klubva

Čarobna Ligurija, putopis

47 poruka u ovoj temi

Hvala jelenait. Tvoje informacije o Italiji su dragocene. Uvek nađeš vremena da odgovoriš na sva pitanja i nesebično pomažeš ljudima na forumu.

Izmenjeno (klubva)

Hvala tebi, ako mogu da pomognem, zasto da ne.:rolleyes:

Predivno @klubva :srce::srce::srce:

Ne znam zasto, ali meni nema lepse zemlje, od Italije. Meni je tamo i kamen lep :)

Gledam ove teme i bas sam pomislila, kako ima malo slika. A ti si me sa ovom temom, bas odusevila!

Ovo mi je u planu, u skorije vreme, tj. po malo lepsem vremenu. Nekako bi mi bilo zao, da ovo ne dozivim kako treba, samo zbog vremena.

Vidim, ovih dana po forumu, je glavno pitnje vreme. Ljudi bi da putuju,ali, ruzno vreme zna da pokvari utisak. Na zalost, ni jedan praznik nam ne pada u septembru ili oktobru, kada bi bilo idealno, ovaj sad, nadolazeci, u novembru me nesto i ne privlaci.

Mozda gresim, ali ja to odmah zamislim kao hladno, sipi kisa, jedini spoj, koji ne podnosim.:D

Mada, nikad se ne zna, prosle godine za Sretenje, bilo je za neverovati kakvo vreme, divno,prolecno skroz. Sedeli smo samo u majicici.

Ne znam šta bih rekla, totlano sam oduševljena i bez tekste.

Predivno !!!

Sa uzbudjenjem sam čitala putopis i gledala svaku fotografiju.

Takodje me Italija oduševljava. Nadam se da ću imati prilike i obići bar deo ovoga što ste vi obišli.

Svaka čast i hvala na divnim putopisima :)

Hvala najlepše @suki i @mikap.:rolleyes:

Sprema li se neko za Liguriju za Dan primirja?

Divan putopis, uzivala sam u svakoj rijeci! :srce: Inace sam odusevljena ovim dijelom Italije, ali jos nisam posjetila. Po tvom pisanju sam pronasla identican aranzman agencije, pretpostavljam da si i ti taj odabrala, pa ozbiljno razmisljam o junu i ovom putovanju. Je li bilo naporno s obzirom  na veliki broj izleta i obilazaka? Ima li se vremena za predah i opusteno kupanje na plazi? ;) Naravno da mi to nije prioritet, ali volim da je sastavni dio odmora :)

Hvala @tasha87. Ovaj deo Italije je prelep i nama relativno blizu.

Jun jeste pravo vreme za obilaske. Što se kupanja tiče, to je lutrija(zavisno od vremena) i kakvu vodu preferiraš.:neznam:

Meni nije bilo naporno, obilasci su uglavnom bili u samostalnoj režiji ili npr.Đenovu je agencija organizovala na pola dana a mi smo ostale čitav dan(meni je to bilo kratko). Vidim da je sada u  ponudi celodnevni izlet. Ove godine je ta ponuda bila povoljna, nadam se da je tako i za sledeću sezonu. Ako možeš da priuštiš dve smene to bi bilo idealno.:rolleyes:

Sve pohvale za putopis i slike. Ali pošto sam bila na istoj turi pre tebe jedino se neću složiti za vodiča i dužinu pauza. Cele pauze smo provodili po toaletima jer nas je posle petnaest minuta vodič već "ganjao" da idemo u autobus. U polasku je samo jedna pauza bila od tridesetak min u Italiji, tu smo čak mogli i kafu da popijemo. Vodič nije bio neljubazan ali nije bio ni preterano predusretljiv. Uglavnom je gledao da nas što pre "odradi" i da nas pusti. Za Đenovu nam je tek bilo krivo jer umesto da krenemo u 17h za Pietru zakazao nam je u 15:30h povratak zbog gužve na putevima. A pre polaska nam je rečeno da je to celodnevni izlet. Kako Đenova zaslužuje mnogo više pažnje ostale smo duže i vratile se vozom. Naravno da o povratu dela novca koji smo dali za fakultativu nije bilo reči.

Vidim da smo slično koristile slobodno vreme tj. putujući vozom u zanimljiva mesta iz Pietre pa bih za sledeći put preporučila mesto Alassio koje je prekrasno a na samo dvadesetak min vozom od Pietre.
Sve u svemu Ligurija je prelepa i vratila bih se, ali bih strogo vodila računa na koje izlete idem sa agencijom.

@TashaHvala na lepim komentarima. Slažem se Alassio, lep gradić, gledala sam na netu. Liguriji ću se sigurno vratiti jednog dana.

Što se vodiča tiče, izgleda da smo mi imali sreće. Nama je vodič bio Laza. Pauze su bile od 20-40 min. i bilo je prilično opušteno, nije nas "ganjao".  Pratio je, i u zavisnosti od potreba i gužve, mogli smo da produžimo pauzu, normalno da jedemo i popijemo kafu.

Naravno, nismo to zloupotrebljavali, ni kasnili.

U  povratku u Sloveniji svratili u Marche, u samouslužni restoran gde je sjajan izbor hrane. Čak smo dobili i neke popuste.

Kada su izleti u pitanju, mnogo se ne oslanjam na agencije. Čast izuzecima, no obično iskustva putnika sa foruma budu korisnija.

Imala sam slična iskustva sa pauzama i vodičem za Toskanu, pre dve godine. Razgledanje je bilo panoramsko, vodič teorijski potkovan, ali bez praktičnih informacija, pauze provedene u toaletima, da ne govorim da sam ostala gladna.

I tada sam rekla, sledeći put u Toskanu samo kolima i u sopstvenoj režiji.

@mananna Odlično, baš sam se pitala da li ste se vratili sa odmora iz Ligurije.

Lepo je da našim putnicima približimo ovaj divni kutak  Italije. Radujem se slikama da evociram uspomene!

@klubvaDa, sa vikendom u Sloveniji dosli sinoc.

I ja se nadam da ce vise ljudi videti ove lepote prirode, u 10 minuta si i medju borovima i medju palmama. More toplo, vetar hladan. A u Itaiji si i svakog dana imas sta gledati i obilaziti.

Potencirala sam klimu i cene...klimu jer je jedinstvena, fenomenalna, cene jer su ljudi, kao i ja sto sam bila isprepadani cenama...jesu cene jace, ali ne toliko....jeste putarina skupa, ali avion nije, do Milana iz Temisvara, Nisa, Podgorice...sve povoljno.

Jeste, ovaj deo imaju sjajnu klimu. Alpe i Mediteran ...

Nadam  se da će biti low cost letova iz Beograda prema Mediteranu, pre svega ka Italiji!