dujaspasa

Kala Nera, Pilion - putopis

137 poruka u ovoj temi

Ae da skrenem pažnju, možda nekom bude zanimljivo, mada je sezona letovanja već skoro gotova.
Prodavnica/muzej keramike na putu Volos - Kala Nera, nekih 500m od centra Ano Lekhonie (polazna stanica vozića) - Pottery museum Anetopoulos.

Sa puta se vidi gomila ćupova zbog kojih smo i mi stali. Međutim unutra ima jako puno ručno pravljenih stvari i drugačijih suvenira, nestandardnih.
Čikica koji je vlasnik je keramičar i to poznatiji koliko sam skontao. Ima radionicu i muzej odmah ispod prodavnice, da kažem u podrumu. Mi smo se odveć zadržali gore pa smo ostavli obilazak za drugi put. Ne znam da li se plaća ulaz u muzej ali nije spominjao naplatu nijednom, više je bio raspoložen da nam pokaže muzej a mi odustali :/

Evo ima ovde infoa malo, ima i cena ali pretpostavljam da je to cena izleta:

https://pelionparadise.com/activities/ceramic-pottery-museum-anetopoulos/

Fotka sa google streeta:

5d66545da55ce_.jpg.72aebf66f2bb989312d52

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, vratio sam se iz Kala Nere pa da ostavim ovde utiske...

Supruga i ja smo krenuli 19-07. Imali smo smestaj u Olympionu deset dana, produzili smo jos 4-5 dana. Sve ispod Olimpa je neka druga Grcka. Prava Grcka.

Pilion je zaista prelep, ljudi su ljubazniji za 100% u odnosu na onaj severniji deo Grcke. Kala nera, Afisos, pa sve dole do Plataniasa, sta da napisem, lepo bas. Nema tu luksuza, komercijale i pukog znojenja na plazi ispod suncobrana. Plaze su lepe a ima i lepsih :D Platani prave hlad i nema sanse da se ukuvate i provristite na plazi. Ima svega, od pekara, fast fudova, taverni, prodavnica.........

....

Bili smo u septembru u Kala Neri. Citiram ovaj post, jer nisam ni upola u stanju tako lepo da opišem, a u potpunosti se slažem sa svim gore napisanim.

Bilo nam je divno. Ne znam da li je veća gužva u sezoni, ali u septembru je bilo baš sve potaman. 

Smešteni smo bili u Vili Irida, pored vojnog odmarališta, na kraju sela, a terasa nam je gledala na park sa platanima. Hladovina, kao da sam na planini, a kada izađem iz kuće, kamenčić mogu da ubacim u more koliko je blizu. Nije mi to imperativ dobrog smeštaja, ali je prijalo kada ne odem nigde da se bućnem ispred kuće. Ili da popijem jutarnju kafu uz more.

Skitali smo, možda ne toliko kao većina, ali smo "omirisali" Pelion i mnogo nam se dopao. Lepo i opušteno letovanje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868316
    Ukupno poruka