš nešto mirnije, onda idi u Hamamet, ali to je baš turističko mesto ili Port el Kantaui, koji je luksuzniji i vrlo lep, ali moj a preporuka je ipak Sus.

Nadam se da sam bila od pomoći. :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koja je razlika izmadju 3* 4* el hana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razlika izmedju Hana beach i Hana residence je u kvalitetu soba. U Hana beach, koja ima zvezdicu manje, su nesto trosnije ali ne u celom hotelu. Nemaju na primer televizore u sobama, ali to je totalno nebitno. Ja sam u Hana residence dva-tri puta bacila pogled na njihov program, cisto da vidim sta rade i to je bila citava uloga TV-a u sobi :rolleyes:

Hana beach ima oko 600 soba, sto je pet puta vise nego u Hana residence, sto znaci da je veca guzva u hotelskom restoranu, ali je hrana identicna. Ta dva hotela inace pripadaju istom lancu i bukvalno su jedan pored drugog, bazeni su zajednicki, kao i plaza.

Ako je velika razlika u ceni, onda je OK da ides u Hana beach.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolji hoteli u Tunisu su oni iz lanca Melia i necete pogresiti ako se opredelite za bilo koji od njih. Oni su sa 5* i ima ih u Portu (2 ) i u Hamametu( 1 ). Ovaj u Hamametu je na odlicnoj lokaciji (preko puta plaze ) a ovi u Portu su malo izolovani ali imaju svoju plazu, odlicnu higijenu i jako dobru hranu. Postoje i Sol hoteli oni su nesto losiji i sa manje zvezdica, ali koriste istu plazu ( konkretno hotel u Portu Melia el Mouradi Palace pored njega postoji jedan Sol hotel ).Postoji Melia hotel u Mahdiji ali nase velike agencije vise ne vode u nju. Svi ostali hoteli u Tunisu ne mogu se porediti sa ovim hotelima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Hana Residence od 12 do 21 Jula i mogu reci da je manj-vise sve bilo OK. nemojte da vas zavaraju ove 4*, zato sto to u kvalitetu odgovara nasim 3*. Hrana je bila fantasticna, klima je radila sve vreme a osoblje u hotelu je bilo i vise nego ljubazno. Isla sam sa Argusom i mogu reci da uopste ne obracaju paznju na one goste koji ne zele da idu na one njihove silne izlete u Saharu i gde ti jos. Posto imama zdravstvenih problema, mislila sam da odlazak u Saharu na 50C i nije najpametnija stvar koju mogu da uradim. Ionako sam odlucila da odmor provedem bas tako- DA SE ODMORIM. Moj je savet svima koji idu da izlete organizuju preko lokalnih agencija, mnogo ce ih manje kostati. Sto se nocnog zivota tice- obavezno idite u diskoteku BORA-BORA, iako je ulaz dosta skup (10 tun.dinara) isplati se. Sto se plaze tice, idite na onu ispred hotela Riadh Palms, prelepa je, cista i koriste je samo strani turisti. Nemojte da me shvatite pograsno, nemam ja nista protiv Arapa, ali kad dodje vikend nemozete da pridjete vodi od njih, a higijena im nije jaca strana. Inace hotel koji me je odusevio je upravo Riadh Palms... Ako vas jos nesto zanima- recite

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hotel Savana je odlican hotel,bila sam pre 2 godine,odlican izbor,a prosle godine sam bila u susu-hotel riad palms na samoj plazi.prelep je.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporuka za hotel u Monastiru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koliko je udaljen Port od Sousse?????Koliko ima hoda do Sousse?????

Izmenjeno (vlada762)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa, Riadh Palms je, pre svega, mator hotel koji ne zasluzuje 4*. On izgleda velelepno na slikama, ali sobe su bezveze. Ne postoji mini-bar u sobi, niti fen u kupatilu, a sef se placa (bezobraznih 2 eura dnevno), sobarice ne rade korektno svoj posao (ali, zato korektno uzimaju baksis). Bazen je super, ali se zbog lezaljke (koja je pored bazena i u vrtu besplatna, a na samoj plazi je 1,5 eura) mora ranije ustati. Hrana je bila ok, nemam zamerke. Sve u svemu, cene hotela su u julu i avgustu previsoke, i moje misljenje je da bi to bilo bacanje para za takav hotel, jer se za tu sumu moze letovati u Egiptu ili Turskoj u mnogo boljim hotelima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti puno,a da li mozda znas koji je dobar hotel u Tunisu sa sopstvenom plazom,i po moguctstvu da su evropljani na njoj....

Marhaba Palas u Portu, veliki hotel, dva min od marine i relativno blizu Sousse, ima veliki i mali bazen, izlaz na svoju plazu,koja je divna, lezaljke na plazi se ne naplacuju, ali je preporucljivo da se ostavim baksis cikici koji ih donosi, hrana je super,ima i unutrasnji bazen i ostala cuda, samo nema neki nocni zivot, kao uostalom i u celom Tunisu rekla bih... U vreme mog boravka, bili su uglavnom Italijani, Englezi i nesto Rusa,cak i po neki Amer.... Jako malo nasih tu dolazi ako ti to nesto znaci...Generalno je Port evropski orejntisan...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Tunisu od 20. septembra do 02. oktobra, super sam se provela, bila sa u Soussu mogu ti preporučiti hotel Royal Salem - Blue Star, hotel je sa 4*, na plaži je, osoblje je dobro, sobe su odlične (mada je to relativno, nekom se sviđa nekom ne), jedina mana je što nema sef u sobi nego na recepciji, mada nije skup mi smo za 12 dana platili 24 tunižanska dinara. Hrana u hotelu je na bazi švedskog stola, ima svego od voća povrća do kolača i torti.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A koliko je udaljen Port od Sousse?????Koliko ima hoda do Sousse?????

Pa prilicno je blizu, negde oko 7 km do centra Susa. Obicno se ide taksijem (cena je negde od 3 do 6TD, u zavisnosti u koji deo Susa ides).

Izmenjeno (Lana*)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

KAKAV JE HOTEL U HAMAMETU LE KHALIFE *** ? OVE GODINE U PONUDI GA IMAJU MATICO I RELAX...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka