majans

POLIHRONO

5204 poruke u ovoj temi

Dobio sam informaciju o smestaju od "kicme nase porodice" :srce: ...vila se zove " Athanasios village" a idemo preko agencije "Ave tours"!Ako neko nesto zna o pomenutim neka napise koju...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Talija...jel toplo more,ima li komaraca,da li naplacuju lezaljke,gde je dobra klopa?????? Ako imas decu--kako ih animirati??? Soping u Solunu,aqua park...sve me zanima...hvala unapred...

- More je toplo,vruce kao bara je i to je bar nama odgovaralo,ali je za razliku od prethodnog letovanja malo prljava voda (ima po nekad malo trave),donosili su je talasi koje je pravio vetar koji je duvao pocesto -Komaraca nema i niko se nije zalio da ih je bilo -Lezaljke se naplacuju kroz pice(standardna fora narucis dva pica i koristis dve lezaljke i suncobran citav dan,dok si na rucku ostavis peskire na lezaljkama i vratis se na iste posle klope) -Klopa je super u skoro svim restoranima na setalistu preporucujem da zaobilazite restorane oko crkve na trgu gde niko ziv ne ulazi i gde je hrana bajata(zalio se komsija iz vile koji se prevario pa svratio).giros je manje vise dobar gde god ga kupite a najbolji fast-foud restoran je kod "doktora" na ulazu u Polihrono sa magistrale. -Decu imam komada dva od dve ipo i sest ipo godina i mogu ti reci da je po tom pitanju problem kako ih animirati jer je mesto strasno oskudno sto se decijih radosti tice.Postoji jedan parkic(ljuljaske,klackalice,tobogani),par igraonica sa video igricama i bukvalno nista vise.To je za mene bilo razocarenje jer se godinama nista ne menja na tom planu. -U sopingu nisam bio jer ne preferiram te stvari na letovanju tako da ti tu tesko mogu reci nesto korisno -waterland je na dvadeset per km. od soluna ili ti nasedamdeset pet od Polihrona mozes ici u svojoj rerziji a mozes i preko agencije ni nismo bili jer je mladji sin suvise mali ali kazu da je ludo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala.hvala.hvala. i moja deca su 2.5 i 7 god....snaci cemo se...nadam se da ce nam biti bar pola kao u Stavrosu proslog leta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobio sam informaciju o smestaju od "kicme nase porodice" :srce: ...vila se zove " Athanasios village" a idemo preko agencije "Ave tours"!Ako neko nesto zna o pomenutim neka napise koju...

jaaaao,pa vi idete u nas komsiluk...I IMATE BAZEN... koji mi ne mozemo da koristimo...pogledaj na sajtu TIM travela dobre su fotke-mi idemo u vilu Mina od 10.08. a vi?-mozda nas prosvercujete u bazencic neki dan...nisam ti pomogla verovatno ni malo ali mi se taj bazen bas dopao pa zato kukam-jer su nam zabranili da mu pridjemo ako nismo goste pomenute VASE vile...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jaaaao,pa vi idete u nas komsiluk...I IMATE BAZEN... koji mi ne mozemo da koristimo...pogledaj na sajtu TIM travela dobre su fotke-mi idemo u vilu Mina od 10.08. a vi?-mozda nas prosvercujete u bazencic neki dan...nisam ti pomogla verovatno ni malo ali mi se taj bazen bas dopao pa zato kukam-jer su nam zabranili da mu pridjemo ako nismo goste pomenute VASE vile...

Rado bi vas svercovao po starom Srpskom obicaju,ali sumnjam da to mozemo da realizujemo iz prostog razloga sto nam se termini ne poklapaju...mi idemo od 30.08!Osim ako niste od nekih retkih srecnika koji ostaju po mesec dana na moru...Inace slike sam vec video i stvarno sve izgleda super,ali ipak neposredno iskustvo ima neprocenjivu vrednost!Mi jos ove godine u tom terminu , a posle "krecemo u skolu" pa cemo i mi morati malo ranije...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Esfigmen

mozda se sretnemo. i mi idemo 30.08. ;)

@Talija

smislicu par pitanja pa se javljam malo kasnije. duznost zove...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Esfigmen

mozda se sretnemo. i mi idemo 30.08. ;)

@Talija

smislicu par pitanja pa se javljam malo kasnije. duznost zove...

Kad cujete najgrlatijeg klinca od 2.g :) i princezu od 6.g koja nikako ne bi da izadje iz vode :stidljivko: ...e to smo mi!!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ talija:

da li mozda znas cene nekih od obroka u restoranima na setalistu? koliko izadje prosecan rucak ili vecera po osobi? na primer nesto od morskih plodova, testa ili slicno...

da li ste isli u LIDL za snabdevanje ili ste nosili nesto od kuce? mi planiramo da ponesemo konzerve i slicno od kuce za dorucak i veceru, a za rucak bismo isli u restorane.

i znam da su mi za nesto od tih dzidzabidza u konzervama rekli da je ukusnije to sto moze da se kupi u grckoj, a za nesto da je ukusnije ovo nase.. ali ne mogu da se setim sta. mislim da su za pastete rekli da su ove nase mnogo ukusnije...

da li ste obilazili neke okolne plaze? kao Xenia?

@ Esfigmen:

mozemo se upoznati tamo, the more - the merrier :) nek se igraju klinci...

kad vidis dva visoooka visoka muskarca, dve prosecne ;) zene i jednog veoma grlatog decaka, to smo mi :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ talija:

da li mozda znas cene nekih od obroka u restoranima na setalistu? koliko izadje prosecan rucak ili vecera po osobi? na primer nesto od morskih plodova, testa ili slicno...

da li ste isli u LIDL za snabdevanje ili ste nosili nesto od kuce? mi planiramo da ponesemo konzerve i slicno od kuce za dorucak i veceru, a za rucak bismo isli u restorane.

i znam da su mi za nesto od tih dzidzabidza u konzervama rekli da je ukusnije to sto moze da se kupi u grckoj, a za nesto da je ukusnije ovo nase.. ali ne mogu da se setim sta. mislim da su za pastete rekli da su ove nase mnogo ukusnije...

@ Esfigmen:

kad vidis dva visoooka visoka muskarca, dve prosecne ;) zene i jednog veoma grlatog decaka, to smo mi :D

Dakle,klopa za nas dvoje i dvoje male dece (za njih smo porucivali pomfrit a od nas su se uzickali za koje parce mesa ili ribe)+salata+tri sokica dakle sve to bude od25 do 35 evrica.Jeli smo postilj ili porcije razne ribe,jedan dan tu cuvenu grcku musaku ali nesto mi nije bas legla.valjda stvar ukusa malo nam se razlikuju kuhinje. U LIdlu smo bili dva puta,nalazi se na petnaestak km. od Polihrona i mogu ti reci da je tamo smesno sta sve mozes naci za iste pare kao kod nas.I mi smo nosili konzerve i par gotovih jela bas iz gore navedenog razloga sto nasa i njihova hrana nema iste zacine pa se samim tim i ukus razlikuje a deca ko deca bi se izmisljala pa sam zato nosio te stvarcice a za sve ostalo Lidl je majka.mleko,razni sokovi,razni slatkisi,spagete,voce sve je jeftinije. Na Xenia beach smo bili na kupanju tri dana i mislim da je to plaza koju obavezno treba videti jer je zaista divna.Nalazi se na pet km. od Pefkohorija odnosno na petnaestak od Polihrona.Nama nije bio problem da idemo jer smo isli kolima a neznam kakva je veza busom do tamo.Plaza se zapravo prostire duz citave uvale prosarana je lezaljkama (to su zakupljeni delovi plaze gde su postavljeni simpaticni plazni barovi svaki ima svog DJ-a,neku laganu klopu,pice naravno,toalete i td.,lezaljku zakupljujes standardno kroz pice odprilike3,5 evra po osobi) i slobodnim prostorom za peskire i suncobrane.Voda je nestvarno cista,topla i mislim da je tesko objasniti sve to dok se ne vidi sopstvenim okom.To nemojte propustiti nikako.

Izmenjeno (talija)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ talija:

@ Esfigmen:

Bili smo u Polihronu pocetkom jula, divno se proveli i evo nekih zapazanja koja mozda mogu biti od pomoci. Sto se hrane tice isli smo dva puta u Lidl za tih 10 dana (1. i 6. dan) i to je sasvim dovoljno da napunite frizider. U samom mestu smo kupovali samo hleb, pecivo,voce, povrce i naravno sladoled! Od kuce smo poneli supe iz kesice, par konzervi tunjevine, nes kafu, 4 l mleka, teglu pekmeza i jos par sitnica. S obzirom da sam se ja prihvatila spremanja svih obroka u prostranoj i opremljenoj kuhinji koju smo imali u apartmanu (jer je to ipak mnogo jeftinija varijanta od restoranske ishrane), u Lidlu smo kupili i lepo upakovano i zamrnuto mleveno meso (preliv za spagete, cuftice), lazanje koje treba samo da se ispeku, riblje filete, itd i sve je bilo ok za klopu. Par puta smo kupovali giros za rucak, dosta salate , feta sira i to je to. Inace u Lidlu smo nakupovali secenih i vakumiranih sunkica, kobasica, sira, pakovanje malih virslica, raznih premaza (za dorucak i veceru) i obavezno cokoladno mleko koje su deca tamanila. Nisam videla da imaju pastetu, tako da ako volite i to mozete poneti od kuce. Takodje, imaju i dobro kiselo mleko. S obzirom da smo kupovali sta nam se svidelo, bez posebnog obracanja paznje na cene, Lidl je super, hrana nas je izasla bas jeftino. Jednom smo seli u restoran na rucak (taj dan kada smo isli na plazu Xenia, koja je, btw, predivna), jeli smo suvlaki i jos neku piletinu, salata, sokici - oko 45 evra. (dvoje velikih i troje male dece), a za jedan odlazak u Lidl sam potrosila 50 evra!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Talija i Majo, hvala vam OVOLIKO! Stvarno su mi pomogli vasi dragoceni saveti. Sve sam se izdogovarala vec sa MM. Ici cemo u nabavku u Lidl. Jedino... mi idemo autobusom, tako da cemo sve obilaske i nabavke obavljati "gradskim" autobusom. Saznala sam koje su otprilike cene taxija pa cu odokativno da zakljucim da je autobus oko 2-3 eura do mesta gde se nalazi Lidl. Nadam se da cu na licu mesta moci da se raspitam za red voznje i mesta gde autobus staje. Ako neko zna vise o tome, bila bih zahvalna ;)

A u Xeniu sam se zaljubila cim sam je prvi put videla na slikama. Jednostavno moramo da je obidjemo. Da li znate koliko daleko od same plaze staje autobus? Sigurna sam da ima prevoz do Pefokohoria, nadam se da ima i do Xenie. I, negde sam cula da se taxi naplacuje po OSOBI?? To mi je pomalo nerealno, znam da smo na Kritu placali kilometrazu, bez obzira na broj osoba u taxiju. A takav je obicaj i kod nas.

Udavih... :D

Hvala vam jos jednom! Veliki poljubac!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Talija i Majo, hvala vam OVOLIKO! Stvarno su mi pomogli vasi dragoceni saveti. Sve sam se izdogovarala vec sa MM. Ici cemo u nabavku u Lidl. Jedino... mi idemo autobusom, tako da cemo sve obilaske i nabavke obavljati "gradskim" autobusom. Saznala sam koje su otprilike cene taxija pa cu odokativno da zakljucim da je autobus oko 2-3 eura do mesta gde se nalazi Lidl. Nadam se da cu na licu mesta moci da se raspitam za red voznje i mesta gde autobus staje. Ako neko zna vise o tome, bila bih zahvalna ;)

A u Xeniu sam se zaljubila cim sam je prvi put videla na slikama. Jednostavno moramo da je obidjemo. Da li znate koliko daleko od same plaze staje autobus? Sigurna sam da ima prevoz do Pefokohoria, nadam se da ima i do Xenie. I, negde sam cula da se taxi naplacuje po OSOBI?? To mi je pomalo nerealno, znam da smo na Kritu placali kilometrazu, bez obzira na broj osoba u taxiju. A takav je obicaj i kod nas.

Udavih... :D

Hvala vam jos jednom! Veliki poljubac!

Ti zapravo nigde nemas oznaku za plazu Xenia vec je na svakih recimo kilometar putokaz na kom pise paralia beach.Prvi putokaz je na nekih pet km. od Pefkohorija pa tako redom ka jugu Kasandre.Kako sam ja shvatio Xenia je kompleks svih tih plaza.Kao sto sam gore naveo svaka od tih plaza ima svoj plazni bar sa DJ i svim pratecim sadrzajima(pedaline,kanui,skijanje na vodi,gliser koji vuce razne dzidzabidze sve sem tuseva).Do tih plaza vozi autobus na liniji Solun-Paljuri,staje na magistrali ispred silaska za plaze od stajalista do plaze ima nekihtrista-cetristo metara i bus ide redovno mislim cak da ide na sat vremena ali nisam u to siguran. Za u Lidl ti je ista prica bus ide za Solun,staje na magistrali iznad Polihrona i ide na svaki sat.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo se vratili iz Polihrona I zadovoljni smo, mesto malo ali ima nneki smek u odnosu i na Hanioti i na Pefkohori…

Hranili smo se po restoranima i za nas petoro je u proseku iznosilo oko 45e. Cene porcija su od 3 do 7 e, tako Kleftiko 7e, lignje 4e, pileci kroketi 3,5e, pileci suvlaki 4e….itd.

Ako nekog zanimaju vodene aktivnosti – cena voznje na banani je 10e po osobi- 15 min a

Jetski 35e- 15min….

Ne znam za zanimacije za malu decu posto su moja malo veca pa ko ima veliku ima dva kafe-kluba Tropikal i Golden gde se uglavnom skupljaju klinci od 16 do 20-ak god…dva puta nedeljno je srpsko vece i tad kao neki nas Dj pusta muziku…

Ne znam dokle radi klub jer su nasi tinejdzeri imali izlaz do 2 (po Gr ) pa eto zabave za klince tih god…

Lezaljke i suncobrani, neko je vec rekao, funkcionisu po principu platis picce…uglavnom je sve 3e, espreso 2,5…u baru Atanasios village je kako mi konobar rece “imate cast i zadovoljstvo da pijete portugalski..” :P i zaista je dobar. Dobro je i neko picce tj sok nesto kao ledena jagoda….kao nas rumenko sladoled…itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ talija:

@ Esfigmen:

Bolje dva visoooka muskarca i dve prosecne zene(samo po visini podrazumeva se) nego obrnuto...Putevi ce nam se sigurno negde ukrstiti pa da prepustimo to prstu sudbine!!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i mene iz Polihrona. Pozdrav taliji  vidli smo se u Polihronu i došlo je do prepoznavanja i naravno upoznavanja . Polihrono kao Polihrono od prošle godine promenilo samo to da je apoteka prešla u veće prostorije i ništa više. Iskreno razočaran sam da su uspeli da samo okreče svoje lokale i sobe  i ništa više da porade na imidžu, ah  da napravili su kućice za presvlačenje i apsolutno ništa više malo neodgovorno ali ništa opasno ,menjamo lokaciju za naredno leto i opet će biti interesantno. Zaključak nikad više na jedno mesto 2 puta da se nebi razočarao . Nas gazda naucio posle tolikog vremena da kaze dobru i nesto još to je napredak za njega . i mnogo nas je gotivio što smo pazarili po  pojedinim radnjama e sad čije su one nemam pojma vazdan mi je pokazivao neke face i udarao se u grudi poput onog to je moje ,provalio sam da je jedna devojcica unuka i za dva sina sam valjda siguran da su njegovi ali čiča ne zna engleski ,srpski još manje a moj grčki je tragedija . ALI OPET BILO NAM JE LEPO. I mogli smo još da ostanemo pošto smo imali vize ali se klinac nešto uzjogunio i dosadilo mu :smorilo: a bio sam našao smeštaj za samo  oko 20 e   :tuzni:  ali nije hteo . :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni: :tuzni:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26375
    Ukupno tema
    881363
    Ukupno poruka