ZexyS

Mere predostroznosti, saveti, dzeparosi, sigurnost prtljaga itd...

3 poruke u ovoj temi

Citao sam na nekom stranom sajtu oko putovanja u vezi opreza i mera predostroznosti, u kom delu gradova nije bas sigurno, kako se zastititi od dzeparosa i lopova, koje trikove koriste itd...

Ne nadjoh slicnu temu ovde pa sam zato pokrenuo ovu temu. Bilo bi dobro podeliti ovo na gradove.

Skoro sam bio u Briselu i nisam imao nikakvih problema sto se tice toga, takodje tokom celog mog 4-dnevnog boravka tamo MI NIJE PADALO NA PAMET, da bi neko mogao da me opljacka tamo na sred ulice, usred dana, ili u guzvi, u metrou, u vozu itd...jesam bio oprezan, ali nisam bas mario nesto posebno- STO JE VELIKA GRESKA. Veliki oprez nikad nije na odmet. 

Tek kad sam se vratio iz Belgije, nasao sam na netu upozorenja na raznim sajtovima kako je Belgija, posebno Brisel veoma nebezbedna i kako neki delovi nisu bas sigurni, MIDI Brussels zeleznicka stanica, kuda sam bas cesto isao peske, sto danju, sto nocu...cak i na glavnom trgu (Grand Place) znaju biti odvazni i da vas opljackaju u sred dana. Ovde vam podmecu nogu, trljaju se o vas pa vam ukradu novcanik, govore ti imas sampona na glavi, posle te poprskaju sprejom po ocima i opljackaju te itd...

Bilo bi dobro da podelite svoja iskustva iz gradova u kojima ste bili, kakvim trikovima se sluze dzeparosi i lopovi, itd...ne morate licno biti zrtva dzeparosa da pisete ovde, pisite sta ste culi itd...bilo bi dobro ako se ova tema moze podeliti na gradove, za svaki grad posebno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Talinu se džeparoši služe često taktikom da ti traže žvaku ili nešto tako, pa dok ti kopaš po stvarima, oni te opljačkaju. Obično je velika gužva u starom gradu pa nije teško da to izvedu. Inače, meni je to uvijek izgledalo nevjerovatno. Mislim, koliko neko mora biti neoprezan da mu izvuku novčanik ili šta već. Ja uvijek osjetim nečiju blizinu, valjda baš zato što ne volim da mi se neko približava previše. Druga je naravno stvar da te neko fizički napadne i otme ti stvari, ali ovako da ti na finjaka izvuku novac ili nešto drugo, e to mi je uvijek djelovalo nevjerovatno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Tema se ne moze podeliti ali o dzeparenju je vec pisano na odredjenim temama. Na primer Barselona.

Nemojte pisati ono sto ste culi od drugih. Pisite samo o vlastitim iskustvima. Pisati o "pricala mi kumina kuma pa njena drugarica" vodi samo spamovanju teme.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka