klubva

Čarobna Ligurija, putopis

47 poruka u ovoj temi

Sjajno Klubva, iako ja glasam za Costiera Amalfitana, mozda zato sto je nedostupnija, a u Liguriju ponekad odemo i na jedan dan. Ipak, prelepa je i ona, a ima i divnuklimu, pa cesto  i u oktobru moze da se kupa.

Hvala jelenait. Ligurija ima divnu klimu, iako su krajem juna temperature bile preko 35 C u vazduhu je bilo svežine, valjda zbog Alpa. I ja bih malu prednost dala Amalfitanskoj obali, tamo su nam se obratili na srpskom jeziku(na Kapriju i u Napulju) a dobismo  i popust u restoranu (u Sorentu) što je za mene bilo prijatno iznenađenje.

Odlican putopis, svaka cast! :klap:Bas sam uzivala i u opisima i u fotografijama koje ostavljaju bez daha. Zaista vrlo poseban i carobno lep deo Italije koji jedva cekam da obidjem. :)

Izmenjeno (Comica)

Hvala Comica. Želim ti da što pre odputuješ u ovaj predivni deo sveta i uživajš u nesvakidašnjim pejzažima.

Izmenjeno (klubva)

S velikim zadovoljstvom sam sve procitala.

Hvala jelenait.:rolleyes: Ako imaš, nešto da dodaš, slobodno napiši. Postaviću ovih dana i putopis o Đenovi.

Hajde da stavim tacku na i, sto bi rekli Italijani, i da dodam da je djenovski svetionik najpoznatiji pod imenom Lanterna. I hvala ti sto si pomenula De Andrèa, koga zaista obozavam, moze da se kaze da je on italijanski Leonard Cohen, njegov divan barsunasti glas i jos lepsi stihovi su jedinstven spoj!

Izmenjeno (jelenait)