majans

POLIHRONO

5264 poruke u ovoj temi

Ovog leta cu verovatno u Polihrono, vilu Avendino, druga polovina avgusta. Trazila sam smestaj blizu mora a ona je do samog setalista. U Polihronu sam bila pre vise od deset godina i tada je to bilo malo, mirno mesto. Sada , citajuci forum, vidim da se pominju guzve. Da li neko ima iskustva sa tom vilom. Moze li normalno da se spava?

 0
 
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Au brate vise ne citiram..ovako apartmani  su prostrani ,cisti i solidno opremljeni.. frizider i mini sporet lepo rade,wifi je odlican..kod nas na tv jedino rts satelit radio.. bazen deluje cisto..lepe terase..zajednicki prostor,wc,tus,stolovi.. Ponesite stipaljke.. Sto se tice agencije,istaknuti su brojevi predstavnika,mi nismo imali potrebe da ih zovemo..u putu manje vise sve standardno..polazak za Bg je u 20.15 po grckom vremenu.. Giros 2 evra..pice na plazi 3 evra..voda paket od 1.00 do 1.30 krofne u pekari 1.20 na plazi 2 sladoled na tocenje 2 kugla 1.20 

Druže imam par pitanja pošto i mi idemo u tu vilu krajem avgusta.

Dali ima parking ispred,kako je opremljena kuhinja,dali nešta fali da znamo da ponesemo,dodatna posteljina ili peškiri?

Gde se nalaze duplexi,na kom spratu,hvalaaa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno smo u Polihronu pa ako nekog nesto zanima neka pita...vreme je lepo toplo..voda topla ..guzva ..nasli smo smestaj na slepo bez agencije i prezadovoljni smo 

Da li mi mozes reci kako se krecu cene za trokrevetni-cetvorekrevetni smestaj i da li je lako pronaci smestaj na licu mesta?

 

Izmenjeno (bakiii)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mi mozes reci kako se krecu cene za trokrevetni-cetvorekrevetni smestaj i da li je lako pronaci smestaj na licu mesta?

 

moze smestaj da se nadje i da se bira jer se izdaje sve i svasta i velikA je guzva i svi dolaze preko agencije .Ides od jednog do drugog apartmana i pitas,ako neko neko nema odma te upute gde ima ili telefoniraju i dodju ko ima slobodan smestaj,veoma su ljubazni.E sad cene su razlicite imate od 50 evra do 60 -80 sve zavisi gde se nalazi smestaj i da li je samo soba ili dupleks.

Da li mi mozes reci kako se krecu cene za trokrevetni-cetvorekrevetni smestaj i da li je lako pronaci smestaj na licu mesta?

 

Moze da se nadje smestaj jer mi uvek idemo bez agencije ..ides od apartmana do apartmana i pitas ..cene su razlicite ...od 50 -60 -80 mozes i da pitas da ti smanji cenu nama su smanjili za 15 dana dupleks terasa klima tv parking za 15 dana cisto je i tisina i sve novo i to smo sve dobili za 45 evra po danu ,kod crkve je smestaj a parking malo ispod i to zatvoren,Uglavnom imamo srece sa smestajem i u C.gori i u Grckoj.Mogu svima da preporucim plazu Gabana tj Ksenija plaza jer je voda kristalno cista na 10 km od Polihrono.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakvi suncobrani imaju da se kupe u prodavnicama u Polihronu i kako im se krecu cene?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da kaze kakve su cene mesa i ribe u prodavnicama? lignje konkretno ako je neko kupovao. Ima li velikih talasa? ps. Nismo nikad bili u grckoj pa ne znamo sta da ocekujemo. Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da kaze kakve su cene mesa i ribe u prodavnicama? lignje konkretno ako je neko kupovao. Ima li velikih talasa? ps. Nismo nikad bili u grckoj pa ne znamo sta da ocekujemo. Hvala

Meso je prilicno skuplje nego kod nas. U Polihronu postoje samo dve mesare, jedna je u samom centru i naravno za nijansu skuplja. Svinjski but je 6 evra u jeftinijoj, junetina od 9, pileci file 9, jagnjetina 10-12, jaretina 20 evra. Bataci su im jako bledi i jako los izbor - cenu sam zaboravio... Smrznuto povrce ima u samo par marketa, a smrzuto meso pa i lignje sam nasao samo u jednom marketu - VAVIDINOS pored restorana Kapetanios (kad budete prosetali videcete vec gde je sta) ali ni za lignje nisam zapamtio cene, nazalost. Ribu nisam nigde video ali porcije u restoranima su povojne - orada i brancin su oko 10 evra u restoranima...

Kakvi suncobrani imaju da se kupe u prodavnicama u Polihronu i kako im se krecu cene?

Suncobranima su cene sarene u zavisnosti od velicine i kvaliteta. Najnizi i skroz bele boje i ujedno najjeftiniji su 5 evra. Sto veci i deblje platno - cene idu gore...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li neko da kaze kakve su cene mesa i ribe u prodavnicama? lignje konkretno ako je neko kupovao. Ima li velikih talasa? ps. Nismo nikad bili u grckoj pa ne znamo sta da ocekujemo. Hvala

TalaSa nema voda je mirna ...cista...samo sto je guzva pa se poslepodne zamuti voda ....u dubini cista...mogu da ti kazem za cenu po restoranima  jer ne spremamo u apartmanu 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preracunato u dinare nesto malo vise od 100 dinara!

Vratio se pre dve nedelje iz Polihrona. Bio u vili Dimitris i Eleni. Zao mi je sto se nisam ranije javio. Ako neko ima neko pitanje slobodno pucajte...

Zdravo,

Da li mi mozes reci opste utiske o tom smestaju, treba da idem bas u taj smestaj pa me interesuju da li si zadovoljan i to?

Interesuje me i kakva je otprilike organizacija za poslednji dan, da li se ostavljaju koferi u samoj vili ili je parola 'snadji se'?

Sta je recimo po tebi najisplatljivije sto se hrane tice?

Hvala unapred 

Poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Giros je po meni svuda isti, mozda za nijansu slabili u najblizem fast food-u do vile. Vec na par koraka imas Gyros planet - sasvim OK. Iza coska imas Oompa Loompa - lepe krofne i sladoled na tocenje. Dalje ulicom dobra pekara (ne i jeftina) - tu ce vas istovariti iz autobusa. Na setalistu dobar izbor i restorana i picerija pa isprobajte.  Cene mesa i raznih drugih stvari ste vec videli. Najvaznija stavka - voda - u Kerfuru na akciji paket 0,99. U marketu desno od pekare 1, 24. Svuda drugde za nijansu ili znatno skuplje - ide i do 2,80 eura - nisam probao pa neznam da li vredi para. Voce kupovati od prodavaca tipa - EVRO VITAMINI - romi koji voze kamione i prodaju tu na plazi samo birati - ako prvi ima lose i trulo voce - sacekaj sledeceg. Krastavac i lubenice bile jeftinije u prodavnicama (krastavac nisu ni imali). I samo jos jedna napomena... Caciki salata u Kerfuru 1,70 od 450 gr a u VAVIDINOSU (vecem njihovom marketu odmah uz Kapetanios) 1 euro - 200 gr. Ovaj od 200 gr je neuporedivo gusci i meni lepsi :)

Sto se hrane tice cene u restoranima su OK, bar za mene. Svi imaju menije i reklame na srpskom. Citav krug gde mozes da se setas se prodje za 30-tak minuta lagane setnje pa treba samo da odaberes gde ces da sednes. Toliko nahvaljeni fast food Doktor je najdalja tacka od ove vile, pa samim tim i Kerfur market... Kod onog sto oni zovu trg - imas restoran Tastes of Greece sa menijem od 8 do 10 evra - porcija giros ili riba, salata, casa vina ili sok i dezert(ja dobio parce lepo rashladjene lubenice :) ). U restoranu Kapetanios je jako lepa hrana i imaju Sport klub!

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

. Najvaznija stavka - voda - u Kerfuru na akciji paket 0,99. U marketu desno od pekare 1, 24. Svuda drugde za nijansu ili znatno skuplje - ide i do 2,80 eura - nisam probao pa neznam da li vredi para.

U Polihronu je u vodovodu pijaća voda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Polihronu je u vodovodu pijaća voda.

Ako Vi tako kazete ja cu Vam verovati na rec. Nigde u Grckoj nisam pio vodu sa cesme (za kuvanje smo je koristili). Ako je voda za pice nama to vodic (uz mnogo drugih stvari koje je mogao!!!) nije rekao, ali agenciju i vodica necu spominjati - moze da mi skoci pritisak na ovu sparinu bez potrebe :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jes´ vala sparno je.

I ne samo u Polihronu, mnoga mesta imaju izvanrednu vodu, Nei Pori, Parga i da ne nabrajam dalje. Mi nikada nismo kupovali vodu bilo gde u Grčkoj prosto zato što me je mrzelo da je vučem. Ima čak i tema na forumu "Kakvu vodu pijete u Grčkoj"?

Jedino u Turskoj nisam pio vodu iz vodovoda mada ne mogu sa sigurnošću da kažem da nije za piće. Jedne večeri smo se lepo napili i onako pijan u sred noći budim se  žedan i navalim na česmu u kupatilu. Jesam sutra imao dijareju, ali nikako nisam uspeo da  utvrdim da li je od vode ili preteranog alkohola.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav!

 

Da li iko ima iskustva sa Theramvos Beach apartmanima koji se nalaze se izmedju Polihrona i Haniotija? Mesto izgleda pristojno na slikama, cena je više nego povoljna, pa sam nešto sumnjičava....Hvala unapred!

 

http://www.theramvos.com/en/index.htm

Mi smo odusevljeni, sada smo se vratili iz Theramvosa.

Na plazi ispred su samo gosti iz smestaja iz okolnih kuca, jako su fini domacini, o svemu vode racuna. Plaza je cista, ovo je prvi put da nisam imala alergije. Sobe se ciste na 4 dana i to bas fino, tom prilikom menjaju posteljine i peskire. Sef, klima, parking i wifi su ukljuceni u cenu.

Uvece je jako lepo i prijatno, puno je dvoriste stolova i stolica, ljudi peku rostilj, deca se igraju. 

U kuhinji imate sporet sa rernom, ja sam na spratu imala veliki kombinovani frizider (170cm) a moji roditelji su na prizemlju imali jedan mali frizider i jedan veliki kombinovani, taman da se lepo hlade lubenice :D

Sto se tice posudja, sve imaju. 

Stvarno odlicno za odmor!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

ne znam da li se ponavljam, ail kako stoji situacija sa parkingom u Polihronu? Da li može da se stane negda na ulici uz put ili može negde da se plati (ako znate i cenu?).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka