Vlada

VRASNA

4853 poruke u ovoj temi

Dobar dan. Procitao sam 20-ak stranica i hvala na uputstvima. Idemo u Vrasnu krajem Avgusta sa porodicom - dvoje male dece. Putujemo busom.

Imam par pitanja.

-Gde je tacno ta pijaca i da li se moze peske iz Nea Vrasne

-Procitao sam negde da moze da se kupi grilovano pile - gde? 

-Vidim da je Masoutes blizu naseg apartmana (a i Familz market), sta tu moze da se uzme? Jel ima i nekih gotovih jela? Cene su pretpostavljam iste kao svuda po grckoj. 

-Koje izlete nude agencije i iskustva.

 

Hvala unapred.

Izmenjeno (mashan_perunovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice meduza , neki ljudi su mi pricali da su u Leptokariji vidjali ribare kako svako jutro idu u lov na meduze..I to nekim dugim trokrakim vilama sa zubcima kao kod nozeva , ali naostrenih sa obe uzduzne stranice..I onda ih prvo nabodu a onda kruznim potezom razmrve..Ovo se radi sa velikim i prevelikim meduzama kao i sa onim koji su e prvise priblizile plicaku..I to zbog ljudi a jos vise zbog dece..Kazu drugi da su u Paraliji  ranije stavljali mreze na glavnim pravcima strujanja voda da bi pohvatali prljavstinu, papire, plastiku,granje, alge , meduze i itd...I cistile te mreze na dva dana.. e sad dali bi u Vrasni to bilo moguce i gde, jer tu ima delfina, to stvarno ne znam..Sto se tice komaraca mozda treba probati sa elektricnim aparatima koji ispustaju niske frenkvencije i deluju na insekte, glodare, gmizavce i sl...E sad koja im je cen nemam pojma.Ali mislim da Grci to treba instaliraju , jer oni zive od turizma , a komarci i nisu neka turisticka ponuda...pozz

sto se tice meduza , neki ljudi su mi pricali da su u Leptokariji vidjali ribare kako svako jutro idu u lov na meduze..I to nekim dugim trokrakim vilama sa zubcima kao kod nozeva , ali naostrenih sa obe uzduzne stranice..I onda ih prvo nabodu a onda kruznim potezom razmrve..Ovo se radi sa velikim i prevelikim meduzama kao i sa onim koji su e prvise priblizile plicaku..I to zbog ljudi a jos vise zbog dece..Kazu drugi da su u Paraliji  ranije stavljali mreze na glavnim pravcima strujanja voda da bi pohvatali prljavstinu, papire, plastiku,granje, alge , meduze i itd...I cistile te mreze na dva dana.. e sad dali bi u Vrasni to bilo moguce i gde, jer tu ima delfina, to stvarno ne znam..Sto se tice komaraca mozda treba probati sa elektricnim aparatima koji ispustaju niske frenkvencije i deluju na insekte, glodare, gmizavce i sl...E sad koja im je cen nemam pojma.Ali mislim da Grci to treba instaliraju , jer oni zive od turizma , a komarci i nisu neka turisticka ponuda...pozz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ne znam da li je kasno ali eto mozda nekom bude znacilo

 

Znači, hvala puno! nadam se da je i situacija sa rešoom rešiva!! 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dobar dan. Procitao sam 20-ak stranica i hvala na uputstvima. Idemo u Vrasnu krajem Avgusta sa porodicom - dvoje male dece. Putujemo busom.

Imam par pitanja.

-Gde je tacno ta pijaca i da li se moze peske iz Nea Vrasne

-Procitao sam negde da moze da se kupi grilovano pile - gde? 

-Vidim da je Masoutes blizu naseg apartmana (a i Familz market), sta tu moze da se uzme? Jel ima i nekih gotovih jela? Cene su pretpostavljam iste kao svuda po grckoj. 

-Koje izlete nude agencije i iskustva.

 

Hvala unapred.

1.Pijaca se nalazi izmedju Nea Vrasne i Asprovalte na samom setalistu tj putu koji ih spaja,(ne na magistralnom putu)i  moze peske naravno,u zavisnosti u kom delu ste Nea Vrasne do nje ce vam trebati od 1 min do 20 min.

2.Grilovano Pile imate u Discount marketu,pored Masutisa.

Imaju i druga gotova jela,krompir,pasticio ,djuvec,zavisi kako koji dan...Cena pileta je  1.080kg 5.71 eura

Ponuda marketa:

www.lidl-hellas.gr

www.masoutis.gr

www.discountmarkt.gr

www.familysupermarket.gr  (udaljen od masutisa 900metara prema Asprovalti)

3.Za agencije i izlete  nemam  iskustva

 

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@vladac81

Evo, da napišem ja u vezi izleta...

Mi smo bili na izletu Tasos-Kavala i bilo nam je super. Prvo se obilazi centar Kavale sa vodičem, i garantujem da vam srce ostaje u tom gradu. Tako smo i odlučili da prošle godine letujemo u toj regiji. Posle se ide do Keramotija, pa teajektom u Limenas gde imate oko 3-3,5 sata slobodnog vremena za kupanje na gradskoj plaži ili šetnju...

Išli smo i na neku od plaža Olimpiade organizovanim prevozom. Prelepe plaže...

http://www.putovanja.info/foto-ture/kavala-i-tasos/ 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Dobar dan. Procitao sam 20-ak stranica i hvala na uputstvima. Idemo u Vrasnu krajem Avgusta sa porodicom - dvoje male dece. Putujemo busom.

Imam par pitanja.

-Gde je tacno ta pijaca i da li se moze peske iz Nea Vrasne
-Procitao sam negde da moze da se kupi grilovano pile - gde?
-Vidim da je Masoutes blizu naseg apartmana (a i Familz market), sta tu moze da se uzme? Jel ima i nekih gotovih jela? Cene su pretpostavljam iste kao svuda po grckoj. 

 

-Koje izlete nude agencije i iskustva.

 

Hvala unapred.


Došli iz N. Vrasne pre koji dan, porodica sa dvoje male dece.

Što se tiče hrane, Osim Masoutisa postoji i Discount Market odmah pored njega (doslovno), i u jednom i u drugom se može kupiti grilovano pile za 5-7 EUR (u zavisnosti od kilaže). Uz neki krompir, u globalu realno porodica može lepo lepo jesti za 10tak EUR.

Što se tiče ostalih opcija kuvane hrane osim grilovaog pileta, Masoutis je tu u prednosti jer imaju priličo dobru ponudu u vreme ručka:
- musaka, lazanje, testa u raznim opcijama (karbonare, napolitana, sa morskim plodovima..), razne vrste mesa sa prilogom (krompir/pirinač/grčka testenina).

Cene idu od 2-4.5 EUR po jelu, i opet i ovde kada se sve sabere, za 10-tak EUR se može lepo jesti.

U samoj N.Vrasni postoje restoran nečega što podseća na domaću hranu, zove se Shok i drže ga Bugari, i tu ima odličan izbor kuvanih jela za vrlo pristojne pare.
 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li bi neko hteo da mi uzme kontakt telefon od gazde vile Afroditi u Paralia Vrasni? Agencija mi kaže da je ulazak u vilu u 16h, a ja imam malu bebu sa kojom je neizvodljivo tako kasno ući, pa sam htela da Vas zamolim da mi izađete u susret? Hvala vam svima unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Znači, hvala puno! nadam se da je i situacija sa rešoom rešiva!! 

 

 

 

Nisam bas sigurna. Mozda su resili

 

Iskreno mi se nismo zalili za reso, nije mi smetalo da ne kuvam :D

Ali i kod komsija je situacija slicna bila

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li bi neko hteo da mi uzme kontakt telefon od gazde vile Afroditi u Paralia Vrasni? Agencija mi kaže da je ulazak u vilu u 16h, a ja imam malu bebu sa kojom je neizvodljivo tako kasno ući, pa sam htela da Vas zamolim da mi izađete u susret? Hvala vam svima unapred.

 

Ukoliko mislite na ovu vilu   http://www.afroditerooms.gr/

 

Telefon: +30 23 9702 6019

Mobilni: +30 694 453 72 35

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da lo do LIDLA moze da se dodje iz Nea Vrasne putem uz plazu? Ili ima neko drugi put? 

Komaraca nema. Voda je cista. Uveče su talasi.

Takodje, ne pise nigde, ali možda neko zna da li Grci praznuju svetog Iliju? Negde sam pročitala da im radnje tada ne rade, a ovde nigdr nema obaveštenja.

Juče nije bilo vode za tusiranje od 16h-19h ni u apartmanima ni na plaži, neki kvar je bio, srecom, otklonise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@duda26

E, sada...Pored plaže ili putem pored Masoutisa, svejedno...nije naš blizu...

20190801_141642.thumb.jpg.cc243324eb681f

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar taj put nije neka magistrala i nema pesacku stazu? Hvala na odgovoru.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@duda26 Jeste, stari put koji paralelno sa auto-putem ide pored mora do Amolofi, Peramosa...i nema pešačku stazu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako stoji sa vodom i plazama u Vrasni, Asprovalti, itd. Da li neko ima snimke ili video materijale ioz ovog sadasnjeg perioda?poz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da Grci ne slave Sv. Iliju, to je veliki makedonski praznik (što sam se uverila kada nam je pre dve god stao auto kod Velesa....pakaooo...)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka