dujaspasa

Edipsos-grad toplih izvora, putopis

42 poruke u ovoj temi

Čekamo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 23 sata, dujaspasa je rekao/la:

Inače, hvala na pohvalama!:thankyou: Slede još dva, moja omiljena dela priče o Edipsosu...

Jedno veliko hvala od mene.Ima li neka lepa plaža van Edipsosa koju vredi posetiti?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

bravo...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Eto, muž mi se umešao u priču! Ali, baš se dobro uklopio.:srce:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uživala sam čitajući sve putopise. Bravo :) Lepo sam "prošetala" banjom i mogu reći da  deluje sofisticirano :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

extra. planiram u 2017 zakintos i edipsos u junu i septembru..samo jos ne znam sta je bolje za jun, a sta za septembar...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 10 sat, sandraivlada je rekao/la:

extra. planiram u 2017 zakintos i edipsos u junu i septembru..samo jos ne znam sta je bolje za jun, a sta za septembar...

Mislim da je bolje Edipsos ostaviti za septembar... :)

Izmenjeno (Silvija sa Dorćola)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih radije u Edipsos u junu. Nadam se da je, zahvaljujući termalnim izvorima, voda prijatno topla za kupanje i na početku sezone.

Na Zakintosu sam bila od 12. do 23. septembra davne 2008. godine. Samo prva tri dana je bilo lepo i toplo za kupanje. Četvrtog dana je bilo užasno nevreme, još dva dana sunčano ali hladno pa smo samo preko podneva uspevali da se okupamo. Posle, do kraja letovanja, bilo jesenje oblačno, vetrovito i hladno, za jaknu, tako da smo iznajmili kola i istražili ostrvo. Tsilivi, u kojem smo bili smešteni,  je bio krcat Englezima, a grad Zante avetinjski pust. Bilo mi je lepo, kao i uvek na moru. Ipak, Zakintos je, od svh ostrva u Grčkoj na kojima sam bila (Krf, Lefkada, Kefalonija, Tasos, Skijatos, Skopelos, Rodos, Kos, Krit), poslednje kojem bih se vratila, baš zbog plaža koje me uglavnom nisu oduševile. Ali, kad ti, sandraivlada, odeš tamo i skockaš putopis, sigurno će mi se osladiti povratak :cvetic:

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Slažem se sa @rakel . Edipsos je odličan od 10.06 pa na dalje. Pre toga je malo hladnjikavo. Ako je more hladno odeš u termalni bazen ili u deo mora sa termalnom vodom.:rolleyes:

Mi razmišljamo da odemo opet u junu iduće godine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odlucila sam..Prosetala sam Edipsosom sa dujom i spasom...Presudilo je ovo..Svi koji prate moje putopise znaju da je u svakom mestu trazim...A dujaispasa kazu da u Edipsosu ima. Zato idem u junu sledece godine...

Magnolija grandiflora. Neverovatan miris...

DSCN5211.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 28.9.2016. at 12:07, dujaspasa je rekao/la:

Slažem se sa @rakel . Edipsos je odličan od 10.06 pa na dalje. Pre toga je malo hladnjikavo. Ako je more hladno odeš u termalni bazen ili u deo mora sa termalnom vodom.:rolleyes:

Mi razmišljamo da odemo opet u junu iduće godine.

@dujaspasa, uživali smo smo čitajući putopis o banji Edipsos, da smo poželeli da je što pre vidimo. Pa imam još par dodatnih pitanja, pa vas molim za odgovor. Da li vam je možda poznato da li je mesto "živo" čitave godine, ili samo u sezoni (voleli bi da idemo ranije od vas, maj recimo)? Koliko košta kupanje u termalnom bazenu koji ste spominjali, jer na ulazak u more u tom periodu ni ne pomišljam? Da li je ograničeno vreme boravka u bazenu? Ovo pitam jer par godina idemo u banju na Kasandri, Lutru, gde je kupanje u banjskoj vodi punoj sumpora ograničeno na 20 najviše 30 minuta. Kažu da je duže štetno. 

Kakva je temperatura vazduha uveče, noći hladne? Da li ste šetali desno od vaše vile, do izlaska iz Edipsosa, kakav je tamo prilaz moru, ima li stena za pecaroše? Kako se kreću cene obroka u restoranu (neka najpovoljnija varijanta)? I, na slici iz poslastičarnice ne vidim cenu baklave... :ljubav:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@besttim, evo ovako.

Mi smo bili početkom juna i bilo je sve otvoreno i dosta živo. Kažu da je prvog juna sve proradilo. Najbolje je da pogledate na Triadvisoru kako je u maju.

Mislim da živost zavisi od dolaska penzionera iz Grčke i severnih zemalja Evrope.

Kupanje u spa centru hotela Kentrikon je bilo 5 e po osobi. Za te pare možete biti tamo od 9-13 h ili od 16-19 h. Bolje je pre podne, jer preko noći menjaju vodu u bazenu pa je tada najčistije.

Oni uključuju djakuzije na, otprilike, vreme koliko treba da budete u toj zaista jako toploj vodi. Mislim oko 10-15 minuta. Zatim izadjete, pa opet! Sigurno je dobro konsultovati, ovde, svog lekara.

Uveče, posle 19 h, smo oblačili dugačke pantalone-trenerku i tanju jaknicu. Dobro bi došao neki prsluk, ako ste osetljivi. Isto je i ujutru do 9 h.

Šetali smo na desnu stranu. Oko 1 km je jako uska plažica, a ponegde je ni nema. Pecali su, puno njih, na tri mola koja su ispred naše vile i levo prema trajektu. Bogami upecali su dobre komade. Ima ribe i pecaroša i oko trajekta.

Baklave su stvarno odlične. Kilogram je 10 e. Verujte mi na reč, unutra su sami orasi. Nema laži-nema prevare!

E, da! Zašto se ne bi kupali u moru? Kad smo mi došli, smena pre nas se svaki dan kupala i bili su crni k'o zift!

Izmenjeno (dujaspasa)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da je to kupanje u maju za mene ne izvodljivo. Meni je i u avgustu po nekad problematičan ulazak u vodu, ali bi banja došla u obzir.

E, sad, vi ste bili u otvorenom bazenu, posle izlaska se verovatno sunčate pored? Da li je isto i u zatvorenom, ili je neki drugi režim? Koliko shvatam to je mešavina morske i banjske vode.

Negde je pisalo da se naplaćuje ulazak i na tom delu gde izvor otiče u more.  Da li ste vi to koristili?

Zahvaljujem vam na ovim silnim informacijama. U planu je odlazak sledeće godine, ali videćemo...:thankyou2:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905039
    Ukupno poruka