dujaspasa

Kala Nera, Pilion - putopis

136 poruka u ovoj temi

Bio sam ubeđen da je Pelion jeftiniji u vanpansionskoj potrošnji od, recimo, Sitonije ili nekog ostrva. Gledajući cene voća i povrća u gornjim postovima, sve je skuplje 10-30% nego na Amuljaniju gde smo mi bili do pre neki dan. Skuplje je i u odnosu na Kefaloniju prošle godine.

Zato sam vam sve ovo napisala. Mi smo krenuli sa jednim planom troškova, a potrošili mnogo više. U junu smo bili u Edipsosu gde je bilo sve malo jeftinije. Bar 10-15%.

Kala Nera je tipično primorsko grčko mesto. Više od polovine kuća su kuće meštana ili vile Grka iz Volosa i okoline. Šetalište uz more koje je dugačko oko 1,5 km od čega je oko 500 m u centru popunjeno restoranima ispred kojih su na plaži suncobrani sa ležaljkama i raznorazne radnje.

Šetajući se gradićem snimila sam nekoliko vila sa sobama za izdavanje. Skoro svuda je krajem avgusta bilo mesta. Cena za apartman ili studio za dve osobe se kretala od 30-40 evra dnevno.

Počeću od "naše" ulice, tj prve paralelne ulice sa morem.

IMG_20160909_143154.thumb.jpg.8bf1fe4c26

Ovo je snimljeno tačno ispred vile Alkyon.

Preko puta nje su tri vile koje takodje izdaju naše agencije...ovo je jedna od njih.

IMG_20160909_143220.thumb.jpg.fab0e52619

Malo dalje su i ...

IMG_20160909_143250.thumb.jpg.7ec19d4720

IMG_20160909_143307.thumb.jpg.25a7a2157d

A ova je u ulici normalnoj na more.

IMG_20160909_144420.thumb.jpg.712979dade

Za one koji idu kolima može se naći lep smeštaj uz more na južnom delu gradića. Evo kako to izgleda:

Vila "Sofi" je prizemna kućica.

IMG_20160909_143433.thumb.jpg.55905ab867

Kad stanete ispred nje ovo je pogled prema gradiću.

IMG_20160909_143500.thumb.jpg.59e3348ff8

Još je lepša ova vila sa igralištem za decu.IMG_20160909_143655.thumb.jpg.4c24c949a8

Kad nastavite prema malom rtu gde je i vojna baza ...

IMG_20160909_144221.thumb.jpg.90c63841d4

naićićete na vile u lepom parku eukaliptusa.

IMG_20160909_143541.thumb.jpg.62490c7499

Pogled iz parka...

IMG_20160909_143614.thumb.jpg.dcc3dcf3dfIMG_20160909_144248.thumb.jpg.8c6ddbd3fb

Ovde je na plaži krupan šljunak, ali kad odete malo prema gradiću plaža postaje sasvim lepa.

dujaspasa mnogo hvala...lepo je dobiti informacije iz prve ruke sa lica mesta...

to naravno iziskuje trud onoga ko izvestava..zato,hvala jos jednom na nesebicnosti...

Pre 35 minuta, sandraivlada je rekao/la:

to naravno iziskuje trud onoga ko izvestava..

imaćemo mi uskoro još jednog ja mislim odličnog izveštača :rolleyes:

bas je lepo kad se ljudi vrate zadovoljni sa mesta koje su izabrali..i jos i drugima pokazu kroz reci i slike..

Lep prikaz Kala Nere :)

U 10.9.2016. at 17:54, dujaspasa je rekao/la:

Iako nisu govorili nijedan drugi jezik osim grčkog siti smo se napričali!!! (A mi ne znamo grčki!)

Ovo najvise volim :D

Vidi ste da ste uživali i da vam se stvarno svidja mesto.

Lep opis baš :)

Dujaspasa, da li možete da uporedite Edipsos i Kala Neru, s obzirom da smo bili u Edipsosu, a razmišljamo o Pilionu?

Dujaspasa, ja iz tog dvorišta ne bih ni izlazila, knjiga, slušalice, kafa i udri po nirvani... :D

Prošle godine smo bili u Pefkiju na Eviji, a ove godine u Edipsosu i sad u Kala Neri.

Svako mesto ima svoje osobine veoma različite.

Ja bih ih poredjala ovako:

1. Na prvom mestu bi bio Edipsos. Vrlo lep i neobičan, živopisan grad mnogo veći od druga dva. Možete u toplim izvorima da se kupate cele godine. Plaža je najlošija u odnosu na druge dve, ali more je more i kupanje nam je bilo baš prijatno. Kupanje na plažama sa toplim izvorima je nedoživljeno iskustvo. Išli bismo opet!

2. Kala Nera bi bila na 1a. mestu. Malo, tiho mesto. Plaža je slična kao i u Edipsosu i Pefkiju. Najveća je u Pefkiju, pa u Kala Neri, pa u Edipsosu. Inače po strukturi su vrlo slične.  Baš je za one koji ne žele da mrdaju.

Mada može i da bude centrala iz koje ćete obilaziti plaže i sela po Pilionu.

Išli bismo opet!

3. Pefki bi bio br 3š, je duuugačko mesto uz plažu. Nekako mi nema dušu kao ova druga dva.  Ne bismo opet išli!

Hvala na iscrpnom odgovoru, i nama se svideo Edipsos i plaze u okolini, a Pefki ne. Da li ste obilazili istocnu stranu Piliona

Nismo, jer smo išli na letovanje autobusom.