majans

POLIHRONO

5200 poruka u ovoj temi

@ancika

pa da cujemo :) prvo, kakve su cene sada tamo? da li je more toplo? jel guzva?

da li si slucajno videla vilu Janis i kakvi su ti utisci?

hvala :)

pozdrav!

Nisam obratila paznju na nazive kuca (cak nisu nesto vidno ni obelezeni), tako da ti ne mogu reci nista o kuci. Sto se tice cena...sareno... Nesto je skuplje, nesto je tu negde kao i kod nas. Mleko je oko 1,5; cokoladno je 2,2; hleb je od 0,68-0,80; giros pita je od 1,8-2,2; porcija je oko 5eura; pakovanje vode je od 1,4-1,6; kisela je 3,2 za pakovanje; koka kola od 1,5l je 1,47, a pepsi je 1,37eur. Pileci file ti je 8-9, mleveno je oko 7, svinjske snicle su ti oko 5, a meso sa koskama je oko 4eura. Paradajz je bio od 1-2,2eura; lubenice su bile oko 0,9za kilogram; breskve i kajsije oko 2-2,5.... Dok smo mi bili nije bilo neke silne guzve, a more je bilo savrseno. Imali smo jedan i po los dan kad su bili talasi i bilo je dosta algi na povrsini, ali brzo se i povuku... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me šta grci podrazumevaju pod čajnom kuhinjom. Mi idemo u kući Viktorija pa me zanima da li ta čajna kuhinja poseduje i frižider jer smo namerni da ponesemo nešto malo mesa, a i hladni sokovi i pivo nisu na odmet.I na kraju ako ste čuli ili nešto znate o ovoj vili pišite.Unapred hvala :)

Naravno da ima frizider, obicno nije neki veliki, nema zamrzivac i sl, vec samo malu komoricu za led i manje stvari. I to ti obicno znaci da nema klasican sporet, vec reso sa dve ringle ili i sa malom rernicom. A ostalo je sve normalno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jel neko bio u

Vila Nitsa

na slikama je nista posebno a sam opis ko opis 1 recenica i to je to...

pozdrav

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da utrdimo gradivo o Polihronu. Interesuju me mesta za parking blizu plaže, konkretni u pitanju je vila "beti" u prvom redu kuća pored plaže, šta obići u okolini, preporuke za plažu, kupovinu, i....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li neko moze da mi kaze koliko daleko je Waterland od Polihrona i da li postoji mogucnost odlaska na izlet do Skijatosa?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li neko moze da mi kaze koliko daleko je Waterland od Polihrona i da li postoji mogucnost odlaska na izlet do Skijatosa?

Iz polihrona nema organizovanih izleta brodicima ni na jednu destinaciju.Ima brodic koji ide iz Pefkohorija ali mislim da ne ide na Skijatos vec u obilazak Sitonije i Atosa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sto se izleta tice ne ide sa iz Polihrona,vec kao sto je receno iz Pefkohorija i ide se u obilazak zaliva sa stajanjem za kupanje na Sitoniji u dva mesta,sa ruckom na brodu(rostilj),sve u svemu krstarenje izmedju Sitonije i Kasandre,i SUPER je stvarno,mislim da je bilo 25 evra prosle godine(nisam bas siguran za cenu),ali sam siguran da vredi,jos brodic pristaje blizu ostrvceta koji po izgledu podseca na kornjacicu radi puauze za skakanje iz broda,i tako,inace na Sitoniji se staje na jedno mestasce na poslednjoj tachci na prsu i u Neos Marmarisu,cini mi se da se tako zove... Postoji i izlet do Atosam,cini mi se da je kostao 35 evra,ali mi nismo isli,oni koji su bili kazu da je bilo super,al to zavisi da li vas to zanima ili ne,iz prostog razloga sto se ide uz obalu i vide se svi manastiri uz obalu a onda se pristaje u jedno mesto koje je blizu Hilandara,i u sklopu naseg manastira gde su monasi,ali se naravno ne ide i do Hilandara,inace ide se autobusom do Jednog mestasceta gde se ukrstaju Kasandra i Sitonija i odatle valjda ogromnim brodom... A sto se tice Akvaparka,ili Voterlenda,on je u predgradju Soluna na strani ka Halkidikiju,i postoji izlet celodnevni do tamo,cini mi se da je bio 20 evra... Mozete ici i autobusom do tamo,mada ne znam koliko je karta na ulazu,a autobus Polihrono-Solun je 9.5 evra,i stize se za nekih sat i po 2,zavisi da li autobus kruzi malo ili ne skrece sa magistrale... Pozdrav... :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da utrdimo gradivo o Polihronu. Interesuju me mesta za parking blizu plaže, konkretni u pitanju je vila "beti" u prvom redu kuća pored plaže, šta obići u okolini, preporuke za plažu, kupovinu, i....

Za parking ne znam kako je ispred same vile,posto nisam bio u njoj ali mislim da nece biti problema naci mesto,sve je JAKO blizu... :D Za obliznje plaze,plaza KSENIJA,ili BLUE FISH je PRELEPA,ona je kad se krene ka Pefkohoriju i prodje Pefkohori na nekih 5 minuta... Mi smo isli od Polihrona ka tamo autobusom i tamo smo bili za nepunih petnestak minuta,a plaza je zaista predivna... To je moj predlog,za ostalo ne znam... :D Za kupovinu... hm... pa COSMOS kod Soluna,nije daleko ako ste kolima,na nekih sat vremena voznje i odmah je uz magistralu,ne mozete da ga promasite,a imaju i organizovani izleti(samo COSMOS,a i COSMOS i poseta SOLUNU,sto je naravno bolje)... Eto ako sam malo pomogao... :P

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz polihrona nema organizovanih izleta brodicima ni na jednu destinaciju.Ima brodic koji ide iz Pefkohorija ali mislim da ne ide na Skijatos vec u obilazak Sitonije i Atosa

Ok hvala, ali ja bih tako otisla bar na jedan dan do Skijatosa. Gledala sam slike na MFT-u i strava izgleda. Znam da postoji mogucnost da se ide do tamo iz Leptokarije ili nekih od okolnih mesta, samo bih volele kad bi tako nesto postojalo i sa prsta! :tuzni:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vize su overene, sada se opet bacam na ovu temu!

Pitanja:

1. Koja su to dva supermarketa i gde se nalaze?

2. Picerija, restoran za preporuku?

3. Da li postoji pijaca i gde se nalazi?

4. Da li ima neka igraonica (ljuljaske, tobogani...) za decu?

Molim utiske od vas koji ste bili sada u junu!

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. U Polihornu postoje dva veća marketa i nalaze se u glavnoj ulici, tako da nema šanse da ne naletite na njih.

2. Pored plaže ima puno restorana, ima dosta dobrih kada su u pitanju plodovi mora.

3. Ja pijacu nisam videla, ima piljara.

4. Ima jednog igrališta (sa ljuljaškama,toboganom i sl.), i par nekih manjih igraonica na ulici pored mora.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. U Polihornu postoje dva veća marketa i nalaze se u glavnoj ulici, tako da nema šanse da ne naletite na njih.

2. Pored plaže ima puno restorana, ima dosta dobrih kada su u pitanju plodovi mora.

3. Ja pijacu nisam videla, ima piljara.

4. Ima jednog igrališta (sa ljuljaškama,toboganom i sl.), i par nekih manjih igraonica na ulici pored mora.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo nekih sličica iz Polihrona od prošle godine

IMG_6001.jpg

IMG_6138.jpg

Ostrvo kornjača (između I i II prstena)

IMG_6241.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moji su se sad vratili iz Polihrona, u principu im se svidelo,kazu da je vec sad velika guzva, a ono sto je mene iznenadilo iz njihove price je da nisu nesto odusevljeni plazom. Tj. kazu da je samo jedan manji deo lepo, pescano i sl. i tu je nevidjena guzva, a na ostatku plaze ima kamenja i trave, i nezgodno je za ulazak i izlazak iz vode. I nema tuseva(meni to ne smeta, ali njima je smetalo). Nego, to me zbunilo, svi kao hvale plazu, nisam primetila da je neko to spominjao?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja verujem da mozda ima trave ali mi je za vreme naseg letovanja nismo videli ni za lek.Da nema tuseva nema ih to je tacno.a pesak je bio sitan vecim delom plaze bas kao na ovoj slici iznad tvog posta.Nemam pojma sta se izmenilo i kako za dve godine od kako nismo bili tamo ali si me bas bacila u rebus jer je bas ta plaza bila jedan od glavnih aduta zasto se sa radoscu vracamo u Polihrono.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26319
    Ukupno tema
    877896
    Ukupno poruka