majans

POLIHRONO

5264 poruke u ovoj temi

Sto se to ce te hrane . Mi smo poneli od kuce 4 jogurta i 4mleka . 3 pakovanja jaja, 30 cevapa, nesto pastete i suvi vrat oko 0,5kg .2 testenine i sosa 5 ili 6 supa u kesici... sve je stalo u 2 rucna frizidera i jos je bilo mesta  ( Za nas 4 , 2voje dece Skolski uzrasta , supruga i ja) .

Cene u tim marketima su otprilike ovakve. 6jaja u pakovanju je oko 3-5 evr( posebno na komad 0,5e). Hleb mala vekna 0,8 e. Neki somum dugacak kao podlaktica i sirok kao saka je bio 1 e. Sokovi od 0.9 e Amita Nema ispod 1.2 evr. Giros je 2,2e. Sladoled 1,4e ona kugla sa kasikom sto se vadi. Voda paket 1,3e. ( Posebno 0,5e 1 flasa ). Voce je sve od 1 evr kod onih sto prodaju iz auta pored plaze ( pazite kradu na meri oko 100-200gr.) U prodavnici za 0,3evra skuplji. ... 

E da jos i ovo .na Grckoj ili nekoj Dr granici niko nas nije pregledao niti preturao po stvrima. Dok su putnike iz nekih Auto busa pregledali. Sta su trazili ili zasto ne znam !

Probajte ako jos nekog nesto interesuje sad smo dosli pre 2 dana.

Izmenjeno (Јастребов)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Znate li gde u Polihronu, ili okolini može da se kupi ratluk, ili nešto od začina? Koliko znam, pijace u tom delu Kasandre nema...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Madjaste znam, ali ne znam jel cu ti lepo objasniti. Kad si na ulasku u Polihrono,prva ulica  nadole prema plazi ides prodjes poslasticarnicu na cosku i u njoj su dva veca marketa, Odmaa tu  E u toj ulici imas s desne strane radnju sa sapunima, zacinima, alvom, ratlukom i uljima. Jace cene.

  Pefkohoriju svi veliki marketi imaju to sto ti treba.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 Aha... Mislim da znam. Mi smo u Skioniju, ali obilazimo i okolinu. Kakve su cene u Pefkohoriju u odnosu na cene u ovoj radnji u Polihronu? Ima neki market tamo koji preporučuješ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma Pefkohori je cist Holivud za Polihrono. Vidi tu gde je pijaca cetvrtkom u kom mestu. Stvarno je na pijaci sve mnogo povoljnije. U Pefkohoriju volim poslasticarnice, gde kupujem cokoladne miseve 17 evra kilo. I sladoled je super.

Ne da mi lose vreme da dodjem, inace sam mislila 7 dana da malo naidjem. Ja sam maslinovo ulje u Jerisosu na pijaci placala 6 evra litar.Kolace 7. Cajeve po 1 evro, za 100 gr.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima radnja u Beogradu. Nije mozda za ovaj forumu ali je ratluk nadaleko poznat. Ima raznih i ukusa i dodataka... Ruza, orah, narandza, vanila, pistaci, badem ...

Tako da ako bas hocete Grcki imate ga u toj ulici u Polihronu gde je gore u tekstu Mamia vec opisao-la.

Izmenjeno (Јастребов)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Mamaia , nemam pojma gde ima pijace u ovom delu. Na temama nisam pronašla ništa o tome, tj.kažu nema. Imaš neki info? Naravno da je jeftinije. Kakvi su to čokoladni miševi? :-)

 Inače, vreme je  danas bzvz, juče bilo prepodne oblačno, pa se razvedrilo... Mi smo tu već 10ak dana. Nisu svi dani baš sunčani bili, ali je ok. Moj muž -vodozemac se svakodnevno kupa.

 @ Jastrebov misliš na onu radnju na Zelenom vencu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Madjaste ,Izgleda da nema pijace.Nema veze, imas supermarkete na magistrali.

U poslasticarnici velikoj negde na sredini Pefkohorija, ona ulica sto od magistrale ide nadole,kao setaliste, tu rucno prave cokoladne miseve domace, uz staniol kolace i ostalo, a probajte i sladoled mini na meru odlicni su. 3 za 1, 5 evro.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, Madjaste je rekao/la:

@ Mamaia , nemam pojma gde ima pijace u ovom delu. Na temama nisam pronašla ništa o tome, tj.kažu nema. Imaš neki info? Naravno da je jeftinije. Kakvi su to čokoladni miševi? :-)

 Inače, vreme je  danas bzvz, juče bilo prepodne oblačno, pa se razvedrilo... Mi smo tu već 10ak dana. Nisu svi dani baš sunčani bili, ali je ok. Moj muž -vodozemac se svakodnevno kupa.

 @ Jastrebov misliš na onu radnju na Zelenom vencu?

Ne ispod z.venca malo pre ugla ulica Gavrila Principa i Kraljevica Marka. Kad se ide od ekon. fakulteta ka ulici Kr.Marka.

Provereno ODLICNA bombondzijska radnja !!!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 8.9.2016. at 8:22, Mamaia je rekao/la:

Ne da mi lose vreme da dodjem, inace sam mislila 7 dana da malo naidjem. Ja sam maslinovo ulje u Jerisosu na pijaci placala 6 evra litar.Kolace 7. Cajeve po 1 evro, za 100 gr.

Nisam ni znala, da na tim pijacama, ima cajeva :) 

To je nesto tipa kamilica, nana, ili ima i nesto egzoticnije? Pakovanje je od 100gr ili je na meru?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da ima čajeva normalnih,pakuju ih u kesice po 100 gr.Lepo to izgleda,a zapravo ima ih i kod nas za te pare.Meni je pijaca u svakom mestu više neki lokalni šmek, nego što je neka prilika za uštedu. A svi se vraćamo s puta donosimo sitnice koje nam baš i ne trebaju,ali nam prijaju.:D

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da se javim malo sa utiscima iz Polihrona. Mogu samo da kazem da mnogo volim taj deo i celu Kasandru, ali ove godine utisci su malo drugaciji. Vila Janis Beach nije bas za neku pohvalu, sudova skoro i da nema, morali smo da kupimo sta nam je trebalo, higijena apartmana kad smo usli nije bila na zavidnom nivou. Posteljina jeste bila cista i menjana je na 5 dana. Reso je prilicno star jedva kafa moze da se skuva, u kuhinji nije bilo tople vode, terasa je uska 4 osobe ne mogu da sednu na istu. Plafoni i zidovi su sve u nekim flekama itd, elem gazda vile je ok covek i ljubazan. Sve ukupno za vilu mogu da kazem da nije nesto specijalno, ali moze da prodje. Mnogo je bolja vila preko puta nje Polistilo Spiti cini mi se da se tako zove. Noviji su apartmani, ima sudova i cisto je. Mogu samo da kazem da u odnosu na cenu koju smo platili preko agencije vlasnik jedne vile tu je izdao bracnom paru sa detetom za 25e dnevno, a preko agencije se placalo mnogo vise. S druge strane da kazem da se nisam nadala tolikoj guzvi u septembru, plaza je takva da nemas gde peskir da stavis, tako da smo bili prinudjeni da uzimamo lezaljke uz konzumaciju pica ali to je bilo ok, samo je previse natrpano nemas gde da se okrenes. Voda je bila super, topla i mnogo mnogo cista. Cene su standardne, mada su lokalni marketi skupi, isli smo u lidl jednom kupili sta nam treba. U lidlu su cene kao kod nas, nesto je cak i jeftinije. Putovala sam i preko agencija, i cak i direktnom rezervacijom od vlasnika i mogu reci da je sve mnogo bolje kad se ide direktno od vlasnika, jer nase agencije samo gledaju da ti uvale smestaj i posle ko te sisa. Ako nekoga jos nesto zanima moze da me kontaktira.

Pozdrav svima

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Polihrono Vila Tsiridi.DSC_0107.JPG.a4bff7ea5a7a64376d3c8d5957c

Nalazi se nekih šesto metara od centra Polihrona u pravcu Kriopigija. Prednost je odlična pozicija u odnosu na plažu. Nekih pedesetak metara. Izlaz na plažu je sa donje strane apartmana.DSC_0055.thumb.JPG.e27c57905e9cb4f36933c

Plaža peščana je prilično pusta (septembar je u pitanju).DSC_0051.JPG.ccd2298716b0947168b975106bbDSC_0052.JPG.19917b2e95e7c6bd82fa81e5777DSC_0078.JPG.3a5fbd2a5678ddf0e843042a0a8

ali se u daljini vidi veliki broj ljudi na gradskoj plaži. DSC_0081.JPG.7727fc099f8bd5d5235b054bfcf

Pri ulasku u vodu ima kamenja  a nešto dalje i ježeva. Domaćini su to rešili ubacivanjem džakova peska u vodu što su i uspeli ,tako da se u tom delu može lepo ući u vodu. Voda je veoma bistra i čista.

Velika prednost vile je dvorište prilagođeno deci.DSC_0056.JPG.5afd93b84570ecd1b657dfd0d97

Ležaljke se uzimaju iz dvorišta i nose na plažu. Na zahtev dobijate i suncobran. Gazdarica Ana je uvek tu i zaista izlazi u susret svima. Mana apartmana je slab internet tj. dobar je u dvorištu vile. Na šporetu skoro da ne može ništa da se skuva. 

U krugu vile postoji deo prilagođen za roštiljanje sa stolovima i stolicama.DSC_0113.JPG.7bd0208a893a70634dad598e1f2

Uredno je i čisto sa velikim terasama (mi smo imali direktan izlaz u dvorište). Vilu ne rade naše agencije ali možete direktno kontaktirati vlasnike. Sve u svemu,ništa posebno ali ko voli mirno letovanje bez gradske vreve i mira na plaži,vredi doći.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da napise summa summarum, gde je u Polihronu najlepsa plaza? Nas prvi put u Grckoj je bio u Polihronu,i mi smo se kupali kod onog spomenika... Za "prvi put" bilo je super, no meni je to, da se neko ne uvredi, isto kao u Sutomoru... Jeste mi mesto ostalo u srcu ali plaza i nije nesto... Planiramo da mu damo jos jednu sansu pa da isprobamo i ono najlepse sto nudi :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba da mu date jos jednu sansu,ja takodje upravo to planiram.Bila sam u junu ove godine.

Plaza je i dalje najbolja u tom delu,moze i levo,malo manje u desno.Ja sam pisala na tu temu,procitajte forum od juna,nije mnogo.

Ja sam sa Polihronom bila zadovoljna.Napominjem da je plaza prosecna .

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka