dujaspasa

Kala Nera, Pilion - putopis

140 poruka u ovoj temi

U 9/16/2016 at 20:45, dujaspasa je rekao/la:

Nismo, jer smo išli na letovanje autobusom.

Upravo da se nadovezem na ovu recenicu.

Ako na Pelion idete autobusom, a zelite da malo istrazujete onda je mozda Kala Nera dobar izbor kao baza za obilaske. U odnosu na Milinu Kala Nera je vise turistickija. Ima vise objekata za smestaj i vecu plazu celom duzinom. Sa leve strane gledano sa obale na samom kraju ima obelezena pesacka  staza  za Milijes u duzini od 5,5 km. Kakav izazov za mene.

Sa desne strane na kraju ima kamp. Kamp mi se svideo. Izlazi na plazu koja je dosta, bas dosta kamenita. Nikako nije za malu decu i one koji vole pesak. Prednosti Kala Nere su blizina Volosa, dobra povezanost sa Vizitsom seocetom koje nisam uspela da obidjem. Ostavljam ga za neki drugi put koji ce svakako biti.

U blizini Kala Nere je Sikia koja mi se na oko mnogo dopala onako iz autobusa.

 

dujaspasa hvala za izvestaj iz Volosa. Ja nisam stigla da ga obidjem, jer iz Miline treba puno vremena autobusom. A treba nesto ostaviti i za sledeci put.

Izmenjeno (sandraivlada)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kala Nera ima jos i lepu crkvu. I izvor izuzetne vode preko puta...To mi se svidelo...

20160924_141708.jpg

20160924_145725.jpg

20160924_145813.jpg

20160924_145835.jpg

20160924_145858.jpg

20160924_162818.jpg

20160924_163035.jpg

20160924_160636.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ne bude zabune, ova kamenita plaža je u uvali desno od Kala Nere prema kampu Sikija. Do nje se dolazi kroz mali masljinjak i ogromne žbunove zrelih kupina.

 

IMG_20160902_115902.jpg.201586a84b55a13d

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo. Skoro je isto mesto kao i Kala Nera. Možda je plaža malo lepša.

 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja nisam uopste videla te kamp kucice niti plazu, ne znam ni koji je to kamp.  Kamp Sikia ovo sigurno nije, i skroz drugacije izgleda. Plaza je pescana sa malo sljunka na obali. Da li je ovo neki organizovani kamp ili..?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ti si primetila ovo dvorište sa ogromnim kaktusom! Nisam još videla u Grčkoj toliki kaktus.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je taj restoran u kamp naselju..Ustvari ulaz u letnju bastu...

20160924_145858.jpg

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajan prikaz mesta , toliko sjajan da se granici sa profesionalizmom.

1.Da li u mestu postoji ambulanta /apoteka ?

2.Posle svega procitanog i "izguglanog" nije mi bas jasno (mada svako ima svoje prohteve)

dati jednom mestu sa puno duha kao sto je Pefki, tako jadnu ocenu.Nikad nisam dva puta letovao u istom mestu i to je jedini razlog zasto necu ponovo otici tamo.

Pozdrav i puno uspeha u daljem radu

Izmenjeno (Rajkovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 16.10.2016. at 11:41, Rajkovic je rekao/la:

2.Posle svega procitanog i "izguglanog" nije mi bas jasno (mada svako ima svoje prohteve)

dati jednom mestu sa puno duha kao sto je Pefki, tako jadnu ocenu.Nikad nisam dva puta letovao u istom mestu i to je jedini razlog zasto necu ponovo otici tamo.

 

Ja ne videh taj duh u Pefkiju, bas nista mi se tamo nije svidelo, cak ni luka, jer nema ni klupe, ni manji zidic na koji moze da se sedne. Zato je Orei, samo malo juznije, pun duha, sa divnom lukopm, tavernama pored vode i plazom za sve koji vole malo kupaca i lepe vile da gledaju dok se kupaju :-)

Meni se Kala Nera bas svidja. Cak i ako na samo 1 istocnu plazu odemo kolima, bice mi dovoljno za lep odmor.

Sto se cena voca i povrca tice, iste su ili veoma slicne kao u Neos Pirgosu i u Oreiju, mozda 1--20 centi vise.

@dujaspasa, niste isli na izlete? Znate li sta oni obuhvataju? Ja bih otisla bar na 2.

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo išli samo autobusom u Volos.To je najbolje da idete sami.

Inače, dopala mi se ponuda za obilazak sela ili ona za vožnju njihovom "ćirom" do sela Milies u brdu. Nismo išli, jer nam je tada bilo dosta putovanja za tu godinu.

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka