Masha i Urosh

Alonisos i Skopelos sa troje male dece-putopis

22 poruke u ovoj temi

Drago mi je sto ste uzivali citajuci putopis i sto smo uspeli da u Vama probudimo zelju da posetite Sporade. Necete se pokajati. Ono sto je nas savet jeste da ako odlucite da ih istrazite i da u njima istinski uzivate,da to bude period od kraja juna do sredine jula ili sam kraj avgusta i pocetsk septembra. Razlog za to je oooogroman broj turista u spicu sezone. Ostrva su mala te se ta guzva itekako iseti. Takodje,mestani preporucuju jun jer su tada,kazu boje najintenzivnije.

Sto se tice samog smestaja i organizacije bili ste u pravu. Mi zaista planiramo svoj odmor dosta rano,tako smo i Sporade uplatili krajem oktobra i na taj nacin ustedeli dosta novca. Usteda je tolika da smo cenu trajekta pokrili sa tom razlikom. Slozete se da nije mala usteda obzirom da je cena trajekta za kruznu turu izuzetno visoka.

Smestaj u Volosu tacnije Makrinitsi smo rezervisali krajem maja.

Najtoplija preporuka za sva tri smestaja.

Ukoliko su Vam se dopali,pisite mi na pp,dacu vam direktan kontakt i direktne mail adrese,jer cete na taj nacin zaobici booking sto ce Vam umanjiti cenu. Konkretno,od vlasnika Betsanis apartmana smo saznali da je cena u direktnoj komunikaciji 30 eura za nocenje. A Booking im svima uzima proviziju 15 %.

Za sva pitanja,stojim Vam na raapolaganju.

Veliki pozdrav..

@Masha i Urosh

najzad sam nasla vremena, da na miru procitam ovaj predivan putopis, bas sam uzivala.

Divne slike i boje. Neke plaze me podsecaju na Milos, na Lefkadi. Skopelos mi je divan, ali je i Alonisos moj favorit.

Nadam se, skoroj poseti i imam jedno pitanje:sad, iz ovog ugla, da li bi podelili ostrva na 7+7 dana npr.(isti broj dana) ili bi ipak ostali, pri duzem boravku na Skopelosu, a kracem na Alonisosu?

Inace, ovo sa naslovom, se polako pretvara u serijal. Ocekujemo sledecu sezonu :)

Jako mi je drago sto ste uzivali citajuci putopis. Imali smo srece da nas je vreme posluzilo te otuda i sve te divne boje na fotografijama kojima smo ovekovecili to nase predivno putovanje i druzenje sa Sporadima.

Sto se tice Vaseg pitanja,sada iz ovog ugla nakon,sto su nam se utisci lagano slegli,kada budemo ponavlajli Sporade bice to definitivno u varijanti Alonissos 5 i Skopelos 10 dana.

Prvi putopis je nastao sasvim slucajno i zaista nismo ocekivali da cemo naici na toliko pozitivnih reakcija.

Drugi se nekako sam spontano nadovezao na prvi...

Sto se tice nastavka,scenario je vec napisan,obzirom da je naredna sezona vec uplacena. Slede rezija i montaza,i serijal tri ocekujte krajem avgusta sledece godine:)...

Svaka cast, za vec uplacenu destinaciju. Verujem lepu, kao i do sad :)

Prelepo,svaka cast za putopis,slike uzivala sam. Ove godine smo bili na Kefaloniji i za tu odluku mogu dosta vama da se zahvalim i vasim putopisu sa Kefalonije. A sledece inace planiramo Skijatos ili Skopelos ali citajuci vas putopis najverovatnije ce biti Skopelos. Da li znate koliko kosta trajekt za dve osobe i auto Volos-Skopelos? Veliki pozdrav

Bravo! Odličan putopis!

Izuzetno dobro uradjen putopis, sa bitnim detaljima a i licnim dozivljajima plaza, gradica, ljudi...

Planiram da idem od sredine avgusta , da li se i tada ocekuju kise i jak vetar. Znam da je nepredvidivo vreme i prognoza ali da li neko zna, iz iskustva, koji je period najboljeg, suncanog vremena.