majans

POLIHRONO

5264 poruke u ovoj temi

Ja sam isao svojim kolima tako da nisam bas upucen oko prevoza za Hanioti ali mislim da busevi idu bas cesto. Sto se plaze tice ovo jeste centralni deo ali bez brige.Raspored je sledeci:dvadesetak metara plaze je pod lezaljkama pa dvadesetak slobodnog prostora i sve tako naizmenicno.Dakle mesta za peskire i sopstvene suncobrane ima dovoljno.Moj savet je da se neko od vas ujuru oko osm pola devet proseta do plaze i pobode suncobran i onda ste mirni jer tada je mesta koliko pozelis.Evo ovako izgleda plaza ujutru s3700229gv4.jpg

%7Boption%7Dhttp://img510.imageshack.us/img51

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas pomagajte. Prvi put idemo na letovanje i izabrasmo Grcku u poslednjem trenutku. Jedva nadjoh u periodu koji nam odgovara smestaj i to bas u Polihronu, nakon pozivanja bezbroj agencija i bezbroj odgovora "a, gospodjo, nista u predsezoni" pronasla sam preko agencije Ponte smestaj u apartmanima Stasa. Aranzman nam pocinje 25.05. pa posto ne znam nikoga ko je putovao u tom pravcu svaka informacija mi je dobrodosla. Dosta sam procitala vec na ovoj temi, ali nema nikakvih komentara o tako ranom polasku: kakvo je vreme, ne znam ni sta da ponesem od garderobe, negde sam procitala da je uvece uzasno hladno i da je more u tom periodu ledeno. Inace idemo sa klincima od 5 i 7 godina, cini mi se da je mestasce simpaticno i savrseno nam odgovara sto je mirno. Da li je neko bio u tim apartmanima ili negde u blizini, u agenciji su mi rekli da je blizu plaze, da je lepo sredjeno...i jos samo nesto; idemo busom pa me zanima koliko se putuje (otprilike) i ima li neke zabave za decicu? hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moj prijatelj je bio u tom terminu prosle godine (vratio se cini mi se 02.06.) sa malo starijim klincima i odlicno se proveo. On je cak i prilicno izgoreo.Ali ne postoji pravilo, cinjenica je da je Grcko more najtoplije krajem avgusta, promuvaj se malo po sajtovima sa temperaturama i dugorocnom vremenskom prognozom. Za svaki slucaj ponesi malo topliju garderobu, on je prosle godine recimo nosio jakne, cak su poneli i vrece za spavanje???, medjutim, nista od toga nije mu bilo potrebno. Imajuci u vidu njegovo iskustvo od kraja septembra 2006. godine kada su se pokocili u Pefkohoriju (nisu ni videli gazdu, imali su po jedno cebe, znaci deca po dva, oni nista), svaki je odlazak razlicit, spremi se, nemoj da brines i dobro ces se provesti. Ako si u panici nece vam biti prijatno gde god i kada god idete. Ne znam u kojoj je vili bio ali je recimo bio mnogo zadovljniji nego u Pefkohoriju godinu dana pre toga (znaci, sve je individualno).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno, mister no1! Znas li koliko se putuje busom do tamo, cula sam da znaju da gnjave na Mak. granici i na ulazu i na izlazu!?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U tom periodu nema guzve tako da nece biti neke velike gnjavaze na granicama.Putuje se nekih 12 sati od Bgd-a,sa pauzama.Polihrono je super mestasce i mislim da ce vam biti lepo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kazu da se put do Grcke mnogo lakse podnosi, a inace idemo sa klincima pa mi je malo frka zbog njih.

Sa klincima neces imati problema, obavezno ponesi Dramamine ili nesto protiv povracanja mada im verovatno nece trebati jer je put skoro potpuno ravan. To mozes da im ubacis u kljunove tek tamo posle Nisa jer im taman treba pola sata da deluju. Ako spavaju ( a zaspace) probudice se tek na Grckoj granici. Put ide ovako. Sve vreme bus na auto putu kupi ljude ali to traje do 5 minuta (od Beograda 2,4 zaustavljanja maksimum).Prvo stajanje u Pojatama gde se ide u (tamo gde se mora). Kratko u Naisu i tek posle Leskovca, na ulasku u klisuru nailazi malo blagih krivina koje traju nekih pola sata do 45 min. i to je sve. Prvo vece zaustavljanje je u motelu Predejane (kada se vracas pojedite pljeskavice sa kajmakom, super su). Drugo je granica sa Makedonijom. To vec zavisi od agencije, uglavnom, klinci ce sigurno spavati kroz celu Makedoniju. Kroz nju se vozis nekih 2.30 - 3 sata i eto ti ponovo granice. E tu je vec svanulo ali se oseca miris Grcke i one njihove crvene spaljene zemlje. Tu vozaci obicno znaju malo sporije da prolaze da ne bi uleteli u apartmane u cik zore. Znaci, ako podjete u 9, realno bi trebalo u 6 da predjete granicu. Dok trepnete i uzivate sto ste u Grckoj vec cete obilaziti oko Soluna a kada njega vise ne bude bilo iza tebe (obilazite ga), jos 20 km i cim predjete metalni most na Kasandri ste. Znaci jos 30km i evo Polihrona (recimo do 8, 9 ujutru).

Jedan praktican savet. Ako se vozis u dabl dekeru uvek porodice stavljaju dole sto je nekom dobro a nekom ne. Znaci, 4 sedista, sto u sredini i dvoje se voze naopako. Ako neko dete ne trpi voznju nemoj da seda naopako.Poseti malo ove forume, nahvataj jos neki savet, proceni najbolje i uzivaj. Poz.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala talija, malo mi je frka posto sam ja panicar po prirodi, a imam jos nesto manje od dva meseca da lupam glavu i pravim frku (verovatno oko nicega). Salu na stranu, ali ovo nam je prvi put da idemo na letovanje u Grcku, inace do sad smo bili samo jednom sa decom i to u C.Gori i put nas je unistio tako da dva dana nismo bili ni za sta. Kazu da se put do Grcke mnogo lakse podnosi, a inace idemo sa klincima pa mi je malo frka zbog njih. P.S. Super su ti slicice i mnogo ti je sladak ovaj mali dasa. Pozdrav

Mi smo letovali u Polihronu u septembru,more je bilo super a i temperatura vazduha.U junu smo nekoliko puta bili na Tasosu i mogu da kazem da je more hladno a i dosta je vetrovito tako da se ne oseca sunce koje nemilosrdno pravi opekotine.Obavezno se mazati zastitnim kremama bez obzira sto se ne oseca vrelina inace Polihrono je odlicno za prvo letovanje u Grckoj veoma cisto mesto,cista plaza,nema buke i za malu decu i roditelje super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima, sad mi je malo lakse. Pozdrav svima. Samo da kazem jos nesto; fenomenalan sajt i forum!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo prosle godino letovali u Leptokariji ...

I ja sam tamo bio i bilo mi je super, nigde nije bilo meduza, trave i dr. , samo nekih kucica i komaraca. Ove godine idem krajem juna u Polihrono. Interesuje me sta bi jos usput trebalo videti i obici do 100-nak km., jer idem sopstvenim prevozom. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala talija, malo mi je frka posto sam ja panicar po prirodi, a imam jos nesto manje od dva meseca da lupam glavu i pravim frku (verovatno oko nicega). Salu na stranu, ali ovo nam je prvi put da idemo na letovanje u Grcku, inace do sad smo bili samo jednom sa decom i to u C.Gori i put nas je unistio tako da dva dana nismo bili ni za sta. Kazu da se put do Grcke mnogo lakse podnosi, a inace idemo sa klincima pa mi je malo frka zbog njih. P.S. Super su ti slicice i mnogo ti je sladak ovaj mali dasa. Pozdrav

Po meni letovanje u Grckoj i letovanje u Crnoj Gpri se ne moze porediti iz vise razloga,a to ces vrlo brzo shvatiti vec posle par sati.Put je takodje neuporediv jer do Grcke ima par krivina kroz Grdelicku klisuru i par kroz BJR Makedoniju.Ja sam uvek odlazio svojim kolima ali kolko sam primetio autobusi ovdasnjih agencija su sasvim ok.Nemas razloga za frku jer dole ima sve sto je potrebno za vas i za klince a Polihrono je divno mestasce za odmor sa decom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ekipi sa foruma! I poseban pozdrav i hvala Tantal71 sto je vrlo brzo i detaljno odgovorio na moju pp :)

Putujemo 30.08. preko Perle u Polihrono na 15 dana. Putuje nas petoro (mama, tata, sin, mamina sestra i mamin brat :D ). Odrasli muski deo ekipe cine dva dvometrasa. :) Iz istog razloga, prilikom trazenja smestaja, insistirali smo na petokrevetnom apartmanu gde je svaki lezaj zaseban. Ljubazne zenice iz agencije Euro line Pekez su nam preporucile Vilu Janis, pa smo ih poslusali.

Trazeci nesto vise o toj vili na netu, videla sam da je jedno Perla ima u ponudi... Cak je nisam pronasla nigde ni u proslogodisnjim aranzmanima agencija. Probala sam Janis, Ioannis, Yanis, Yannis... :D nista...

Zna li neko, ko je letovao u Polihronu, bilo sta o toj vili? Na Perlinom sajtu, na stranici Polihrona, ima mapa gde je ucrtana lokacija vile.

Sto se tice plaze i mora, kao i nocnog zivota, prodavnica, pekara i ostalog, zaista nemam sta da pitam. Sve ste detaljno objasnili!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav ekipi sa foruma! I poseban pozdrav i hvala Tantal71 sto je vrlo brzo i detaljno odgovorio na moju pp :)

Putujemo 30.08. preko Perle u Polihrono na 15 dana. Putuje nas petoro (mama, tata, sin, mamina sestra i mamin brat :D ). Odrasli muski deo ekipe cine dva dvometrasa. :) Iz istog razloga, prilikom trazenja smestaja, insistirali smo na petokrevetnom apartmanu gde je svaki lezaj zaseban. Ljubazne zenice iz agencije Euro line Pekez su nam preporucile Vilu Janis, pa smo ih poslusali.

Trazeci nesto vise o toj vili na netu, videla sam da je jedno Perla ima u ponudi... Cak je nisam pronasla nigde ni u proslogodisnjim aranzmanima agencija. Probala sam Janis, Ioannis, Yanis, Yannis... :D nista...

Zna li neko, ko je letovao u Polihronu, bilo sta o toj vili? Na Perlinom sajtu, na stranici Polihrona, ima mapa gde je ucrtana lokacija vile.

Sto se tice plaze i mora, kao i nocnog zivota, prodavnica, pekara i ostalog, zaista nemam sta da pitam. Sve ste detaljno objasnili!

Ako se ne varam a mislim da se ne varam vila Janis je bila i prosle godine u ponudi Perle.Ja nisam odsedao u njoj ali iz iskustva sa pomenutom agencijom (PET GODINA LETUJEM PREKO NJIH)smestaj je verovatno dobar.Vila se koliko sam video na mapi nalazi u glavnoj ulici.Klikni na broj 1 na mapi na sajtu agencije i videces spoljni izgled vile i raspored apartmana

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala :)

Videla sam spoljasnji izgled vile na Perlinom sajtu, ali to je sve. Nema ni jedna fotografija unutrasnjosti apartmana, niti bilo kakav opis istog...

U principu, sve to nije preterano bitno za zenski deo ekipe, nego za muski jer su mLogo visoki... Spremni smo na to da ce im noge visiti sa kreveta i da ce kolenima udarati u suprotni zid toaleta dok obavljaju svakodnevne fizioloske duznosti. Sta da im radim ;)

Rekli su mi u agencji da je vila malo uvucena od puta. Ima dvoriste ispred. A obzirom na to da letujemo od 30.08., nadamo se da tada nece biti previse buke... Zeljni smo "mirnog mesta za odmor", ali ne bas onog iz istoimenog crtanog filma ;) ko razume - shvatice :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

"Jagodo", u Polihronu je nekad bio neki kafic na obali, zvao se "Lucky Luku" (Talicni Tom) i imali su sjajan grcki frape.

Sedi tamo (ako jos uvek radi), naruci frape i otvori oke prema moru i Sitoniji!

I uzivaj, naravno...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E to je savet! :)

I da znas da cu te poslusati... Jedva cekam 30.08....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka