majans

POLIHRONO

5179 poruka u ovoj temi

Vratili smo se sa letovanja 08. avgusta iz Polihrona gde smo se lepo odmorili. Vreme je bilo savršeno, malo je voda u 2 navrata bila neubičajeno mutna i prljava.

Turista je jako puno, mislim najviše Makedonaca i Srba.

Iznenadilo me da se neke cena čak i jeftinije nego prošle godine (dušek 4 E) a neke su malo skuplje.

Sladoled je fantastičan, a iznenadilo me da je Polihrono ove godine jeftinije nego Kalitea.

Letovali smo preko Elnosa, sve pohvale za Irinu, mada je kuća malo starija, gazdarica još malo starija, a električne instalacije je njen deda postavio za svoj 18 rodjendanrasplakani.jpg . Mada je kuća na 20 metara od Gyro planeta tako da je blizina plaže bila odluka za letovanje.

Za sledeću godinu možda menjamo mesto.

Posto ste skoro bili u Polihronom, zanima me samo da li ima meduza, puno pozdrava.rolleyes.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto ste skoro bili u Polihronom, zanima me samo da li ima meduza, puno pozdrava.rolleyes.gif

I mene ovo vrlo interesuje. Navukla sam strah prilikom letovanja u Bugarskoj od njih a ove godine treba prvi put da idem u Grcku i gledam da ih maksimalno zaobinjem, ako je to ikako moguce, haha...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kao prvo, sve pohvale za sajt, fantastican je, stvarno mi znace informacije iz prve ruke!

Za par dana idemo sa dvoje male dece u Polihrono, vila Eva. Manje-vise sam prikupila informacije i o mestu i o vili (mada me smestaj malko zabrinjava). Nigde nisam mogla pronaci jednu informaciju, a cak ni u agenciji mi nisu znali odgovoriti (kazu, nikada ih niko o tome nije pitao :o ) ... da li u Polihronu ili u obliznjim mestima ima servis za pranje vesa?! Ova informacija bi mi bas-bas olaksala pakovanje!

Inace, u vili Evi smo uzeli 4-krevetni apartman, pa ako neko ima informaciju kakav frizider i reso da ocekujem? Videla sam na nekim slikama samo mali reso sa dve ringle, a na jednoj se vidi mini rerna sa dve ringle (kojoj se potajno nadam) - planiramo cesto da pripremamo hranu u apartmanu.

Pozdrav svima, i hvala unapred!

Izmenjeno (njanja_sombor)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mozda neko zna nesto o vili Rodi? Interesuje me konkretno kakvi su apartmani i kakva je plaza ispred te vile.

Pozdrav! Unapred Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li mozda neko zna nesto o vili Rodi? Interesuje me konkretno kakvi su apartmani i kakva je plaza ispred te vile.

Pozdrav! Unapred Hvala!

Udji na sajt Perla toursa oni imaju vilu Rodi u ponudi, tamo mozes videti sve o njoj. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene ovo vrlo interesuje. Navukla sam strah prilikom letovanja u Bugarskoj od njih a ove godine treba prvi put da idem u Grcku i gledam da ih maksimalno zaobinjem, ako je to ikako moguce, haha...

Posto niko ne odgovara da li ima meduza, ja se iskreno nadam da ako ih ima budu kao one u Leptokariji, jer su povremeno nailazile i to toliko velike da ih jednostavno vidis i zaobidjes. Nije bilo strasno, cak sam se i ja koja ima veliki strah bez problema kupala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jesu li te gužve svaki dan, ili samo vikendom?

Poštovani turisti,

Kao prvo, želeo bih da napomenem da sam puno putovao, ali ovakvu improvizaciju turizma, nisam nigde doživeo. Hotel sam pronašao preko interneta, oduševio se na prvi pogled a na kraju se ispostavilo se da su prikazane fotografije i informacije manipulativno postavljene i da je sve po principu "kupu jeftino, prodaj skupo".

Zgrada hotela je renovirana, sa vidljivim tragovima na njoj.

Za porodicu ( 2+2) obezbedili su nam sobu od 16 m2 u najnižoj tački hotela (nisko prizelje) tako da smo vrele noći proveli sa zatvorenim balkonskim vratima zbog zaštite od gmizavaca i eventualno , lopova.

Soba je imala veliko dvorište ispred balkonskih vrata, tako da su deca mogla lepo da se zabavljaju u predvečernjim satima.

Kupatilo, velićine 2,5 m2, je bez prozora, visine 2,1m, bez tuš-kade, već samo sa slivnikom na sredini prostorije iz koga se osećao nesnosan miris kanalizacije. Na moju žalbu menadžeru G-đi Mandić vezano za "mirise mora", odgovorila mi je da hotel, kao ni celo naselje nema kanalizaciju i da će se problem delimično otkloniti kada se isprazne septičke jame hotela!!!!

Sobe se svakodnevno čiste perfektno, skoro do savršenstva.

Doručak je na bazi švedskog stola, jednoličan, skoro svakodnevno identičan.

Večera je očajna, dominira pirinač, dinstan krompir, šargarepa, testenine a od mesa, samo jedne večeri bio roštilj, sve ostalo bili su gulaši, pržena svinjetina, krmenadle itd. Riba, morski plodovi su samo u restoranima i u marketima koji se nalaze na dva do četiri kilometara oko hotela.

Preko puta hotela nalazi se besprekoran beach bar sa bazenom i vrlo lepo uređena plaža. Voda u bazenu i moru je topla, ali ne previše čista. Pravu morsku vodu možete osetiti tek tridesetak metara od obale. Osoblje u Beach Baru vrlo loše govori engleski

Cene pića i hrane u okviru Hotela i Bar-a koji su inače vlasništvo istih ljudi, su po mom mišljenju nenormalno visoke i nepravedno iste i za goste hotela i za Grke koji dolaze da se kupaju npr.:

Hladna Ness kafa (frape) - 3,5 EUR

Svi sokovi: 2,5 EUR

AMSTEL 0,5l - 4,5 EUR

Soda voda 0,2l - 2,5 EUR

Voda 0,5l - 0,5 EUR

Voda 1,5l - 1,5 EUR

Porcija sardina na žaru (domaćih) - 7 EUR

Pohovane lignje - 10 EUR

Grčka salata - 6,5 EUR

itd.

Bežični internet doseže samo u prizemlju hotela i na Beach Bar-u, tako da većina nas gostiju, da bi proverila mail-ove ili surfovala mora da izlazi iz sobe. Osim toga, često je bio u prekidu.

Telefon u sobama verovatno postoji, u mojoj sobi me je sačekao samo aparat koji nisam imao gde da povežem (nije bilo ni priključka ni kabla).

Klima uređaj je verovatno bio bez freona tako da mu je trebali jako puno vremena da rashladi sobu, što je u neku ruku bilo i dobro, jer smo noću morali zbog vrućine da ga aktiviramo, pa nije bilo problema sa "efektom promaje".

Da se razumemo, za dve odrasle osobe i dvoje dece (od 6 godina i 14 meseci), nisam očekivao svilu i kadifu za 115 EUR/dan , ali sam očekivao da za taj novac dobijem bar ono što je u ponudi. Želeo sam da budem u hotelu gde postoje razlike u ceni za sobe sa pogledom na more i u niskom prizemlju i gde će mi nakon letovanja IZDATI VALIDAN RAČUN ZA NOVAC KOJI SAM PLATIO.

Ljudi moji, vrhunac svega bio je kada me je G-đa Jasna Mandić, inače menadžer hotela, upitala da li mi treba račun za smeštaj. Odgovorio sam potvrdno a onda je nastao haos.

Račun je prema njenom obračunu iznosio 805 EUR + piće u hotelu. Žena je prvo pobrkala vrednost primljenog avansa (umesto 240 EUR zabeležila je 214 EUR) a onda mi je izdala NOTA-račun umesto na 805 EUR, izdala mi je na 770 EUR, uz neko nerazumno objašnjenje da to tako treba da bude, gde sam ja ostao šokiran!!! Kada sam je upitao da li je to sve i šta je sa fiskalnim računom, ona mi je rekla da nisu u obavezi da izdaju fiskalne račune i da ako mi treba faktura, da će daq napravi ustupak i da mogu da je dobijem mail-om!!!

Za sve ove godine. prvi put sam tada čuo da jedan hotel izdaje rukom napisani račun i da fizičko lice može da dobije fakturu!!!

Što se mene tiče, oni su samo jedna dobro uigrana ekipa manipulatora kojima je na prvom mestu profit i novac, sa vrlo malo obzira na kvalitet usluge !!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ne videh o kom se hotelu radi???

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ne videh o kom se hotelu radi???

Hotel Al Mare, dva kilometara pre Polihrona

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko zna nesto novije o vili Tanasis u Polihronom, treba mi za prijatelje koji idu za nedelju dana, i da li neko zna kakva je situacija sa meduzama pocetkom septembra. Pozdrav.wub.gif

Mi smo letovali u Polihronu krajem juna. Bilo je onih malih providnih meduza, ali nikada nikog nisu opekle. Svi ljudi (grci prvi) su se tako opusteno kupali, nisu ni obracali paznju na njih. Mi smo nekoliko meduzica izvadili iz vode, cisto da ih vidimo kakve su.

Tako da... ako i vidite te male providne meduze, samo opusteno... ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel Al Mare, dva kilometara pre Polihrona

Uffff... Uplatili smo smestaj u ovom hotelu pre dva meseca. Bili smo spremni i na guzvu vikendom, i na visoke cene u okviru hotela, ali na "mirise" fekalija i polu-ispravnu klimu nikako nismo spremni. Mozes li da navedes koja je soba u pitanju i da li je problem sa slivnikom i klimom samo u toj sobi ili se jos neko zalio?

Jos jedna stvar, meni licno bitna, kakav je izbor sportskih kanala na SAT TV ( ako SAT TV uopste postoji )?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo letovali u Polihronu krajem juna. Bilo je onih malih providnih meduza, ali nikada nikog nisu opekle. Svi ljudi (grci prvi) su se tako opusteno kupali, nisu ni obracali paznju na njih. Mi smo nekoliko meduzica izvadili iz vode, cisto da ih vidimo kakve su.

Tako da... ako i vidite te male providne meduze, samo opusteno... wink.gif

Hvala puno na najnovijim informacijama, mi krecemo za tri dana u Polihrono, valjda necemo ni mi imati problema sa tim malim ljigavim. Prosle godinee smo bili u Leptokariji i meduze su bile sve samo ne male, morali su po dvoje sa ih sa nekim daskama iznose iz vode. Jedino sto stvarno nisam cula da su nekog opekle, i sto ih nije bilo svakog dana. Veliki pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E ovako... vratila sam se iz Polihrona pre 10ak dana, isla sam preko Argusa i odsela u vili Sarikas... Argus kao agencija je odlicna, nisam imala nikakvih problema, isla sam sa deckom i sa jos dva para od kojih je jedan poslednji dan odustao zbog opravdanih zdravstvenih problema. Argus tours im je vratio 2/3 iznosa...oboma... Autobusi su im super, klima je odlicna, vodici takodje, sve pohvale! Predstavnik Argusa u Polihronu, takodje sve pohvale za njega, obilazio nas je svaki drugi dan, kacio obavestenja za razne izlete... Vilom Sarikas, takodje zadovoljna... gazda je fin covek, nikakvih problema sa njim... sobe su ok... ocena 7/10, realno, za 220e.... :/ posle 6 dana dolazi zena da promeni posteljinu iako pise da se posteljina ne menja. Sve moze da bude u najboljem redu ako, naravno i sami odrzavate higijenu, trebalo bi da budete zadovoljni...

Bazen radi od 8h-19h...ne preporucujem hranu u hotelu, mi smo se hranili u restoranu Viva na setalistu, vrlo fini konobari, ogromne porcije i pristupacne cene! Grad je ziv do 23h, posle toga ne bih se usudila da prodjem sama ulicama...ima puno PAOK-ovih navijaca, tako da ne naglasavate da navijate za Zvezdu ili Olimpiakos...

:D Voda je topla i kako - kada cista...zavisi od talasa...peskovite plaze... lezaljke su 3eur + kafa i voda... to je to ukratko... :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mozes li da napises cene hrane,mi putujemo za 3 dana u Polihrono?

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zna li neko da li u Polihronom moze da se koristi wireless, unapred hvala.srce.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25997
    Ukupno tema
    867462
    Ukupno poruka