majans

POLIHRONO

5204 poruke u ovoj temi

Vila Stasa

Uplatismo aranžamančić tamo :D , a ne znamo mnogo o toj vili. :P

I još nešto - Grčka u septembru - kakva je? Korektna?

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam pitanje!!!

Da li se neko skoro vratio iz Polihrona ko je bi u vili Vasilis?

Interesuje me sve!Malo toga znamo o njoj a idemo 10.07.

Unapred zahvalni...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovane kolege forumasi,

evo u sledecih nekoliko reci da vam opisem moje vidjenje letovanja u Grckoj 2008 (16-26.06) u Polichronu.

Prvo malo o pripremama:

pocetkom godine (februar) sam se sa suprugom dogovorio da idemo na letovanje u Grcku. Posto prethodne 2 god. nismo isli, pozeleli smo da pronadjemo neko mesto koje je pogodno za porodicu sa malim detetom (devojcica 2,5 godine). Nakon pribavljanja informacija putem interneta i opseznih proucavanja na ovom i nekim drugim forumima, odlucili smo se za Polichrono i prevoz sopstvenim autom. Prema opisima koje sam nasao na internetu odabrali smo i par vila u koje su dosle u uzi krug za smestaj. E, tada nastaje prvi problem. Obilaskom nekoliko agencija (krajem februara) ustanovili smo da je vecina smestaja 90% vec rezervisana (barem u agencijama u NS). Tada su neke agencije spominjale i neki sajam turizma u Bgd u martu ili aprilu i kako ce posle njega biti jos nekih kapaciteta, ali smo se mi vec bili prilicno zabrinuli posto smo bili vezani za termin letovanja (koji je morao biti u II polovini juna). Nakon bezbroj obilazaka agencija, menjanja destinacija (u opticaju su bili i Hanioti i Pefkohori) ipak smo uspeli da preko jedne novosadske agencije (nalaze se u Strazilovskoj ulici u NS) uplatimo 10-to dnevni najam apartmana u vili Vasilis u Polichronu.

Faza 2 - viziranje pasosa je prosla bez velikih problema u aprilu (iako sam ja i pored brdo sengen viza u pasosu bio skeptican oko procedure za individualno viziranje pasosa).

Faza 3 - prikupljanje informacija vezano za samo putovanje i kupovina svega i svacega sto bi eventualno zatrebalo, kao da u Grckoj nema prodavnica ili u najgorem slucaju da postoje a da su prazne kao kod nas 90-tih kada su plate bile par eura. Pogledao sam i SAT-ovu I emisiju sa putovanja do Pefkohorija, kupio magazin SAT i na kraju cak i navigaciju (Blue Panthera).

Faza 4 - putovanje. Putovanje od NS do Polichrona je bilo podeljeno u 2 dela. Prvi deo do okoline Nisa (zenina rodbina) gde smo prespavali i drugi deo nastavak ka Polichronu. Odmah da kazem da sam i oko vremena polaska dosta citao na ovom forumu, ali smo se mi opredelili da krecemo ujutro i iz NS ka Nisu i iz Nisa ka Polichronu. Posto u autu imam klimu rashladjivanje nije problem. Jedini problem koji sam uocio je to sto je malom (a verovatno i vecem) detetu dosadno na tako dugacko putovanju pa onome ko voli da vozi nocu (ja nespadam u takve) mislim da je mnogo lakse posto deca tada spavaju.

Na putu od NS do Polichrona smo videli ravno 1 policijsku patrolu (i to u Makedoniji pre Velesa), koja nas je naravno zaustavila zbog rutinske kontrole. Samo da napomenem da sam streberski vozio u skladu sa svim mogucim ogranicenjima brzine. Sve granice u odlazu i dolazu smo prosli za ukupno 30 minuta (tj. uglavnom smo bili prvi).

Kada smo dosli blizu Soluna pratili smo upute Alvirovica u SAT-u, a i GPS navigacije, usli na ring roud i stigli u Polichrono. Relativno smo brzo pronasli vilu u kojoj smo uplatili smestaj na osnovu mape koja se nalazi u prospektu agencije gde smo uplatili najam apartmana.

Faza 5 - letovanje. Nakon raspakivanja smo malo sredili apartman (tacnije kupatilo i terasu) koji su bili malo losija strana apartmana, ali u principu manje vise sve je bilo OK. Svih 10 dana smo imali lepo vreme tako da smo se kupali i pre i posle podne. Voda je topla (ja sam pre polaska najvise brinuo koliko je more toplo zbog deteta) i ugodna za kupanje. Na momente je bila cak i previse topla. Uglavnom smo se kupali na plazi koja je od apartmana udaljena 20-tak metara. Jedan dan smo isli autom na Xenia beach koja je za svaku preporuku.

Faza 6 - povratak isto kao pod faza 4.

Par saveta:

- u prirucnoj apoteci obavezno ponesite nesto protiv alergije na Sunce. Mi smo imali problema sa alergijom kod deteta 2 i 3.dana.

- u voznji nemojte prterivati, jer ste ipak krenuli na odmor a ne na treke formule 1

- ako odete autom ili ako ga iznajmite tamo obavezno idite na Xenia beach i na Golden Beach (Xenia je po nama bolja).

- cene su u proseku vece 10-20%, osim voca i povrca koje je dosta skuplje nego kod nas.

- more je toplo i mozete se kupati uvece sve do 20.30 ili cak do 21.00.

- Polichrono je malo mesto koje nema puno mesta za velike nocne izlaske, tako da je vise za porodice sa malom decom

- put je jednostavan i sigurno vam nije potrebna navigacija

Pozdrav.

Slike cu okaciti u MFT. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vrlo detaljan opis!Svaka cast.. ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja sam napokon nasla slobodnih soba u Polihrono,u Hotelu Odysseas.

Nadam se da ce sve biti ok...da je sve onako kako oni opisuju na njihovom sajtu.

Vrlo dobar opis djodji :) :),jedva cekam da odem :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Djodji svaka cast, vrlo iscrpni opisi, ali bih te ipak zamolila da nam kazes nesto vise o vili Vasilis.Sta ima, sta nema, kazes da kupatili i terasa bas i nisu neki ili ...?

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

polihrono je ok ali ako idete kolima. gradska plaža ima prolaznu ocenu ali ako zelite pravo uzivanje u kupanju idite na plažu Ksenija 15min kolima prema Paliuriju. A u blizini se nalazi apartmansko naselje Chrousso Village sa predivnim sadržajima pogotovo za decu. evo i slicica .

post-4171-1214826628_thumb.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u Polihronu od 07.06 do 21.06 i bilo je super.Bili smo i individualno do Soluna autobusom kao i do obližnjeg Haniotija,Pefkohorija i naročito lepog starog (sve kuće u kamenu) Afitosa koga interesuju cene prevoza i red vožnje autobusa na pomenutim mestima neka pita rado ću mu pomoći.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i slika iz Polihrona 2008:

Pogled na vilu Vasilis od nazad (tj. sa strane ulaznih vrata u apartmane:

post-2508-1214862728_thumb.jpg

Pogled na vilu Vasilis od napred (tj. sa strane terasa):

post-2508-1214862720_thumb.jpg

Pogled na more sa terase Vile Vasilis:

post-2508-1214862738_thumb.jpg

Jos jedna stvar oko primedbe za kupatilo i terasu:

kupatilo je malo mracno (slabo je osvetljenje u njemu, pa dodatno pojacava utisak kao da nije cisto posto su i plocice tamne), a na terasi se nalazi jedini sto koji imate u apartmanu sa 3 stolice (ali u nasem slucaju je bio prasnjav pa ga je supruga detaljno oribala posto smo na njemu trebali da jedemo kada smo jeli u apartmanu (u kuhinji nema stola). Nemojte misliti da je jako lose nego bi jednostavno tim stvarima dao ocenu 3 (racunajuci od 1-5) i to je po meni najslabija stvar vezano za smestaj. Nekako mi se cinilo da iz posetilaca prebrisu pod nabrzaka i zamene posteljinu bez detaljnog ribanja kupatila brisanja frizidera, sredjivanja terase itd. no za to smo se mi odmah pobrinuli tako da smo sve doveli u stanje koje je nama odgovaralo.

Hteo sam da okacim slike na MFT ali se nesto nisam snasao. Ako neko zeli da vidi neku sliku u vecoj rezoluciji neka posalje email pa cu mu poslati slike.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I jos nesto. Pored Vasilisa se nalazi igraliste za decu (2x tobogani, 2x ljuljaske, i jos neke penjalice i vrteske) iza koga je javni parking (nenaplacuje se, ali je sad trenutno u fazi rekonstrukcije).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

koliko je super kad na jednom mestu mozes dobiti odgovore na pitanja koja su te danima mucila... i mi idemo u polihrono ove godine (a jos i prvi put u grckoj), zanima me imate li jos saveta... moze li se poneti nesto od hrane? koliki budzet je potreban za hranu, za 10 dana?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozete da ponesete hrane koliko hocete, bar mene niko nije pitao na ulazu u Makedoniju i Grcku sta nosim. Na granici je sve bilo kao na nekoj naplatnoj rampi - pruzis pasose kroz prozor pitanja gde idete da li imate nesto da prijavite i to je to. Hleb i pecivo je nesto skuplje (hleb 1euro, pecivo 1euro i vise), 1litra dugotrajnog mleka u marketu od 1,2 do 1,5eura. Povrce i voce je dosta skuplje, medjutim pored plaze prolaze za nekim kamionetima i nude voce u varijanti 1kg = 1euro (nektarine, paradajz, dinje itd.) pa se treba malo snaci. Kozmetika je kao i kod nas, neke stvari su i jeftinije, suhomesnato od 10 do 50% skuplje (zavisi sta zelite da kupite i gde). Preporuka je da hranu uzimate u velikim marketima (u Polihronu ih ima 2 u centru mesta) jer je u ostalim radnjicama koje oni zovu Supermarket sve za nijansu skuplje. Kupovina suncobrana je od 6 do 10 eura, slauf od 5 eura itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I jos nesto - RESTORANI:

cena hrane u restoranima je veoma razlicita naravno u zavisnosti od ekskluzive, ali recimo da imate porciju jela na meniju vec od 7-8 eura. Pizza manja 7-9 veca 10-14.

Inace ko planira nocne izlaske u Hanioti da zna da su tamo restorani skuplji (npr. veca Pizza 16-20eura).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E Djodji svaka cast, vrlo iscrpni opisi, ali bih te ipak zamolila da nam kazes nesto vise o vili Vasilis.Sta ima, sta nema, kazes da kupatili i terasa bas i nisu neki ili ...?

Unapred hvala.

Nama su u agenciji pokazali sledecu sliku plana razmestaja u apartmanu:post-2508-1214864916_thumb.png

i stvarno je tako. Ulazis u kuhinju koja se sastoji od radnih delova, sudopere i resoa za kuvanje. U kuhinji se nalazi i frizider. Potom hodnik vodi do sobe, pri cemu pre sobe nailazis (kod nas sa desne strane) na kupatilo. Kao sto rekoh za moje pojmove slabo osvetljeno i ima slabu ventilaciju posto nema prozore. U sobi se nalazi jedan brcni krevet i jedan obican krevet, plakar za odlaganje stvari i ogledalo na zidu. Odmah da znate kreveti se ne mogu pomerati tako da nema spajanja zasebnog kreveta sa bracnim (ukoliko ste tako nesto pozeleli zbog male dece). Na terasi imate sto i 3 stolice i to je odprilike to. Krivo mi je sto nisam slikao apartman unutra ali eto to sam propustio.

Toliko za nocas. Laku noc i dalja pojasnjenja sutra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala na informacijama...

zanima me da li je ista prica i kad se ide sa autobusom, da li u tom slucaju pregledaju sta se nosi? da li tada ima ogranicenja u kolicini hrane koju mozes poneti?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26359
    Ukupno tema
    880318
    Ukupno poruka